(VIDEO) ČELSI KONAČNO POBEDIO: Plavci slavili pred Barsu i gurnuli Kristal Palas u probleme

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras na svom terenu u londonskom derbiju Kristal Palas sa 2:1, u utakmici 30. kola Premijer lige.

Čelsi je poveo u 25. minutu golom Vilijana, a prednost je udvostručio Martin Keli autogolom u 32. minutu. Konačan rezultat postavio je Patrik van Anholt u 90. minutu.

Ceo meč za goste odigrao je Luka Milivojević.

"Plavci" su prekinuli niz od dva poraza i peti su na tabeli sa 56 bodova. Čelsi ima dva boda manje, ali i utakmicu više od Totenhema na četvrtom mestu, koje vodi u Ligu šampiona sledeće sezone.

Tim Antonija Kontea sledeće nedelje igra revanš osmine finala Lige šampiona sa Barselonom na "Nou Kampu", pošto je u Londonu bilo 1:1.

Kristal Palas je pretrpeo četvrti uzastopni poraz, bez pobede je u poslednjih sedam utakmica i nalazi se u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 27 bodova, koliko ima i pretposlednji Stouk, ali i meč manje.

(Beta, Foto: Reuters)