BLOG UŽIVO: Ubedljiva pobeda Čelsija protiv Njukasla

NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ SVETA SPORTA

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.23:35 - Badštuber pauzira do kraja sezoneFudbaler Bajerna iz Minhena Holger Badštuber najverovatnije će propustiti ostatak sezone zbog frakture skočnog zgloba, saopštio je danas taj nemački klub. Nemački defanzivac se, kako je saopštio Bajern, povredio na današnjem treningu. Badštuber je već operisan i biće van terena najmanje tri meseca, što umanjuje njegove šanse za nastup na predstojećem Evropskom prvenstvu u Francuskoj. Nemački fudbaler je i u prošlosti imao dosta problema s povredama. On je decembra 2012. godine pokidao prednje ukrštene ligamente kolena zbog čega je gotovo dve godine bio van terena, a prošle sezone su ga mučile povrede butine i zadnje lože.

23:10 - Milojević: Olimpija je više želela pobeduTrener košarkaša Mega leksa Dejan Milojević rekao je da je Olimpija zasluženo slavila u večerašnjoj utakmici i istakao da se nada da će njegova ekipa izvući pouke iz tog poraza. "Zaslužen trijumf tima iz Ljubljane. Olimpija je više želela ovu pobedu i to je presudilo. Nismo zaslužili da imamo šut za izjednačenje. Tokom celog meča nismo bili dovoljno agresivni, rival je lako rešavao naš presing. Na ovaj način ne može da se pobedi jedna kvalitetna ekipa kao što je Olimpija. Nadam se da ćemo izvući pouke i reagovati na sledećem meču i odigrati dobro u Kupu Radivoja Koraća", rekao je Milojević. Košarkaši Olimpije pobedeli su večeras u Sremskoj Mitrovici ekipu Mega Leksa sa 81:78 u utakmici 24. kola Jadranske lige. "Iza nas je dosta dobrih utakmica, ali protiv Olimpije smo bili veoma loši. Nije bilo dovoljno energije u našoj igri, imali smo i dosta loših odluka koje su nas na kraju koštale pobede. Čestitam Olimpiji, zasluženo su pobedili, a mi se okrećemo utakmicama u nacionalnom Kupu", rekao je igrač Mege Nikola Ivanović.22:50 - Prva pobeda Nevila na klupi ValensijeFudbaleri Valensije pobedili su večeras na svom terenu Espanjol sa 2:1 u utakmici 24. kola španske Primere. Valensija je ovim trijumfom prekinula niz loših rezultata i stigla do šeste pobede u šampionatu, a prve od dolaska Garija Nevila u klub, dok je Espanjol upisao 14 poraz. Espanjol je poveo u 52. minutu golom Oskara Duartea, Alvaro Negredo je izjednačio u 71. minutu, a pobedu Valensiji doneo je Denis Čerišev pet minuta kasnije. Valensija je, posle 24 odigrane utakmice, na 11. mestu na tabeli Primere sa 28 bodova, dok je Espanjol na 17. poziciji sa šest bodova manje.22:43 - Cibona pobedila KrkuKošarkaši Cibone pobedili su večeras na svom terenu Krku sa 85:78 u 24. kolu Jadranske lige. Cibona je tako stigla do 11 pobede u regionalnom takmičenju, dok je Krka upisala 15 poraz. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nebojša Joksimović sa 20 poena, dok je Filip Krušilin dodao 17. Na drugoj strani, u redovima Krke najbolji je bio Ive Ivanov sa 21 poenom. U narednom kolu Cibona dočekuje Crvenu zvezdu, a Krka, takodje, na svom terenu igra protiv Mega Leksa.22:35 - Čukarički pobedio Banant, Popović zadovoljan pripremamaFudbaleri Čukaričkog pobedili su danas jermenskog premijerligaša Banant sa 5:0 u poslednjoj pripremnoj utakmici na Kipru.Golove su postigli Lukaš Pjasentin iz jedanaesterca u šestom minutu, Andrija Pavlović je bio strelac dva puta u 24. i 40. minutu, Stefan Živković je postigao gol u 75. minutu, takođe, iz jedanaesterca, dok je poslednji pogodak postigao Nenad Mirosavljević u 90. minutu."Zadovoljan sam i rezultatom i prikazanim u utakmici. Momci su bili angažovani, energični, videla se želja i volja da iskoriste svaki minut koji su proveli na terenu. Uostalom to pokazuje i krajnji ishod protiv ekipe koja je bila odgovarajući rival za kraj priprema", rekao je trener Čukaričkog Zoran Popović. On je rekao da je zadovoljan urađenim na pripremama na Kipru. Ekipa Čukaričkog se sutra vraća u Beograd. Čukarički je prvi deo Super lige Srbije završio na drugom mestu sa 37 bodova.22:15 - Kovačić: Zidan ima poverenja u meneHrvatski fudbaler i igrač Real Madrida Mateo Kovačić rekao je danas da ima poverenje trenera Zinedina Zidana i istakao da je za Hrvatsku najvažnije da svi reprezentativci igraju što više. "Zidan mi je ukazao poverenje, a na meni je da to iskoristim, da dobro treniram i radim. Atmosfera meju nama igračima je fenomenalna", rekao je Kovačić. Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas na svom terenu Atletik Bilbao sa 4:2, u utakmici 24. kola španske Primere. Kovačić je protiv Atletika počeo utakmicu u veznom redu zajedno s Lukom Modrićem i Tonijem Krosom, a teren je napustio u 72. minutu ispraćen aplauzima. "Jako sam srećan i ponosan što sam ovde. Mlad sam i treba da nastavim s dobrim utakmicama... I kod Benitesa mi je bilo dobro, a isto tako mi je dobro i kod Zidana, treninzi su jako kvalitetni. Kada Zidan govori ja slušam, rekao mi je da budem miran, da mirno igram. Uticaj Zidana se oseća na čitavoj ekipi", rekao je Kovačić.21:55 - Novi Pazar pobedio KlekOdbojkaši Novog Pazara savladali su večeras na gostovanju Klek Srbijašume sa 3:1 (25:17, 27:25, 13:25, 25:17) u poslednjoj utakmici 14. kola Superlige.Meč u sali Osnovne škole "Miloš Grbić" trajao je 88 minuta, a pratilo ga je oko 300 gledalaca. Goste su do pobede predvodili Branislav Radović i Nemanja Stevanović sa po 15 osvojenih poena, Radiša Stevanović je dao jedan manje, a Hamza Zatrić 12 poena. U redovima Kleka po 11 poena su osvojili Miloš Tomić i Marko Narančić, dok je Branko Roljić upisao deset. Novi Pazar je sa devet pobeda i pet poraza na trećem mestu na tabeli, dok je Klek osmi sa četiri trijumfa manje. U narednom kolu, Novi Pazar će biti domaćin Spartaku iz Ljiga, dok će Klek gostovati kraljevačkoj Ribnici.21:45 - Olimpija prekinula pobedničku seriju MegeKošarkaši Olimpije pobedeli su večeras u Sremskoj Mitrovici ekipu Mega Leksa sa 81:78 u utakmici 24. kola Jadranske lige. Olimpija je tako stigla do desete pobede u sezoni, dok je Mega upisala osmi poraz. Slovenačka ekipa je prekinula niz od četiri vezane pobede srpskog tima, a najzaslužniji za to bio je Miha Lapornik sa 23 poena. U redovima Mega Leksa najefikasniji je bio Ognjen Jaramaz sa 14 poena, dok su Rade Zagorac i Danilo Nikolić ubacili po 13. U narednom kolu Mega gostuje Krki, a Olimpija, takodje u gostima igra protiv Metalca.21:35 - Džikić: Morali smo da pokažemo sve što znamoTrener košarkaša Partizana Aleksandar Džikić rekao je danas da je njegova ekipa u utakmici protiv Tajfuna morala da pokaže sve što ume kako bi upisala novu pobedu u Jadranskoj ligi. "Prvo želim da čestitam ekipi Tajfuna, koja se bori sa brojnim poteškoćama i verujem, da bi u suprotnom slučaju bila u mnogo boljoj situaciji na tabeli. Svesni smo bili činjenice da igramo protiv ekipe od velikog potencijala. Na papiru izgleda kao da je naša pobeda ubedljiva, ali smo stvarno morali da pokažemo sve što znamo, kako bismo je postigli", rekao je Džikić. Košarkaši Partizana pobedili su danas u gostima slovenački Tajfun sa 83:65 u utakmici 24. kola Jadranske lige. Najefikasniji u Partizanu bio je Edo Murić sa 22 poena. "Pred gostovanje u Celju, znali smo da ćemo morati da pokažemo što bolju igru, jer Tajfun i dalje ima želju za dokazivanjem. Uspeli smo da to prenesemo na moje saigrače, da pokažemo dobru igru i da zasluženo pobedimo", rekao je Murić. Partizanu je ovo bila 11. pobeda u sezoni i sada je peti na tabeli.U narednom kolu regionalnog takmičenja crno-beli dočekuju Cedevitu.21:15 - Soldado doneo pobedu Viljarealu protiv MalageFudbaleri Viljereala pobedili su danas na svom terenu Malagu sa 1:0 u utakmici 24. kola španske Primere. Jedini gol na utakmici, vredan tri boda, postigao je udarcem sa dvadesetak metara Roberto Soldado u 18. minutu. Viljareal je, posle 24 odigrane utakmice, četvrti na tabeli sa 48 bodova, dok je Malaga deseta sa 18 bodova manje. U narednom, 25. kolu, Viljareal gostuje Atletiko Madridu, a Malaga na svom terenu dočekuje Real Madrid.21:00 - Keln pobedio AjntrahtFudbaleri Kelna pobedili su večeras na svom terenu Ajntraht sa 3:1 u utakmici 21. kola nemačke Bundeslige. Golove za pobedničku ekipu posstigli su Janik Gerhart u 29, Dominik Hajnc u 57. minutu, na asistenciju srpskog fudbalera Filipa Mladenovića, i Antoni Modest u 72. minutu. Jedini pogodak za Ajntraht postigao je Aleksander Mejer u 24. minutu. Keln je deveti na tabeli Bundeslige sa 29 bodova, dok je Anjtraht na 15. mestu sa osam bodova manje.20:50 - Ubedljiva pobeda ČelsijaFudbaleri čelsija pobedili su večeras na svom terenu Njukasl sa ubedljih 5:1 u utakmici 26. kola Premijer lige. Čelsi je pitanje pobednika na ovoj utakmici rešio posle samo 17 minuta igre kada je stigao do prednosti od 3:0. Seriju golova otvorio je Dijego Kosta u petom minutu, samo četiri minuta kasnije u strelce se upisao i Pedro, dok je treći gol za Čelsi postigao Vilijan u 17. minutu. Na 4:0 povisio je Predo svojim drugim golom u 59. minutu, da bi Bertran Traore sedam minuta pre kraja meča i peti put primorao Roba Eliota da vadi loptu iz svoje mreže. Utešni pogodak za Njukasl postigao je Andros Tauzend u 90. minutu. Trener fudbalera Čelsija Gus Hidink može da bude zadovoljan pobedom svoje ekipe, ali će ipak imati glavobolju posle ovog meča, pošto se u 38. minutu povredio kapiten Džon Teri. On je odmah zamenjen i pitanje je da li će Hidink moći da računa na njega za utakmicu protiv Pari Sen Žermena u osmini finala Lige šampiona. Čelsi je, posle 26 odigranih kola, na 12. mestu na tabeli sa 33 boda, dok je Njukasl i dalje u zoni ispadanja, nalazi se na 18. mestu sa 24 osvojena boda.

20:35 - Udovičić: Ovo je istorijski uspehMinistar omladine i sporta Vanja Udovičić rekao je danas da je reprezentacija Srbije u futsalu ostvarila veliki uspeh osvajanjem četvrtog mesta na Evropskom prvenstvu. "Ovo je veliki uspeh za našu reprezentaciju koja je, prvi put u istoriji futsala naše zemlje, medju prve četiri u Evropi", naveo je Udovičić u saopštenju. Srbija nije uspela da osvoji bronzanu medalju na kontinentalnom šampionatu u Beogradu, pošto je u Areni u borbi za treće mesto sa 5:2 poražena od Kazahstana. Ministar je izrazio uverenje da će srpski futsaleri već sa sledećeg takmičenja doneti medalju. "Čestitam našim momcima na sjajnoj borbi, još jednom smo poslali prelepu sliku iz Srbije i pokazali da jesmo zemlja u kojoj se sport živi i slavi. Verujem u ovaj tim i nadam se da će nas već na sledećem prvenstvu obradovati medalju", dodao je Udovičić.20:20 - Lil prekinuo pobedničku seriju PSŽ-aFudbaleri Pari Sen Žermena i Lila odigrali su nerešeno 0:0 u utakmici 26. kola francuskog šampionata. PSŽ-u je ovo tek četvrti remi od početka sezone, ali je i ovom utakmicom i nerešenim rezultatom prekinuo niz od 16 uzastopnih pobeda u svim takmičenjima. Poslednji meč u kom nije uspela da pobedi ekipa Lorana Blana je odigrala 1. decembra prošle godine, kada je protiv Anžea odigrala, takođe, 0:0. PSŽ će u utorak dočekati Čelsi u osmini finala Lige šampiona, pa je Blan protiv Lila odmarao svog najboljeg igrača Zlatana Ibrahimovića. I pored toga, PSŽ je propustio nekoliko dobrih prilika za pobedu, a najbolje dve nije iskoristio Edison Kavani. PSŽ je ubedljivo prvi na tabeli Lige 1 sa 70 bodova, odnosno ima čak 25 bodova više od drugoplasiranog Monaka.20:00 - Remi Kjeva i SasuolaFudbaleri Kjeva i Sasuola odigrali su danas nerešeno 1:1 u utakmici 25. kola italijanske Serije A. Prednost Kjevu je na današnjem meču doneo Valter Birsa u 29. minutu, ali je samo minut kasnije izjednačio Nikola Sansone. Sasuolo je, posle 25 odigranih utakmica, osmi na tabeli sa 35 bodova, dok je Kjevo deseti sa četiri boda manje. U narednom, 26. kolu, Kjevo gostuje Veroni, dok Sasuolo na svom terenu igra protiv igra protiv Empolija.19:25 - Božović: Nemam dilemu oko sastava za utakmicu protiv MladostiTrener fudbalera Crvene zvezde Miodrag Božović rekao je danas da je zadovoljan vidjenim tokom priprema i dodao da nema dilemu ko će od igrača početi prvu utakmicu u nastavku sezone. Zvezda je danas odigrala dve utakmice na pripremama na Kipru, prvo je izgubila od Urala sa 1:2, a potom je bila bolja od Kubanja iz Krasnodara sa 2:0. "Dve generalne probe koje smo danas imali su se pokazale kao dobre. Namerno smo čekali poslednji dan da odigramo duele sa takvim rivalima. Još nismo 100 odsto spremni, ali trudimo se da održavamo svežinu i mislim da ćemo do plej-ofa ući u idealnu formu", rekao je Božović za sajt kluba. Narednog vikenda nastavlja se takmičenje u Super ligi Srbije, a crveno-beli prvo igraju protiv Mladosti iz Lučana. "David Babunski se ozbiljno nameće za prvi tim, kao i Srdjan Plavšić i Mihailo Ristić. Nemam dilemu ko će započeti narednog vikenda. Edsonu da Silvi je potrebno još vremena da stekne kondiciju, ali mislim da smo doveli dobrog igrača. Damjan Le Talek praktično može da trči neograničeno dugo, i vrlo brzo će i on biti potpuno spreman", rekao je trener Zvezde. Zvezda zauzima prvo mesto na tabeli Super lige sa 62 boda, 25 više od Borca i Čukaričkog, a 26 od Partizana.18:50 - Serena Vilijams i Kerber otkazale nastup u DubaijuDve najbolje teniserke sveta Serena Vilijams i Angelika Kerber otkazale se učešće na turniru u Dubaiju, saopštili su organizatori. Vilijams je, kako se navodi, prehlađena, dok je Kerber, šampionka Australijan opena povređena. U Dubaiju će igrati i srpske teniserke, Jelena Janković će se na startu sastati sa mladom Švajcarkinjom Belindom Benčić, od ponedeljak Top 10 igračicom, dok će rivalka Ana Ivanović biti Australijanka Darija Gavrilova. Turnir počinje u ponedeljak, a igra se za nagradni fond od 1,7 miliona dolara.

18:20 - Pobede Sautemptona i StoukaFudbaleri Sautemptona pobedili su danas u gostima Svonsi sa 1:0 u utakmici 26. kola Premijer lige. Jedini gol na utakmici, vredan tri boda, postigao je Šejn Long glavom u 69. minutu. Sautempton je šesti na tabeli Premijer lige sa 40 bodova, dok je Svonsi na 16. sa 27 bodova. Stouk je protiv Bornmuta prekinuo seriju od tri uzastopna poraza i trijumfovao sa 3:1. Gosti su poveli u devetom minutu pogotkom Djanelija Imbule, da bi prednost udvostručio Ibrahim Afelaj u 52, a samo tri minuta kasnije do tri gola prednosti Stouk je došao golom Hoselua. Konačan rezultat postavio je Mat Riči u 57. minutu. Stouk je ovom pobedom došao do devete pozicije u Premijer ligi sa 36 bodova, dok je Bornmut 15. sa 28. Norič je protiv Vest Hema na svom stadionu imao dva gola prednosti i bio je nadomak okončanju niza od pet uzasopnih poraza, ali je ekipa Slavena Bilića za samo dva minuta stigla do izjednačenja, pa je meč završen rezultatom 2:2. Norič je poveo golom Robija Brejdija u 54. minutu, da bi u 65. Vesli Hulahan duplirao prednost. Zaostatak Vest Hema smanjio je Dimitri Paje u 74, a samo dva minuta kasnije isti igrač proigrao je Marka Nobla za izjednačenje. Norič se nakon današnje utakmice nalazi na 17. mestu sa 24 boda, dok je Vest Hem sedmi sa 40. Vest Bromvič Albion je u gostima savladao Everton sa 1:0, pogotkom Hosea Rondon u 14. minutu, dok je Votford u gostima slavio protiv Kristal Palasa sa 2:1.

18:00 - Ubedljiv trijumf Reala, Ronaldo ispred SuarezaFudbaleri madridskog Reala ubedljivo su savladali Atletik Bilbao 4:2 (3:1) u utakmici 24. kola španske Primere. Dvostruki strelac za Madriđane bio je Kristijano Ronaldo, u trećem i 87. minutu, čime je došao do 21 pogotka u Primere i pretekao Luisa Suareza. Urugvajac će imati priliku da se vrati na vrh liste strelaca već sutra kada Barselona dočekuje Seltu.U strelce su se upisali i Džejms Rodrigez u 38. i Toni Kros u 45. minutu.Golove za baskijski tim postigli su Havijer Eraso u 10. i Gorka Elustondo u 90. minutu.17:40 - Frozinone pobedio EmpoliFudbaleri Frozinonea pobedili su danas u gostima Empoli sa 2:1 u prvoj subotnjoj utakmici 25. kola italijanske Serije A. Frozinone je poveo u golom Danijela Čiofanija u 17. minutu, da bi Empoli u 60. izjednačio preko Masima Makaronea. Drugi trijumf u poslednje tri utakmice doneo je Čiofani golom u 74. minutu iz jedanaesterca koji je minuta ranije skrivio Mario Rui. Frozinone posle 25 utakmica zauzima 17. mesto sa 22 boda, dok je Empoli deveti sa 34.17:20 - Infantino dobio podršku 13 evropskih savezaKandidat za predsednika Svetske fudbalske federacije (Fifa) Đani Infantino imaće podršku 13 evropskih nacionalnih saveza pred izbore u toj organizaciji, zaključak je današnjeg sastanka regionalnih fudbalskih saveza u Beogradu. Današnjem sastanku u Beogradu u Hotelu "Metropol", kojim je prsedavao prvi čovek Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić, prisustvovale su delegacije fudbalskih saveza Albanije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Hrvatske, Kipra, Grčke, Makedonije, Crne Gore, Rumunije, Slovenije, Rusije i Turske. Takodje, učešće na sastanku su uzeli i najviši zvaničnici Uefe, predvodjeni prvim potpredsednikom Anhelom Marijom Viljarom, generalnim sekretarom Đanijem Infantinom, zamenikom generalnog sekretara Teodorom Teodoridisom, direktorom Odeljenja za takmičenja Djordjom Marketijem, šefom odeljenja za integritet takmičenja Ursom Kluserom i menadžerom odeljenja za marketing Noelom Munijem. Pored jednoglasne podrške Infantinu u kandidaturi, bilo je reči i o aktuelnoj situaciji u Uefi i pripremnim radnjama za naredne značajne sastanke ove organizacije. 16:50 - Predsednica Brazila: Virus zika neće da ugrozi OI u RijuPredsednica Brazila Dilma Rusef rekla je danas da virus zika, koji potresa tu državu i celu Latinsku Ameriku, neće ugroziti održavanje Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru u avgustu ove godine. "Ova situacija ne ugrožava održavanje Olimpijskih igara u avgustu. Sigurna sam da ćemo do početka Igara u avgustu ostvariti značajne rezultate u suzbijanju komaraca", rekla je Rusef tokom posete jednog kvarta Rija gde se vodi borba protiv tog virusa. Brazil je angažovao 220.000 vojnika u borbi protiv virusa zika. Oni će u oko tri miliona domova širom Brazila edukovati građane i podeliti im letke kako da se zaštite od virusa. Za sada ne postoji lek niti vakcina protiv te bolesti. Leče se simptomi infekcije koji liče na grip s visokom temperaturom, glavoboljom i osipom po telu. Prvi simptomi se pojavljuju 12 dana posle ujeda komarca, koji su osnovni prenosioci zaraze. Virus, identifikovan 1947. godine u šumama Ugande, do sada je najrasprostranjeniji bio na području Azije i Afrike, gde ima najviše komaraca, ali se do prošle godine nije smatralo da može da izazove ozbiljne posledice. Medjutim, od kako se proširio na područje Latinske Amerike, povezuje se sa nenormalno malim glavama novorodjenčadi, mikrocefalijom. Olimpijske igre u Rio de Žaneiru trebalo bi da se održe od 5. do 21. avgusta.16:30 - Oven: Lester može i da ispadne naredne sezoneLegendarni engleski fudbaler Majkl Oven izjavio da ne treba žuriti i ekipi Lestera predviđati blistavu budućnost. Lester je trenutno prvi na tabeli Premijer lige sa 53 boda. "Lično bih radije otišao u Junajted ili Liverpul, čak i da ne igraju Ligu šampiona, pošto bi Lester sledeće sezone mogao i da ispadne iz lige. Mogu ove da osvoje titulu, a onda ipak da se bore za opstanak sledeće", rekao je Oven i dodao: "To zavisi od puta koji će izabrati - mogli bi da uzmu sav novac od LŠ, da preuzmu rizik i da pokušaju da budu vrhunski klub u godinama pred nama, ali bi mogli i da sačuvaju novac, možda izgube nekoga poputa Mahreza i odjednom... Njihov tim nije kao Junajtedov ili Liverpulov, jednostavno nije".

16:00 - Poraz Mančester Junajteda u SanderlenduFudbaleri Sanderlenda pobedili su danas Mančester Junajted 2:1 (1:1) u prvoj utakmici 26. kola engleske Premijer lige. Sanderlend je poveo srećnim golom Vahbija Kazrija u trećem minutu iz slobodnog udarca, izjednačio je Entoni Marsijal u 39, a trijumf domaćinu, prvi protiv Junajteda na stadionu Svetlosti, doneo je Lamine Kone u 82. minutu, uz pomoć golmana gostiju Davida De Hee. Domaćin je ovim trijumfom značajno popravio svoje šanse u borbi za opstanak, a Junajted je sve dalje od borbe za četvrtu poziciju i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

15:35 - Krojf: Borba protiv raka pluća daje rezultateLegendarni holandski fudbaler Johan Krojf izjavio je da njegova borba protiv raka pluća daje rezultate i da se posle nekoliko meseci terapije oseća znatno bolje. "Utisak mi je da vodim 2:0 protiv raka pluća u prvom poluvremenu... Siguran sam da ću pobediti", rekao je Krojf. Ovom 68-godišnjem Holanđaninu je u oktobru prošle godine dijagnostikovan rak pluća. "Posle nekoliko medicinskih terapija, mogu reći da se danas rezultati veoma pozitivni, a najviše zahvaljujući veoma dobrom radu doktora, ljubaznosti ljudi i mojim pozitivnim razmišljanjima", rekao je Krojf. Krojf (68) je dugo godina bio strastven pušač, ali je posle srčanog udara 1991. godine i ugrađenog dvostrukog bajpasa prestao da puši.15:00 - Umro legendarni bugarski fudbaler Trifon IvanovLegendarni bugarski fudbaler Trifon Ivanov umro je danas od posledica srčanog udara u 51. godini, objavljeno je na sajtu Fudbalskog saveza Bugarske. Ivanov, koji je igrao na poziciji štopera, bio je član jedne od najboljih generacija bugarskog fudbala koja je na Svetskom prvenstvu u SAD 1994. godine zauzela treće mesto. Karijeru je počeo u rodnom Velikom Tarnovu za Etar, a između ostalih nastupao je za CSKA iz Sofije, Betis, Ksamaks, Rapid i Austriju.Z a reprezentaciju je odigrao 76 utakmica i postigao šest golova.

14:28 - Jagodina dovela tri nova fudbaleraFudbalski klub Jagodina saopštio je danas da je poslednjeg dana prelaznog roka angažovao trojicu igrača. U jagodinskog prvoligaša dovedeni su 22-godišnji ;Tamirlan Kuzubajev iz Kirgistana, napadač Lazar Sajčić i krilo Stefan Čolović. Reprezentativac Kirgistana Kuzubajev, koji igra na poziciji štopera, trebalo je da potpiše ugovor s Novim Pazarom, medjutim, u poslednji čas se odlučio da dodje u Jagodinu. Tamirlan je nastupao u prvoj ligi Litvanije za Šijauljaj i Granitas. Sajčić (19) je doveden iz beogradskog Sindjelića, a prethodno je prošao omladinsku školu Partizana u generaciji sa Andrijom Živkovićem. U sezoni 2014/15. Sajčić je u Srpskoj ligi Beograd, igrajući za Teleoptik bio prvi strelac. S druge strane, Čolović je takodje igrao u mladjim selekcijama Partizana, dok je u poslednjoj sezoni nastupao za Slobodu iz Tuzle i Drinu iz Zvornika.

10:37 - Lajović zaustavljen u četvrtfinaluSrpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u prvo ATP polufinale u karijeri, pošto je rano jutros u četvrtfinalu turnira u Buenos Ajresu izgubio od Austrijanca Dominika Tima 6:4, 6:2. Tim, koji je Lajoviću dubl partner, bio je bolji tokom celog meča i izborio je priliku da se u polufinalu sastane sa Rafaelom Nadalom, koji je nadigrao Huana Monaka 6:4, 6:4. Turnir u Buenos Ajresu igra se za nagradni fond od 523.470 dolara.

09:21 - Sretenjski šahovski turnirPovodom Dana državnosti Republike Srbije 2016 Udruženje – Asocijacija sporta, zdravlja i kulture Dorćolijada organizuje DRUGI POJEDINAČNI SRETENjSKI ŠAHOVSKI TURNIR. Svečano otvaranje i početak Turnira 14. februara 2016 godine (nedelja), ulica Jevrejska 24 sa početkom u 10 časova. Turnir se organizuje u saradnji sa Nacionalnim sportskim Savezom slepih i slabovidih Republike Srbije, Gradskim savezom slepih i slabovidih i Beogradskim šahovskim klubom slepih ``Napredak``. Učestvuju žitelji trećega doba kao i mlađi šahisti. Organizacioni odbor je utvrdio sledeće propozicije: Slobodno prijavljivanje šahista, muškaraca i žena, do popune mesta Vreme po partiji šahovske igre 20 minuta - švajcarac (merenje vremena – šahovski sat)Igra se broj kola u zavisnosti od broja prijavljenih takmičara Realizuje se kroz kompjutersko parovanje igrača, program bodovanja, izrada i prikaz rang liste pojedinačnih rezultata od strane sudijske ekipeNagrade: Medalje Dorćolijade za osvajena prva tri mesta

08:50 - Grad Beograd: Nije doneta odluka o izmeštanju golf terenaGrad Beograd saopštio je večeras povodom navoda Golf kluba Beograd da je predloženo uklanjanje golf terena sa Ade Ciganlije, da nije doneo nikakvu odluku o izmeštanju golf terena i da su razgovori o njihovom ostanku na tom prostoru u toku. "Ovi sadržaji imaju veliki značaj za Grad Beograd i zbog toga je gradonačelnik već razgovarao sa predsednicom upravnog odbora kluba, a već sledeće nedelje biće organizovan i poseban sastanak na ovu temu. Grad će dati sve od sebe da se ovi tereni zadrže i otvoreni smo za svaku vrstu dogovora koja će omogućiti da nastavi da postoji jedan vrlo kvalitetan sadržaj od koga Beograd samo može da ima koristi", rekao je glavni gradski urbanista Milutin Folić. Folić je naglasio da su razgovori tek ispred nas, kao i da je dobra volja Grada Beograda nesporna i od toga ne treba praviti nikakve afere. "Tim pre što je plan za uređenje Ade Ciganlije u izradi skoro deset godina i što je u toku javna rasprava na kojoj svako može da učestvuje i da svoje viđenje po tom pitanju", rekao je Folić.

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE PROČITATI OVDE