(VIDEO) TOBDŽIJE SLAVILE U MILANU: Arsenal držao čas fudbala na San Siru, Dortmund u šoku

LIGA EVROPE

Fudbaleri Atletika bili su ubedljivi u Madridu protiv Lokomotive, dok su u preostale tri današnje prve utakmice osmine finala Lige Evropa slavili gosti.

Atletiko je stekao veliku prednost pred revanš pobedom rezultatom 3:0 nad ruskim klubom. Strelci su bili Saul Niges u 22, Dijego Kosta u 47. i Koke u 90. minutu.

Naročito lep bio je pogodak Saula.

Arsenal je kao gost pobedio Milan sa 2:0, golovima Henrika Mhitarjana u 15. minutu i Arona Ramzija u nadoknadi prvog poluvremena.

Ekipa CSKA, koja je u prethodnoj rundi eliminisala Crvenu zvezdu, poražena je u Moskvi od domaćina finala ovog takmičenja Liona sa 1:0. Pobedu francuskom klubu doneo je Marselo u 68. minutu.

Salcburg je napravio iznenađenje pobedom rezultatom 2:1 nad Borusijom u Dortmundu.

Valon Beriša je sa dva gola u 49. iz penala i u 56. minutu doneo veliku prednost austrijskoj ekipi, ali je Andre Širle u 62. smanjio zaostatak.

Preostale četiri prve utakmice osmine finala Lige Evropa počeće večeras u 21.05.