(VIDEO) MURINJO DOBIO ŠTA JE HTEO: De Hea spasao Đavole u Sevilji, preokret Šahtjora protiv Rome

IGRALI MATIĆ I KOLAROV

Fudbaleri Sevilje i Mančester junajteda igrali su 0:0, dok je Šahtjor kao domaćin savladao Romu 2:1 u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona.

Murinjo k'o Murinjo. Trener Mančester junajteda je očigledno svoj tim odveo u Sevilju da ne primi gol i u tome je uspeo, a za to treba da zahvali golmanu Davidu De Hei. Španac je činio čuda kada se našao pred rafalnom paljbom domaćih igrača na "Sančez Pishuanu".

Sevilja je sve vreme dominirala i stvorila dosta šansi, ali svaki put kada bi lopta išla ka golu, zaustavljao ju je sjajni De Hea.

Bez dileme, "crveni đavoli" su zadovoljniji ovim remijem bez golova.

Sevilja je prvi put od septembra 2005, odnosno posle 63 utakmica, odigrala 0:0 kao domaćin u Evropi. S druge strane, Mančester junajted je drugi u istoriji Lige šampiona po broju mečeva bez golova, ispred je samo milan.

Ceo meč za goste odigrao je srpski reprezentativac Nemanja Matić.

Odličnu predstavu u Harkovu priredili su Šahtjor i Roma.

Od starta se videlo da su oba rivala u borbu ušla bez kalkulacija, pa je šansi bilo na obe strane.

"Vučica" je povela u 41. minutu. Edin Džeko je posle dve promašene šanse zabeležio asistenciju, sjajno je proigrao turskog vunderkinda Cengiza Undera, koji je upisao prvenac u Ligi šampiona.

Međutim, Šahtjor je u nastavku napravio preokret. Prvo Fakundo Fereira u 52. minutu izjednačio pošto ga je fantastično proigrao Jaroslav Rakicki, a trijumf ukrajinskom prvaku doneo Fred prelepim udarcem iz slobodnog udarca u 71. minutu.

Aleksandar Kolarov je u dresu Rome proveo svih 90 minuta na terenu.

Revanši u Mančesteru i Rimu igraće se 13. marta.

TOK MEČEVA:

KRAJ!

93. minut - ŠANSA za ŠAHTJOR! Fereira je imao stoprocentnu šansu, ali je Peres digao nogu pred golom i sprečio slavlje domaćina.

Sevilja od 2005. nije odigrala 0:0 na svom stadionu u evropskim utakmicama, a u međuvremenu ih je odigrala 63.

73. minut - ŠANSA za SEVILJU! Sarabija je iz blizine glavom poslao loptu pored gola.

71. minut - GOOOLLL - ŠAHTJOR - ROMA 2:1! FRED! Kakva golčina!

63. minut - Odličan šut Tajsona iz Šahtjora, ali još bolja intervencija golmana Alisona.

56. minut - ŠANSA za ŠAHTJOR! Marlos je bio u prilici, šutirao je, ali je golman Alison fantastično intervenisao.

52. minut - GOOOLLL - ŠAHTJOR - ROMA 1:1! FEREIRA! Napadač domaćina prevario je Manolasa i pogodio za izjednačenje. Fantastičan pas Fereiri uputio je Rakicki.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA...

45+1. minut - ŠANSA za SEVILJU! Još jednom je De Hea spasao Junajted. Španski golman je blistao u prvom poluvremenu.

41. minut - GOOOLLL - ŠAHTJOR - ROMA 0:1! UNDER! Džeko je maestralno proigrao tursko čudo od deteta, koji je matirao Pjatova.

Sevilja je izgubila samo jednu od prethodnih 35 utakmica na svom "Sančez Pishuanu"

21. minut - ŠANSA za ROMU! Još jedna prilika za Džeka, ali je ponovo šutirao pravo u Pjatova.

20. minut - ŠANSA za ROMU! Već šesti korner za goste. Izveo ga je Kolarov, Manolas je bio usamljen, ali je glavom poslao loptu pored gola.

17. minut - Erera se povredio i ne može da nastavi utakmicu, a njegovo mesto zauzeo je Pogba.

Mančester junajted je izgubio samo dve od poslednjih 18 evropskih mečva

15. minut - Sada je i Hesus Navas zapretio De Hei...

6. minut - ŠANSA za ROMU! Kolarov je izveo korner sa leve strane, Džeko je iz neposredne blizine pucao direktno u golmana Pjatova! U nastavku je pokušao i Facio, ali je njegov šut izbokiran.

5. minut - ŠANSA za ŠAHTJOR! Centaršut je išao sa leve strane, Fereira je pred golom pao posle duela sa Kolarovim, lopta je došla do Freda, koji je loše reagovao.

4. minut - Prvi šut u okvir gola večeras! Uputio ga je igrač Sevilje Murijel, ali je De Hea bio siguran.

1. minut - Utakmice su počele!

REZULTATI I RASPORED MEČEVA OSMINE FINALA:

BAZEL – MANČESTER S. 0:4 (0:3) 7. mart JUVENTUS – TOTENHEM 2:2 (2:1) 7. mart PORTO – LIVERPUL 0:5 (0:2) 6. mart REAL MADRID – PSŽ 3:1 (1:1) 6. mart ČELSI – BARSELONA 1:1 (0:0) 14. mart BAJERN - BEŠIKTAŠ 5:0 (1:0) 14. mart SEVILJA – MANČESTER J. 21. februar 13. mart ŠAHTJOR – ROMA 21. februar 13. mart