(VIDEO) VUČIĆ PONIZIO PARTIZAN, ZDJELAR SPASAO CRNO-BELE U 95. MINUTU: Zemun poveo iz sumnjivog penala, domaćin do boda u poslednjim sekundama meča

Gradski derbi

Fudbaleri Partizana i Zemuna igrali su nerešeno 1:1 (0:0) u meču 24. kola Superlige Srbije, koji je na stadionu u Humskoj po hladnom vremenu igran bez publike.

Partizan se izvukao u poslednjim sekundama meča golom Saše Zdjelara koji je sa desetak metara bio precizan i dao prvi gol za Partizan na prvom meču u Superligi.

Zemun je prethodno poveo golom Vučića sa bele tačke u 70. minutu i sve do 94. minuta Zemunci su se odlično branili.

Na tabeli, Partizan ima samo 52 boda, a Crvena zvezda je na 63 nakon pobede nad Spartakom u Subotici, dok je Zemun 12. sa 25. bodova.

Zemun je poveo u 70. minutu posle prekršaja Cucina nad Vučićem. Vučić je sam izveo penal, i čuvenom "panenkom" ponizio crno-bele.

Do boda crno-beli su stigli posle kornera, lopta je stigla do Zdjelara koji je uputio šut u sam ugao gola golmana Zemuna.

Drugo poluvreme

90+5. minut - Kraj utakmice

90+5. minut GOOOOOL 1:1 Zdjelar! Posle kornera

90+2. minut - Karambol u kaznenom prostoru Zemuna, ali na kraju nema gola

89. minut - Partizan napada, ali nema promene rezultata

81. minut - Kontra i velika prilika za Zemun, ali lopta posle pokušaja Vukadinovića odlazi pored gola.

76. minut - Probao je i Saša Ilić, ali je lopta otišla preko gola

74. minut - Tavamba je promašio zicer sa svega nekoliko metara

70. minut - GOOOOOOL 0:1 Vučić je "panenkom" prevario Stojkovića

69. minut - Kontra Zemuna i penal! Vučuć je bio u napadu u kaznenom prostoru oborio ga je Cucin

67. minut - Pokušaj Đenića Stojković je uhvatio kao na treningu

64. minut - Tavamba je bio u petercu, ali nije uspeo da primiri loptu pre nego je ukrotio golman Milošević

57. minut - Još jedan prekid i pokušaj Ožegovića glavom. Lopta je otišla kraj gola, tako da Milošević nije morao da interveniše

50. minut - Cvetković je izgubio loptu na dvadesetak metara od gola Zemuna, Ožegović je krenuo ka golu, ali nije uspeo ni da prođe ni da proigra Tavambu

46. minut - Utakmica je nastavljena. U ekipi Partizana Tavamba je ušao umesto Jankovića

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

42. minut - Napadi Partizana su sve konkretniji

41. minut - Bomba Danila Pantića i odbrana Miloševića

40. minut - Kontra Zemuna! Đenić je prošao ušao u kazneni prostor, ali nije pronašao saigrača na metar dva od gola

40. minut - Prodor Jankovića i centaršut u peterac Zemuna gde Vučić interveniše ispred igrača Partizana

35. minut - Dobar centaršut Tošića, skočio je Urošević, ali njegov udarac glavom nije bo dovoljno precizan. Lopta je otišla kraj gola.

28. minut - Partizan ima inicijativu, ali to se ne ogleda u uzbuđenjima pred golom Zemuna

21. minut - Urošević je izgubio loptu na sredini terena. Sve se na sreću Partizana završilo kornerom za Zemun

16. minut - Partizan ima inicijativu, ali ne i izgledne prilike da ugrozi gol Zemuna

12. minut - Slobodan udarac za Tošića. Od svega samo korner za Partizan

7. minut - Ožegović nije uspeo da zahvati loptu kako je želeo! A bio je u dobroj prilici pred golom Zemuna. Propala je prva izgledna šansa za Partizan

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

PARTIZAN - ZEMUN 0:0 Stadion Partizan Bez publike Sudija: Dejan Santrač (Pavliš)

PARTIZAN: Stojković, Cucin, Miletić R. Nemanja, Ostojić, Urošević, Zdjelar, Pantić, Tošić, Janković, Suma, Ožegović.

ZEMUN: Milošević, Milutinović, Cvetković, Trajković, Vučić, Luković, Kiso, Simić, Asani, Đenić, Vukadinović.

Sastavi

Ekipa Miroslava Đukića trenutno zauzima 2. mesto na tabeli sa 51 osvojenim bodom, a u prethodnom kolu crno-beli su nakon preokreta slavili u Lučanima u duelu sa ekipom Mladosti rezultatom 1:2.

Zemunci trenutno zauzimaju 11. mesto na tabeli sa 24 osvojena boda, a u prethodnom kolu ubedljivo su na svom stadionu savladali ekipu čačanskog Borca rezultatom 3:0.

Dva tima su već odigrala jedan međusobni susret tokom aktuelne sezone, a meč odigran u Zemunu završen je pobedom ekipe Partizana rezultatom 1:3 (1:1).

Strelac jedinog pogotka za domaći tim bio je defanzivac Partizana Milan Mitrović, koji je pogodio sopstvenu mrežu, a isti igrač bio strelac i prvog pogotka za crno-bele. Ostali strelci bili su Ognjen Ožegović i Marko Jevtović (penal).

Ako posmatramo rezultate prethodnih 25 međusobnih susreta u domaćim takmičenjima (u periodu 1996-2017), crno-beli su bili daleko uspešniji sa čak 20 pobeda, uz samo 5 remija. Zemunci su na svom stadionu samo dva puta stigli do nerešenog rezultata.