BLOG UŽIVO VIDEO: Petrić na debiju na klupi Čukaričkog osvojio bod na Banjici

Najnovije informacije iz sveta sporta

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja.

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.

Konte: Čelsi je jak samo na papiruTrener fudbalera Čelsija Antonio Konte rekao je večeras da je pred njegovim igračima obaveza da dokažu koliko vrede i da je ekipa jaka "samo na papiru".Čelsi je izgubio večeras od Arsenala sa 0:3 i pretrpeo drugi uzastopni poraz, posle kojeg je pao na osmo mesto na tabeli. "Plavci" nemaju pobedu u ligi ovog meseca, a večeras su primili sva tri gola u prvom poluvremenu."Od prvog minuta nismo imali pravi stav, a igrali smo protiv dobrog tima, dobro organizovanog u taktičkom i fizičkom smislu. Posle ovog poraza, znamo da moramo mnogo da radimo. Mi smo sada jak tim samo na papiru. To je uvek problem ekipe a ne pojedinačno, jednog igrača. Kada ništa nije kako treba, igraču je veoma teško da odigra dobru utakmicu", rekao je Konte za BT Sport.Arsenal je poveo posle greške igrača Čelsija Gerija Kejhila, koji je praktično dodao loptu Aleksisu Sančesu."Neću da pričam o tome, pošto to nije dobro za igrača. Pobedjujemo kao tim i gubimo kao tim. Znamo da moramo mnogo da radimo i ako neko misli da je ova ekipa spremna da se bori... Moramo da sačekamo da budemo sjajan tim, ne samo na papiru nego na terenu. To je važno", naveo je italijanski trener.Čelsi sada zaostaje osam bodova za prvoplasiranim Mančester sitijem."Mančester siti je veoma dobro počeo sezonu. Igraju veoma dobro. Ali važno je da gledamo šta se dešava u našoj kući, a ne u drugim kućama", rekao je Konte.

22:38 - Venger zadovoljan igrom u pobedi protiv ČelsijaTrener fudbalera Arsenala Arsen Venger rekao je da je prezadovoljan večerašnjom pobedom protiv Čelsija i da je njegova ekipa "sa stilom" prekinula loš niz protiv gradskog rivala.Arsenal je večeras na svom terenu pobedio Čelsi sa 3:0 i ostvario prvu prvenstvenu pobedu u medjusobnim duelima još od oktobra 2011. godine. Pre večerašnjeg meča Arsenal nije postigao gol protiv Čelsija u poslednjih šest prvenstvenih utakmica."Veoma sam srećan. Tu su bile neke nezgodne činjenice i morali smo da promenimo noviju istoriju. To smo uradili sa stilom i čeličnom snagom. To smo želeli. Bili smo posvećeni i disciplinovani, a to nije lako, nije lako pronaći ravnotežu u ovakvim utakmicama. Naš ritam je bio veoma dobar i zadavao im je probleme", rekao je Venger za BT Sport.Venger je naveo da se nada da će ovakav nastup ubediti igrače da su na pravom putu, ali da ekipa može još da napreduje.On je posebno pohvalio defanzivce Lorana Koščelnog i Škodrana Mustafija, pošto su dobro čuvali napadača Čelsija Dijega Kostu."Oni su odigrali izvanredno. Obojica su bili posvećeni i pametni, sveukupno sam vrlo zadovoljan", dodao je francuski trener, koji je proslavio 20 godina na klupi Arsenala.Venger je rekao da Fransis Kokelan tokom večerašnje utakmice povredio koleno i da se radi o istoj povredi od prošle godine.

22:08 - Petrić i Petrović zadovoljni remijem na BanjiciTrener Čukaričkog Gordan Petrić rekao je večeras da nije razočaran svojom prvom utakmicom u tom klubu, u remiju protiv Rada (1:1) i da njegovi fudbaleri moraju da shvate da imaju kvalitet."Ovo je bila moja prva utakmica i nisam razočaran zato što su momci pokazali karakter u drugom poluvremenu. Da li smo mogli više, da iskoristimo šanse, to je za analizu. Kada sam pre utakmice pričao da ekipa mora da igra fudbal, a ne da se igra fudbala, to nam se desilo kod prekida. Ozbiljna ekipa kakva je Čukarički ne bi smela da prima takve golove i pored toga što smo znali da je Rad jak na prekidima. Na tome ćemo raditi u narednom periodu. Čestitam igračima obe ekipe, pružili su mušku i pravu fudbalsku igru", rekao je Petrić novinarima posle utakmice.Fudbaleri Rada i Čukaričkog odigrali su večeras u Beogradu 1:1, u utakmici 10. kola Super lige, a Petrić je debitovao na klupi "brdjana".Upitan o igri napadača Ognjena Ožegovića, koji je krajem avgusta prešao u Čukarički, Petrić je rekao da taj igrač još nema snage za celu utakmicu."On je došao pre dve nedelje, nije prošao pripreme. Trener mora da razmisli da li igrač može da izdrži ceo tok utakmice, a on ne može da izdrži 90 minuta. Očigledno je umoran, ali ne samo on, pomeranjem zadnje liije, gde smo prešli na sistem 4-4-2 sa dva napadača i pritisli Rad na njegovoj polovini, Ožegović je napravio razliku, a uz njega Fofana dobija na težini na svojoj poziciji. Ožegović i Fofana mogu dobro da se dopunjuju i u nekim utakmicama mogu da prave problema protivnicima", rekao je on.Na pitanje o igri svog tima, Petrić je rekao da su se igrači malo uplašili početka sa novim trenerom, ali i da je to pitanje psihološke pripreme."U poslednjih nekoliko utakmica igrači su u nekom psihološkom problemu i moraju da se vrate na kolosek, kakav je bio možda u drugom poluvremenu. Kada igrate protiv ekipe kakva je Rad, sa mnogo kvalitetnih i iskusnih igrača, morate da budete obazrivi. Planirali smo da ubacimo Ožegovića, ali fizička sprema nije dozvoljavala da se rizikuje, a kada je ušao, delovalo je napadački. Da li je to recept kako ćemo igrati u nekim mečevima, videćmo. Igrači treba da shvate da imaju kvalitet i da igraju kako znaju da igraju", rekao je Petrić.Trener Rada Nebojša Petrović rekao je da mora da bude zadovoljan remijem i da će analizirati pad ekipe u drugom poluvremenu."Moram da budem zadovoljan nerešenim rezultatom, mislim da je to realan rezultat. Dobro smo 'otvorili' prvih pola sata, dominirali smo, imali tempo, posed lopte, sve što je potrebno da se predstavimo u pravom svetlu. U drugom poluvremenu smo neshvatljivo primil gol greškom nekolicine igrača a zatim je Čukarički preuzeo inicijativu i igra se odvijala na sredini terena. Imali smo samo šut Nikole Drinčića koji je bio fantastičan i to je bilo sve što smo uradili u drugom poluvremenu", rekao je Petrović.On je dodao da će napraviti dobru analizu i obratiti pažnju na ono šta se dogodilo u drugom poluvremenu, a to je "neshvatljivi pad koncentracije i kontrole igre"."Znali smo da će Ožegović da udje u drugom poluvremenu u pokušaju da izjednače rezultat. Pali smo iz drugih razloga, a to je za našu analizu unutar ekipe", naveo je Petrović.

21:33 - Mega u generalnoj probi pobedila LukoilKošarkaši Mega Leksa su u uzbudljivoj utakmici savladali bugarski Lukoil sa 78:77 (20:28, 17:15, 19:13, 22:21) u poslednjoj pripremnoj utakmici pred početak ABA lige. Mega je do pobede došla polaganjem Đokovića na 0.9 sekundi do kraja pošto se prethodno izborila za skok u napadu posle promašaja Jaramaza.Činilo se da je Lukoil bliži pobedi posle dve vezane trojke i plus šest u finišu meča ali je Tejić uspeo da veže nekoliko koševa a velikom borbom i odličnom timskom odbranom ekipe (16 ukradenih lopti), Mega je na kraju došla do pobede.Najbolji u redovima Mega Leksa je bio Marko Tejić sa 15 poena i 8 skokova a pratio ga je Radosav Spasojević sa 12 poena i 10 skokova. Mega je na ovom meču igrala bez kapitena Zagorca kao i povređenih Glogovca i Čarapića koji će sigurno propustiti početak ABA lige.

21:03 - Petrić na debiju na klupi Čukaričkog osvojio bod na BanjiciFudbaleri Rada i Čukaričkog odigrali su večeras u Beogradu nerešeno 1:1, u prvoj utakmici 10. kola Super lige Srbije. Na stadionu na Banjici gol za Rad postigao je Nikola Maraš u 13. minutu, a izjednačio je Ismail Beko Fofana u 54. minutu.Rad je do prednosti stigao iz prve prilike na utakmici u 13. minutu. Nikola Drinčić izveo je korner s desne strane, a na prvoj stativi loptu je zakačio Bogdan Mladenović, da bi na drugoj Maraš ostao usamljen i glavom loptu prosledio u mrežu Nikole Petrića. Čukarički je u nastavku prvog dela igre imao inicijativu, ali sve do 45. minuta i pokušaja kapitena Igora Matića nije uputio šut ka golu rivala. Nastavio je Čukarički s ofanzivnom igrom i u drugom poluvremenu, a Ismael Fofana je u 48. minutu, posle proigravanja Saše Jovanovića s levog boka, šutirao s oko 10 metara, lopta je pogodila stativu, a potom i golmana Darka Dejanovića i izašla u korner. Gosti s Banovog brda su u 54. minutu stigli do izjednačenja, a strelac je bio Fofana koji je s pet metara plasirao loptu u mrežu Rada nakon ubačene lopte Darka Bulatovića s leve strane. Čukarički je u nastavku utakmice imao nekoliko dobrih situacija pred golom Rada, ali nije ozbiljnije uspeo da ugrozi gol "gradjevinara".Ova utakmica predstavljala je debi Gordana Petrića na klupi Čukaričkog.Čukarički je utakmicu završio sa 10 igrača pošto je zbog pkršaja drugi žuti karton dobio Lukaš Pjasentin. Rad je posle tri vezana remija deveti na tabeli sa 12 bodova, a Čukarički je pretposlednji 15. na tabeli sa šest bodova.Ostale utakmice 10. kola igraju se u nedelju.

20:51 - Atletik Bilbao pobedio SeviljuFudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su večeras na svom terenu Sevilju sa 3:1, u utakmici šestog kola španskog prvenstva i ostvarili četvrtu uzastopnu pobedu.Atletik je poveo u 26. minutu golom Mikela San Hosea, a izjednačio je Samir Nasri u 55. minutu. Pobedu domaćem timu doneli su Mikel Balensijaga u 66. minutu i Aric Aduric u 90. minutu iz penala.Ekipa Ernesta Valverdea je posle četvrte uzastopne pobede treća na tabeli sa 12 bodova i ima bod manje od prvoplasirane Barselone.Sevilja je pretrpela prvi poraz u prvenstvu i četvrta je na tabeli sa 11 bodova.

20:43 - Verder ostvario prvu pobedu u prvenstvuFudbaleri Verdera pobedili su večeras na svom terenu u Bremenu Volfsburg sa 2:1, u utakmici petog kola Bundeslige i ostvarili prvu pobedu u prvenstvu.Volfsburg je poveo u 69. minutu pošto je autogol postigao Robert Bauer. Verder je uspeo da izjednači preko Lenarta Tija u 86. minutu, a pobedonosni gol postigao je Teodor Gebre Selasije u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.Posle četiri uzastopna poraza, što je najgori start u prvenstvu u istoriji kluba, Verder je ostvario prvu pobedu u sezoni i na 15. mestu na tabeli ima tri boda.Volfsburg je vezao dva poraza, a u poslednje četiri utakmice nema pobedu i zauzima 12. mesto na tabeli sa pet bodova.Ranije danas Bajern je pobedio Hamburg sa 1:0, Bajer Leverkuzen je pobedio Majnc sa 3:2, a Augsburg je bio bolji od Darmštata rezultatom 1:0. Borusija iz Menhengladbaha pobedila je Ingolštat sa 2:0, a nerešeno 3:3 odigrali su Ajntraht i Herta.

20:09 - Juventus pobedio Palermo autogolomFudbaleri Juventusa pobedili su večeras na gostujućem terenu Palermo sa 1:0, u utakmici šestog kola italijanskog prvenstva i učvrstili se na prvom mena tabeli.Jedini gol na utakmici postigao je fudbaler Palerma Eduardo Goldaniga u 49. minutu, kada ga je pogodila lopta posle šuta Danija Alveša.Crno-beli su tako ostvarili drugu uzastopnu pobedu, petu u prvenstvu i prvi su na tabeli sa 15 bodova, četiri više, ali i utakmicom više od drugoplasiranog Napolija, koji večeras igra protiv Kjeva.Palermo je pretrpeo treći poraz u prvenstvu i zauzima 16. mesto na tabeli sa pet bodova.Fudbaleri Juventusa će u utorak uveče igrati u Zagrebu protiv Dinama, utakmicu drugog kola Grupe H u Ligi šampiona.

19:42 - Ranijeri traži objašnjenje od igrača za debakl u MančesteruTrener Lestera Klaudio Ranijeri rekao je danas da će tražiti objašnjenje od svojih fudbalera posle ubedljivog poraza od Mančester junajteda (1:4) u šestom kolu Premijer lige.Aktuelni šampion Engleske Lester izgubio je danas na Old Trafordu od Mančester junajteda sa 1:4 i pretrpeo treći poraz u prvih šest kola u prvenstvu. Junajted je u prvom poluvremenu postigao sva četiri gola, preko Krisa Smolinga, Huana Mate, Markusa Rašforda i Pola Pogbe, a jedini gol za Lester postigao je Demari Grej u 58. minutu."Ovo je vrlo dobra lekcija za nas, pošto je važno da zadržiš prisebnost kada primiš gol, da ostaneš miran, pošto, pre ili kasnije, možeš da postigneš gol. Sada moramo da se oporavimo i odmah zaboravimo ovaj poraz", rekao je Ranijeri, preneli su britanski mediji.To je drugi poraz Lestera sa 1:4, pošto je ekipa početkom meseca izgubila i od Liverpula."Isto je bilo i kada smo primili gol od Liverpula. Ovo je drugi put. Želim da razgovaram sa mojim igračma. Zašto? Moram da ih pitam zašto? Dobro, ako izgubimo, možemo da izgubimo, ali važno je da zadržimo mentalitet i našu formu pošto je to naša snaga. Razumem da ekipa želi da pokaže karakter, ali ako igraš sam, igraš protiv 11 protivničkih igrača. Važno je da ostanemo složni i da igramo 11 na 11", rekao je Ranijeri.Lester će u utorak na svom stadionu igrati protiv Porta u drugom kolu Lige šampiona.

18:42 - Gorke pilule za Jokanovića i Stojkovića u ČempionšipuEkipa Fulama predvođena trenerom Slavišom Jokanovićem izgubila je drugi put za četiri dana kao domaćin od Bristol sitija. Posle neuspeha u Liga kupu (1:2), danas je Fulam doživeo još ubedljiviji poraz (0:4) i pao na 13. mesto na tabeli engleskog Čempionšipa. Fulam je bez pobede u poslednja četiri kola.Na 15. mestu je Notingem Forest, koji je danas izgubio od Šefild venzdeja (1:2), a gol "šumara" branio je Vladimir Stojković.

18:13 - Furiozan finiš Barselone za "petardu" u HihonuFudbaleri Barselone bez problema ostvarili su danas trijumf u Hihonu protiv Sportinga 5:0 (2:0) u utakmici 6. kola španske Primere.Katalonci su sve golove postigli u "cugu", prvo je pogodio Luis Suarez u 29, tri minuta kasnije strelac je bio Rafinja, da bi u periodu od 81. do 88. minuta Nejmar pogodio dva puta i jednom Arda Turan.Ono što je trenera Luisa Enrike najviše obradovalo iz Hihona su dve asistencije i odlična partija na desnom spoljnjem Serhija Roberta, iako je po vokaciji vezista.Fudbaleri Barselone su se ovim trijumfom izjednačili na prvom mestu sa madridskim Realom, ali najveći rival večeras igra svoj meč u ovom kolu u Las Palmasu.Isto tako i Sevilja ima priliku da prestigne prvaka Španije ukoliko slavi na teškom gostovanju u Bilbau.

17:45 - Bajern u finišu do pobede protiv Hamburga, Bajer bolji od MajncaFudbaleri Bajern Minhena pobedili su danas u gostima Hamburg sa 1:0, dok je Bajer Leverkuzen posle preokreta trijumfovao na gostovanju protiv Majnca sa 3:2 u utakmicama petog kola Bundeslige.Herta je bila blizu trijumfa protiv Ajntrahta u Frankfurtu, s obzirom na to da je do 93. minuta vodila sa 3:2, ali je Majkl Hektor u sudijskoj nadoknadi vremena savladao golmana berlinske ekipe Runea Jarstejna i doneo svojoj ekipi bod.U ostalim utakmicama, Augsburg je pobedio Darmštat sa 1:0, dok je Borusija Menhengladbah sa 2:0 bila bolja od Ingolštata.Hamburg je bio blizu da dodje do boda, ali je aktuelni šampion, Bajern, u 88. minutu ipak stigao do gola i tako nastavio seriju trijumfa, zabelezivši sedmu pobedu u sezoni. Frank Riberi je u 88. minutu dobro probio po levoj strani, te uputio brzu loptu po zemlji ka drugoj stativi gde ju je sačekao Džošua Kimih i udarcem iz prve savladao Renea Adlera. Bavarci su tokom celog meča imali inicijativu, a domaćin je najbolju priliku da dodje do gola imao na početku utakmice, ali je udarac Nabilja Bauija s oko sedam metara odbranio golman Bajerna Manuel Nojer. Srpski reprezentativac Filip Kostić nastupao je od 67. minuta za Hamburg kada je ušao u igru umesto Bauija.Uzbudljivu utakmicu odigrali su Majnc i Bajer, a gosti iz Leverkuzena su došli do pobede u 92. minutu pogotkom Havijera Ernandesa. Majnc je dva puta imao prednost, ali je Bajer oba puta brzo preko Čičarita uspevao da dodje do izjednačenja.Golove za Majnc postigli su Junus Mali u 31, Stefan Bel u 35. minutu. Čičarito je prvo izjednačenje Bajeru doneo u 32. minutu, a svoj drugi gol postigao je u 66.Bajern Minhen posle pet utakmica zauzima prvo mesto sa 15 bodova, druga je Borusija Dortmund sa 12, a slede Keln, Borusija Menhengladbah, Ajntraht i Herta sa po 10 bodova.

17:33 - Mladenović i Garsija mogu da igraju u finalu Fed kupaFrancuske teniserke Kristina Mladenović i Karolina Garsija mogu da igraju za reprezentaciju protiv Češke u finalu Fed kupa, pošto im je Teniski savez danas ukinuo suspenziju.Mladenović i Garsija su nedavno suspendovane zbog "narušavanja" imidža Saveza na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru. One su kritikovale ljude iz Saveza pošto ih niko nije obavestio da moraju da imaju istu opremu u dublu na Igrama u Riju.One su na meč prvog kola izašle različito obučene i kada im je rečeno da zbog toga mogu da izgube i bez borbe, Mladenović je morala da pozajmi Garsiji opremu. One su ipak izgubile u prvom kolu.Teniski savez Francuske saopštio je danas da su teniserke "izrazile žaljenje zbog svojih izjava, posle užasnog razočaranja i frustracije zbog poraza".Savez je, takodje, prihvatio deo odgovornosti za probleme koji su se dogodili u Riju.Teniserke Francuske igraće u Strazburu 12. i 13. novembra protiv branioca titule Češke u finalu Dejvis kupa. To će biti prvo finale za Francusku od 2005. godine, dok će Čehinje pokušati da osvoje petu titulu u poslednjih šest godina."Želeli smo da nastavimo. U Riju se dogodila žalosna epizoda, a sada moramo da idemo napred. Želela sam da smirim situaciju, da svi krenemo korak napred. Samo me zanima da se koncentrišemo na finale", rekla je selektorka Francuske Ameli Morezmo.Savez je saopštio da je ostala na snazi suspenzija teniseru Benoi Peru, koji je izbačen iz tima u Riju zbog kršenja timskih pravila. On je optužen da je u nekoliko navrata spavao van olimpijskog sela, ili da se kasno vraćao u sobu. Kako se navodi, Per je i na neodgovarajući način komentarisao važnost Olimpijskih igara, pošto se na tom turniru ne osvajaju bodovi za ATP listu.Per će biti suspendovan do februara 2017. godine.

17:00 - Kalinić pauzira dve nedelje zbog povredeKošarkaš Fenerbahčea Nikola Kalinić pauziraće dve nedelje zbog povrede koju je dobio na turniru u Zadru, saopšteno je na sajtu Eurphupsa. Srpski reprezentativac je na meču sa Lokomotivom povredio prste leve ruke, a prema prvim procenama lekara oporavak će trajati oko 15 dana. To znači da trener turkog tima Željko Obradović neće moći da računa na Kalinića za utakmicu protiv Anadolu Efesa u Kupu Turske. Nikola Kalinić je od 2015. član Fenerbahčea, u kom igra još jedan srpski reprezentativac, Bogan Bogdanović.

16:49 - Junajtedu dovoljno poluvreme za trijumf nad LesteromFudbaleri Mančester Junajteda pobedili su na Old Trafordu aktuelnog prvaka Lester sa 4:1 (4:0) u 6. kolu engleske Premijer lige. Junajted je posle fantastične igre u prvom poluvremenu postigao četiri gola, od kojih su bila tri udarcima Krisa Smolinga, Markusa Rašforda i Pola Pogbe posle kornera Dejlija Blinda. U prvih 45 minuta u strelce se upisao i Huan Mata, dok je Demaraj Grej ublažio neuspeh "lisica" sjajnim šutem iz daljine na startu drugog dela igre. Ekipa Žozea Murinja prekinula je niz od tri uzastopna poraza, dva u Premijer ligi, i vratila se među vrh tabele. Sa druge strane, Lester je zabeležio treći poraz ove sezone i nalazi se daleko od bilo kakve prilike da se upusti u trku za odbranu titule. Rezultati: Mančester Junajted - Lester 4:1 (Smoling 22, Mata 37, Rašford 40, Pogba 42. - Grej 59) Danas: Bornmut - Everton (16 sati) Liverpul - Hal Mildzbro - Totenhem Stouk - VBA Sanderlend - Kristal Palas Svonsi - Mančester Siti Arsenal - Čelsi (18.30) Sutra: Vest Hem - Sautempton (17) Ponedeljak: Barnli - Votford (21) Tabela: Mančester Siti 15 bodova, Everton 12, Mančester Junajted 12, Totenhem 11, Arsenal, Čelsi i Liverpul po 10...

15:20 - Eibar bolji od Real SosijedadaFudbaleri Eibara pobedili su na svom stadionu Real Sosijedad sa 2:0 u prvoj subotnjoj utakmici šestog kola španske Primere. Gosti iz San Sebastijana su od 24. minuta imali igrača manje na terenu, pošto je Aric Elustondo skrivio jedanaesterac i dobio direktan crveni karton, pa je Eibar u nastavku susreta imao olakšan posao. Eibar iz penala nije uspeo da stigne do prednosti, pošto je Pedro Leon bio neprecizan. Domaćin je imao u potpunosti inicijativu, ali je do prednosti stigao tek u 57. minutu autogolom Asijera Iljaramendija. Konačan rezultat postavio je Bebe u 66. minutu. Eibar posle šest utakmcia zauzima četvrto mesto sa 10 bodova, dok je Real Sosijedad 10. sa sedam.

14:25 - Mutko dobio novi četvorogodišnji mandat u RFURuski ministar sporta Vitalij Mutko ponovo je izabran za predsednika Fudbalskog saveza Rusije (RFU), iako je kritikovan od trenera i zvaničnika RFU da vlasti kontrolišu tu organizaciju, a optživan je i za loše rezultate reprezentacije. Mutko je na izborima u toj organizaciji pobedio nekadašnjeg selektora Rusije i trenera CSKA iz Moskve Valerija Gazaeva. Mutko je pobedio sa 266 glasova delegata, dok je Gazaev, koji je optužio predsednika RFU da je zloupotrebio svoj ministarski uticaj da pridobije glasače, dobio 142 glasa. Predsednik RFU je rekao da postoje problemi u ruskom fudbalu, pre svega u finansijama, organizaciji i posećenosti utakmica, ali da on ima dugoročni plan da ispravi te stvari. Rusija će biti domaćin narednog Svetskog prvenstva 2018. godine, a Mutko će na čelu RFU biti do 2020.

13:59 - Mega Leks doveo ČarapićaDoskorašnji košarkaš podgoričke Budućnosti Ognjen Čarapić novi je igrač Mega Leksa. "Veoma sam srećan što sam potpisao prvi profesionalni ugovor sa Mega Leksom jer je svima dobro poznato koliko je to dobra sredina za mladog igrača. U klubu imamo odlične uslove za treniranje i daću sve od sebe kako bih opravdao poverenje trenera Milojevića i uprave kluba", rekao je Čarapić. Ovaj 18-godišnji plejmejker je već neko vreme trenirao sa prvim timom Mege, a nastupio je i na nekoliko kontrolnih mečeva. Čarapić je prošle sezone nastupio na 19 mečeva za Budućnost u Jadranskoj ligi i Evrokupu, a nastupao je i za sve mladje selekcije Crne Gore.

12:30 - Kevin Garnet okončao igračku karijeruDosadašnji košarkaš Minesote Kevin Garnet saopštio je da završava igračku karijeru, posle 21 sezone u NBA ligi. Garnet se tako priključio dvojici legendi NBA lige, Kobiju Brajantu i Timu Dankanu, koji su ovog leta odlučili da završe igračke karijere. Garnet je jedan od najbolji igrača u istoriji Minesote za koju je igrao u dva navrata. U prvom angažmanu (1995-2007) važio je za jednog od najbolojih igrača lige, pogotovo u odbrani, a svoj klub je devet puta zaredom vodio do plej-ofa, da bi u jednom trenutku bio i najplaćeniji košarkaš sveta.On s Minesotom ipak nije uspeo da osvojio šampionski prsten, ali mu je to pošlo za rukom u prvoj sezoni u Bostonu 2008. godine. Sa reprezentacijom SAD je 2000. godine osvojio zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Sidneju. Igrao je na centarskim pozicijama, a 2004. godine proglašen je za najkorisnijeg igrača lige. Garnet je tokom karijere postigao 26.071 poen i nalazi se na 17. mestu liste strelaca u istoriji najjače lige na svetu. Tokom karijere prosečno je po utakmici postizao 17,8 poena. Garnet je jedini košarakaš u istoriji NBA lige koji je, kada se gledaju sve kategorije, postigao više od 25.000 poena, zabeležio više od 10.000 skokova (14.662), više od 5.000 asistencija (5.445) i više od 1.500 blokada (2.037).

11:55 - Josimov: Nimalo lak posao u LučanimaFudbaler Bačke Miloš Josimov rekao je da će u njegov tim protiv Mladosti igrati protiv jedne od kvalitetnijih ekipa u Superligi.Fudbaleri Bačke igraju u nedelju od 19 časova u Lučanima protiv Mladosti, utakmicu 10. kola Super lige Srbije.Posle devet kola Bačka je 14. na tabeli sa sedam bodova, a Mladost, koja je vezala dve pobede, zauzima šesto mesto sa 15 bodova."U Lučanima nas očekuje jedna od boljih ekipa u ligi koja se pred ovu sezonu dobro pojačala sa nekoliko iskusnih igrača. Na to treba dodati da ih predvodi iskusan trener, Neško Milovanović, koji je dugo godina trener u Superligi. Kada sve to uzmemo u obzir, sigurno je da nas u Lučanima ne očekuje nimalo lak posao", rekao je Josimov za klupski sajt.10:40 - Beograd u znaku sporta osoba sa invaliditetomNa fudbalskom turniru "Beograd open 2016" prvo mesto i epitet najboljeg tima ponela je ekipa iz Kragujevca koja je u finalnom meču porazila ekipu iz Niša.Ovim turnirom u subotu su otpočele tradicionalne treće po redu međunarodne sportske igre za osobe sa invaliditetom.Treće mesto osvojili su gosti iz Makedonije koji su u borbi za treće mesto pobedili domaću ekipu učenika škole Stefan Dečanski iz Beograda.Na ovom turniru učestvovalo je sedam ekipa škola učenika oštećenog sluha i govora – iz Beograda, Nišša, Kragujevca i Makedonije. Turnir je obilovao prelepim momentima i blistavom igrom, sve vreme praćen neizmernom radošću i druženjem medju učesnicima, u prelepom ambijentu Sportskog centra Corn product u Šumicama, donatora ove manifestacije. U večernjim satima u Sportskim centru Master u Zemunu otvoren je i dvodnevni turnir u šahu na kome učestvuje oko 40 šahista svih vidova invaliditeta iz Beograda, Šapca, Novog Sada, ali i BiH iz Travnika, kao i Republike Srpske, iz Banjaluke. Organizator ove po mnogo čemu jedinstvene manifestacije je Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda a održavanje iste omogućeno je uz podršku i razumevanje Grada, Sekretarijata za sport i omladinu.

10:00 - Vaterpolo EP za juniorke 2017. u SrbijiPrema odluci LEN Srbija će biti domaćin narednog Evropskog vaterpolo prvenstva za ženske ekipe u organizaciji Vaterpolo saveza Srbije.Razvoj najtrofejnijeg sporta u našoj državi dao je rezultate u radu sa ženskim selekcijama koje su u proteklom periodu pokazale veliki napredak, a učešćem na međunarodnim takmičenjima potvrdile da idu putem uspeha najtrofejnije sportske organizacije u Srbiji.Reprezentacije Vaterpolo saveza Srbije vratile su sa Evropskog juniorskog prvenstva u vaterpolu (Holandija 2016) sa još jednom zlatnom medaljom u muškoj konkurenciji i do sada najboljim plasmanom ženske vaterpolo selekcije na evropskom tekmičenju. Sledeće godine, Vaterpolo savez Srbije ugostiće 16 najboljih evropskih ženskih ekipa (uzrast do 17.godina).

09:15 - Odložen revanš sa Kličkom, Fjuri opet povređenSvetski šampion u teškoj kategoriji Tajson Fjuri odložio je revanš meč sa Vladimirom Kličkom zbog nedovoljne fizičke pripremljenosti.Promoteri borbe nisu otkrivali u čemu je problem, već su samo saopštili da je stanje dovoljno ozbiljno da ne može da boksuje.28-godišnji Fjuri pobedio je 29. novembra prošle godine Klička jednoglasnom odlukom sudija, ali je revanš zakazan za 9. jul odložen zbog povrede skočnog zgloba Britanca.„Tajson će momentalno krenuti sa terapijama, kako bi se potpuno oporavio“, stoji u saopštenju „Henesi sportsa“. Borba je trebalo da bude održana 29. oktobra u Mančesteru. „Tajson i mi želimo iskreno da se izvinimo svima onima koji su zabrinuti oko održavanja borbe, kao i svim fanovima boksa koji su se radovali revanšu. Tajson je, razumljivo, razočaran razvojem događaja. Uskoro ćemo se ponovo oglasiti saopštenjem“, dodaje se.

08:40 Kevin Garnet se povukao, završena je uspešna NBA karijera Posle Kobija Brajanta i Tima Dankana, Kevin Garnet saopštio je da se povlači. Posle 21 sezone u najjačoj ligi sveta, jedan od najboljih igrača u istoriji NBA odlučio je da se oprosti od aktivnog igranja košarke.Garnet če ostati upamćen kao jedan od najboljih defanzivaca u istoriji lige, ali uopšteno i kao jedan od njenih najznačajnijih, najupečatljivijih i najboljih članova u novijoj istoriji."Pre svega, samo sam zahvalan. Čak ne mogu ni da pronađem način da sve stavim u reči. Zahvalan sam svima, na njihovoj ljubavi. Nisam ni pomišljao da me ljudi ovoliko vole. Opet, da tako nešto bude realnost – to je prosto nešto posebno, čoveče. Čoveče", napisao je Garnet na Instagramu uz emotivni video.

A video posted by Kevin Garnett (@tic_pix) on Sep 23, 2016 at 2:42pm PDT

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE PROČITATI OVDE