POZNATI SVI UČESNICI OSMINE FINALA: Blamaža Arsenala, Napoli na korak od podviga, Borusija hodala po ivici

LIGA EVROPE

Odigrani su svi revanši šesnaestine finala Lige Evrope i poznati su učesnici osmine finala.

Iznenađanje dana načinio je švedski Estersunds pobedom nad Arsenalom u Londonu - 2:1.

Gosti su golovima Ajesha i Seme u 22. i 23. minutu stigli do 2:0. Tada im je nedostajao samo još gol da anuliraju ubedljiv neuspeh u prvom meču (0:3).

Međutim, blamažu "tobdžija" ublažio je Kolašinac u 47. minutu i "ubio" nadu gostiju da mogu do senzacije.

Blizu velikog preokreta u revanšu bio je i Napoli, koji je kao gost savlavao Lajpcig 2:0. Međutim, Nemci su podno Vezuva trijumfovali 3:1 i zahvaljujući tom rezultatu domogli se osmine finala.

I Borusija Dortmund je hodala po ivici. Posle 3:2 u Nemačkoj, danas je sa Atalantom u Bergamu igrala 1:1. Šmelcer je izjednačio u 82. minutu i odveo "milionere" u sledeću rundu.

Žreb parova osmine finala će se održati u petak.

Atalanta - BORUSIJA DORTMUND 1:1 (2:3)

ATLETIK BILBAO - Spartak Moskva 1:2 (3:1)

Braga - OLIMPIK MARSEJ 1:0 (0:3)

SALCBURG - Real Sosijedad 2:1 (2:2)

CSKA - Crvena zvezda 1:0 (0:0)

(velikim slovima napisana su imena klubova koji su prošli dalje, dok su u zagradi rezultati prvih mečeva)

(Kurir.rs/Kurir sport)

KURIR SPORT: Zvezda i Partizan ovu šansu ne smeju da propuste! Dokle smo stigli u Evropi?