BLOG UŽIVO: Tores doneo pobedu Atletiku

NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ SVETA SPORTA

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.

23:20 - Bogdanović doneo pobedu FenerbahčeuKošarkaši Fenerbahčea pobedili su Konju u gostima sa 72:68 u meču 18. kola turskog šampionata. Fenerbahče se ponovo mučio, a do pobede stigao je posle preokreta u finišu utakmice. Konja je tri minuta pre kraja vodila 67:62, a onda je Fenerbače napravio preokret i pobedio.Fener je prvi na tabeli sa skorom 14-4. Najbolji u ekipi Željka Obradovića bio je Bogdan Bogdanović sa 20 poena uz 2 skoka i 2 asistencije. Datome je dodao 15, a Dikson 13 poena. Nikola Kalinić za 15 i po minuta imao je 3 poena, 5 skokova i 3 asistencije. U poraženoj ekipi Bremer je ubacio 24, a Taker i Džeferson po 10 poena.

22:55 - Fiorentina nadigrala InterFudbaleri Fiorentine pobedili su danas Inter sa 2:1, golom u nadoknadi vremena i tako izbili na treće mesto Serije A posle 25 kola takmičenja. Pobedu Fiorentini doneo je Kouma Babakar u drugom minutu nadoknade vremena. "Viola" sada ima 49 bodova, sedam manje od Napolija i osam od vodećeg Juventusa. Inter je na petom mestu sa 45 bodova, dok je Roma četvrta sa 47. Inter je poveo, Fiorentina izjednačila, a onda su "neroazuri" ostali sa 10 igrača, da bi "viola" u finišu slavila. Inter je poveo u 26. minutu posle gola hrvatskog reprezentativca Marcela Brozovića, posle asistencije Rodriga Palasija. Fiorentina je bila dominantnija i stvorila je nekoliko prilika, ali je do izjednačenja došla u 60. minutu posle pogotka Borhe Valera. Inter je u 82. minutu ostao sa desetoricom igrača, jer je Aleks Nikolao Teles dobio drugi žuti karton. Fiorentina je krunisala nadmoć tek u nadoknadi vremena, kada je Babakar iskoristio odbijenu loptu iz gužve u šesnaestercu. Mauro Sarate iz Fiorentine je u 95. minutu dobio direktan crveni karton zbog oštrog starta, ali to nije donelo nikakvu rezultatsku promenu.

22:30 - Barselona pobedila SeltuFudbaleri Barselone zadržali su prvo mesto Primere, pošto su danas na svom terenu ubedljivo pobedili Seltu sa 6:1, u 24. kolu takmičenja. Barsu je do trijumfa predvodio Luis Suares sa tri gola i asistencijom, kao i Lionel Mesi sa jednim golom i dve asistencije. Ovaj tandem je zabavio publiku izvodjenjem penala kojim je odata pošta legendarnom Johanu Krojfu, bivšem igraču i treneru Barselone. Urugvajski reprezentativac postao je večeras i prvi strelac Primere sa 23 postignuta gola, jednim više od Kristijana Ronalda. Suares je u 11 prvenstvenih mečeva na Nou Kampu postigao 16 golova. Barselona sada ima tri boda prednosti u odnosu na Atletiko Madrid, koji je ranije danas pobedio u gostima Hetafe 1:0, odnosno četiri više od Real Madrida. Barselona ima i utakmicu manje, tako da ako u sredu pobedi Hihon u zaostalom meču, može da stekne i šest bodova prednosti. Barsa je povela u 28. minutu prelepim golom Lionela Mesija iz slobodnog udarca. On je sa oko 25 metara blago sa desne strane smestio loptu pod prečku na desnoj strani gola, pored nemoćnog golmana Serhija Alvaresa, koji se uzalud bacio. Selta je izjednačila u 39. minutu posle penala koji je izveo Jon Gideti. Jedanaesterac je dosudjen jer je Djordi Alba napravio prekršaj u svom šesnaestercu. Barselona je u drugom poluvremenu zaigrala bolje i počela da stvara šanse, a ponovo je povela u 59. minutu posle sjajne akcije napadačkog tandema domaćina. Mesi je kontrolisao loptu na ivici šesnaesterca, a onda je lobom poslao unapred, samo da bi na nju natrčao Suares i iz prvog kontakta je sproveo pod prečku za 2:1. Na 3:1 povisio je Suares posle akcije Mesija i Nejmara. Argentinac je pronašao Brazilca, koji je prošao golmana i uputio loptu ka golu, ali je Suares izbegao rizik i zakucao je u praznu mrežu. Najzabavniji trenutak meča desio se u 81. minutu meča, kada je dosudjen penal za Barselonu. Mesi je prišao lopti, ali je samo dodao nekoliko metara u desnu stranu, da bi na nju natrčao Suares i smestio je u mrežu. Ovakav način izvodjenja penala proslavio je Krojf igrajući za Ajaks 1982. godine. Samo četiri minuta posle toga Ivan Rakitić je majstorski lobovao Alvaresa i povisio na 5:1, a konačni rezultat postavio je Nejmar u drugom minutu nadoknade vremena, posle asistencije Suaresa.21:50 - Metalac poražen u ZagrebuKošarkaši Metalca nisu uspeli da naprave iznenađenje u 23. kolu Jadranske lige, pošto su večeras u Zagrebu izgubili od Cedevite sa 77:63 (22:14, 17:17, 18:16, 20:16) i tako ostali na devet pobeda u sezoni. Valjevci u poslednja dva kola dočekuju Olimpiju i idu u goste Mega Leksu. Cedevita je ostvarila 18. pobedu u šampionatu i sada ima isto koliko i Crvena zvezda, sa kojom se bori za drugo mesto na tabeli. Cedevita u sledećem kolu ide u goste Partizanu, a onda dočekuje MZT Skoplje. Najefikasniji u Metalcu bio je Nikola Jevtović sa 24 poena i osam skokoova. Nemanja Todorović dodao je 12 poena, a oni su bili jedini dvocifreni igrači u timu. Cedevitu je do pobede predvodio jedan od najboljih igrača lige Miro Bilan, sa 20 poena, 12 skokova i tri asistencije.

21:20 - Dominik Tim najbolji u Buenos AjresuAustrijski teniser Dominik Tim osvojio je ATP turnir u Buenos Ajresu. Tim je u finalu pobedio Španca Nikolasa Almagra 2:1, po setovima 7:6 (2), 3:6, 7:6 (4). Ovo je bio drugi međusodni duel austrijskog i španskog tenisera i drugi trijumf Tima, koji je u polufinalu izbacio branioca titule Rafaela Nadala. Tim je 19, a Almagro 72. teniser sveta. Austrijanac je za trijumf u Argentini osvojio 93.120 dolara i 250 bodova za ATP listu, dok je Almagru pripalo 49.045 dolara i 150 bodova. Austrijanac je osvojio četvrtu titulu u karijeri, a prvu u ovoj godini. Almagro je ostao na 12 osvojenih trofeja. ATP turnir u Buenos Ajresu igrao se na šljaci za nagradni fond od 598.865 dolara.

21:00 - Kližan osvojio titulu u RoterdamuSlovački teniser Martin Kližan osvojio je titulu na ATP turniru u Roterdamu. Kližan je u finalu savladao Francuza Gaela Monfisa 2:1, po setovima 6:7 (1-7), 6:3, 6:1. Ovo je bio drugi međusobni duel slovačkog i francuskog tenisera, a prvi trijumf Kližana. On je trijumfom u Holandiji stigao do četvrte titule u karijeri, a prve ove sezone. Francuz je ostao na pet titula. Slovak je 43, a Monfis 18 teniser sveta. Kližan je trijumfom u Holandiji osvojio 363.400 evra i 500 bodova za ATP listu, dok je Monfisu pripalo 170.666 evra i 300 bodova. ATP turnir u Roterdamu igrao se za nagradni fond od 1.722.820 evra.20:50 - Poketino zadovoljan pobedomTrener Totenhema Maurisio Poketino rekao je da je veoma zadovoljan pristupom svojih fudbalera u pobedi nad Mančester sitijem, u utakmici koju je opisao kao posebnu. "Ova utakmica je bila vrlo važna. Moglo je da se oseti da nije bila uobičajena i da je bila pravi ispit za nas. Zbog toga sam vrlo zadovoljan zbog mojih igrača. Pristup je bio dobar, a odigrali su savršenu partiju protiv tima koji ima mnogo kvalitetnih igrača vrhuznske klase. Moji igrači imaju sve zasluge za pobedu", rekao je Poketino. Totenhem je pobedio sa 2:1 i izbio na drugo mesto tabele. Prvi gol je postignut iz penala dosuđenog jer je lopta pogodila u ruku Rahima Sterlinga, koji je skočio i okrenuo leđa da bi blokirao šut. Ta sudijska odluka razbesnela je domaće fudbalere i izazvala brojne polemike tokom meča i nakon njega. "Nisam video šta se desilo sa mesta na kome sam stajao. Ponekad se takve stvari dešavaju u fudbalu. Nekad vam ide na ruku, a nekada protiv", rekao je Poketino. Mančester siti je sada četvrti na tabeli, sa četiri boda manje od Arsenala i Totenhema i šest bodova manje od lidera Lestera. 20:30 - Pelegrini ljut na sudijeTrener "građana" Manuel Pelegrini bio je ljut posle meča zbog dosuđenog penala. "Sudija je želeo da pokaže penal i pokazao ga je. Odluka je apsolutno pogrešna, jer je lopta pogodila Sterlinga u ledja, pa u lakat. On nije čak ni video loptu. To je isti sudija koji nam u prvom meču protiv Totenhema nije priznao dva gola zbog ofsajda, kada smo izgubili 4:1", rekao je Pelegrini. On nije imao dilemu da je to ključni trenutak meča. "To je trenutak koji je odlučio utakmicu. Pre toga nisu imali ni jedan udarac ka našem golu, niti su napravili ijednu priliku. Mi smo rizikovali, timski duh je bio dobar, ali to nije bilo dovoljno", rekao je Pelegrini.

20:05 - Tores doneo pobedu AtletikuFudbaleri Atletika pobedili su u gostima ekipu Hetafea 1:0 u meču 24. kola španske Primere. Jedini gol na utakmici postigao je Tores u drugom minutu. Atletiko je drugi na tabeli sa 54 boda. Barselona je prva sa 54, ali katalonski klub ima dva meča manje. Eibar je na svom terenu pobedio Levante 2:0.19:50 - Radonjić zadovoljan pobedom protiv SutjeskeTrener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da je zadovoljan igrom svog tima i pobedom nad Sutjeskom u 23. kolu Jadranske lige, ali da mu je povreda plejmejkera najjači utisak večeri. "Odigrali smo generalno dobar meč u drugom poluvremenu, a u prvom s manjim oscilacijama. Igrali smo večeras sa 11 igrača i završili meč bez jednog plejmekera, što je za mene najupečatljiviji utisak. Sad treba da vidimo šta može da se napravi da što kompletniji odemo u Niš", rekao je Radonjić. Zvezda je večras pobedila sa 96:67, a Nikola Rebić je morao da izadje iz igre zbog jakog udarca koji je dobio. U četvrtak u Nišu počinje završni turnir Kupa Radivoja Koraća. "Ništa nije ozbiljno sa Rebićem. Nekoliko kopči, ali će morati da propusti neki trening. (Prvi plejmejker Stefan) Jović je u takvom stanju kakvom je (povreda mišića), (Boriša) Simanić je u Kanadi (na košarkaškom kampu)", rekao je Radonjić o problemima u timu pred početak kupa.

19:33 - Bajern pobedio AugsburgFudbaleri Bajerna pobedili su u gostima ekipu Augsburga 3:1 u meču 21. kola Bundeslige. Golove za Bajern postigli su Levandovski u 15. i 62. i Miler u 78. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Bobadilja u 86. minutu. Bajern je prvi na tabeli sa 56 bodova, dok drugoplasirana Borusija Dortmund ima 48. Augsburg je 14. sa 21 bodom. Levandovski je tako izbio na prvo mesto liste strelaca pošto sada ima 21 gol, a Pjer Emerik Obamejang iz Borusije Dortmunda gol manje. Pre utakmice fudbaleri i stručni štab Bajerna su iskazali podršku svom igraču Holgeru Badštuberu, koji je podvrgnut operaciji skočnog zgloba, što je njegova treća teška povreda u poslednje četiri godine. Oni su izašli na teren obučeni u majice na kojima je pisalo: "Uz tebe smo, možeš ti to ponovo". Podršku Badštuberu pružili su i navijači Bajerna na stadionu.

19:14 - Kou razgovarao sa predsednikom Atletskog saveza Rusije o dopinguPredsednik Međunarodne atletske federacije (IAAF) Sebastijan Kou razgovarao je u Monaku s novim predsednikom Atletskog saveza Rusije Dmitrijem Šljahtinom o reformama u ruskoj atletici, posle suspenzije zbog navodnog sistemskog dopinga njenih sportista. Atletski savez Rusije saopštio je danas da su se Kou i Šljahtin sastali u petak u Monaku i da ga je predsednik Saveza obavestio o reformama koje se sprovode u toj organizaciji. Kako se navodi, Šljahtin je rekao predsedniku IAAF-a da "postoji problem koji se ne može rešiti za jedan dan i koji zahteva sistematski i naporan rad". IAAF je u novembru suspendovala ruske atletičare posle izveštaja Svetske anti-doping agencije (WADA) o navodnom sistemskom dopingu sportista koji je prikrivala vlada. IAAF je tada navela da Rusija mora da ispuni brojne obaveze kako bi vratila sportiste na međunarodna takmičenja, uključujući i Olimpijske igre u Rio de Žaneiru ovog leta.18:45 - Venus Vilijams osvojila Tajvan openAmerička teniserka Venus Vilijams osvojila je danas turnir na Tajvanu, pošto je u finalu u dva seta sa 6:4 i 6:2 pobedila 61. teniserku sveta Misaki Doi iz Japana. Vilijams, 12. teniserka sveta, osvojila je tako 49. WTA titulu u karijeri, a na turniru nije izgubila set. Ona je šest puta oduzela servis protivnici i uspela je da spasi šest od devet brejk lopti. "Imala sam mnogo uspeha u Aziji. Mislim da su mi turniri u Aziji srećni", rekla je Vilijamsova, koja je poslednje dve titule osvojila u Kini. Bivša prva teniserka sveta pobedila je Doi za nešto manje od 90 minuta. "Poslednjih pet dana su bili uzbudljivi, osećam entuzijazam da svakoga dana igram dobar tenis. Ovo je bila savršena nedelja. Organizatori su obavili sjajan posao, igrači i navijači su se osećali dobrodošlim", rekla je američka teniserka. 18:20 - Pobede Sevilje i SosijedadaFudbaleri Sevilje pobedili su danas na svom terenu Las Palmas sa 2:0, u utakmici 24. kola španskog prvenstva, i tako nastavili niz od šest utakmica bez poraza. Sevilja je do pobede došla golovima koje je postigla u razmaku od sedam minuta u drugom delu drugog poluvremena. Domaći su na svom stadionu "Ramon Sančes Pishuan" poveli golom Evera Banege u 69. minutu, a konačan rezultat postavio je Kevin Gameiro u 76. minutu. Asistent kod oba gola bio je Vitolo. Sevilja je ostvarila 11. pobedu u prvenstvu i peta je na tabeli sa 48 bodova, a ima osam bodova manje od Viljareala na četvrtom mestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Las Palmas je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno 13. u ligi i nalazi se u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 21 bodom i na bod je od sigurne zone. Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su na svom terenu Granadu sa 3:0 i ostvarili treću uzastopnu pobedu. Real Sosijedad je poveo u 21. minutu golom Mikela Ojarzabala, a vodjstvo je duplirao Žonatas u 45. minutu na dodavanje Karlosa Vele. Vela je asistirao i Ojarzabalu, koji je svojim drugim golom na utakmici u 60. minutu postavio konačan rezultat. 17:50 - Hamburg pobedio Borusiju MenhengladbahFudbaleri Hamburga pobedili su danas na svom terenu Borusiju iz Menhengladbaha sa 3:2, u utakmici 21. kola Bundeslige i popeli se na 11. mesto na tabeli. Borusija je povela u 14. minutu golom Fabijana Džonsona, a izjednačio je Martin Hintereger autogolom u 38. minutu. Novo vođstvo domaćima doneo je Artjoms Rudnevs u 41. minutu, a dva gola prednosti obezbedio je Ivo Iličević u 80. minutu. Konačan rezultat postavio je Rafael u 88. minutu. Hamburg se posle sedme prvenstvene pobede popeo na 11. mesto na tabeli sa 26 bodova, a Borusija je pretrpela deveti poraz i zauzima sedmo mesto sa 32 boda.17:30 - Roberta Vinči osvojila turnir u Sankt PeterburguItalijanska teniserka Roberta Vinči osvojila je danas turnir u Sankt Peterburgu, pošto je u finalu pobedila 11. teniserku sveta Švajcarkinju Belindu Benčić u dva seta, 6:4, 6:3. Vinči, 16. teniserka sveta, je tako osvojila svoju 10. WTA titulu i prekinula niz od četiri poraza u finalima turnira. To je njen prvi trofej u singlu još od 2013. godine. Italijanka je pobedila za sat i 16 minuta, a tokom meča je četiri puta oduzela servis 18-godišnjoj Švajcarkinji, koja je napravila dva brejka. Uprkos porazu u finalu, Benčić će prvi put u karijeri ući među 10 najboljih teniserki na WTA listi.

17:00 - Tomislav Nikolić uputio telegram saučešća porodici Slobodana SantračaPredsednik Srbije Tomislav Nikolić uputio je danas telegram saučešća porodici Slobodana Santrača i članovima Fudbalskog saveza Srbije. "Srbija je ostala bez još jedne sportske legende. Pamtićemo igračke bravure velikog Santrača, pamtićemo njegovo trenersko umeće, a pre svega ćemo pamtiti divnog čoveka i nesebičnog sportskog radinka koji je svojim delom ostavio neizbrisiv trag u istoriji srpskog sporta. Sa izrazima iskrenog saučešća", navodi se u telegramu Nikolića. Legendarni jugoslovenski fudbaler Slobodan Santrač je umro u subotu u 70. godini od posledica srčanog udara. On će ostati upamćen kao najbolji strelac, pošto je igrajući za OFK Beograd, Partizan i Galeniku postigao 218 golova. Santrač je četiri puta bio najbolji strelac domaćeg prvenstva, a u sezonii 1971-1972 dobio je "bronzanu kopačku" kao treći najbolji strelac Evrope sa 33 gola u sezoni. Igrao je još za švajcarski Grashopers. Za reprezentaciju Jugoslavije nastupio je osam puta i postigao jedan gol. Trenersku karijeru počeo je kao selektor Jugoslavije, koju je predvodio od 1994. do 1998. godine, uključujući i Svetsko prvenstvo u Francuskoj 1998. Predvodio je još reprezentacije Makedonije i Saudijske Arabije, a radio je i u kineskim klubovima.16:45 - Venger zadovoljan pobedomTrener Arsenala Arsen Venger rekao je da su njegovi fudbaleri danas, "u presudnom trenutku" borbe za titulu u Premijer ligi ostvarili važnu pobedu protiv vodećeg Lestera i da imaju šanse da osvoje šampionat. Arsenal je danas na svom terenu pobedio vodeći Lester sa 2:1, u utakmici 26. kola Premijer lige i smanjio zaostatak na dva boda. Lester je poveo golom Džejmija Vardija iz penala, izjednačio je rezervista Teo Volkot a pobedonosni gol postigao je Dani Velbek u petom minutu sudijske nadoknade vremena. On je ušao sa klupe a u tim se vratio posle skoro 10 meseci pauze zbog povrede. "Ovo je bio presudan trenutak pošto, gledajući matematiku pre meča, mogli su da imaju osam bodova prednosti, ili je moglo da bude dva boda. Ovo je velika šansa. Ima još da se igra, igraćemo protiv velikih ekipa. Imali smo loš niz, nismo uspeli da pobedimo u četiri uzastopne utakmice, ali smo posle toga vezali dve pobede. Izašli smo iz tog niza i još imamo dobre šanse (za titulu)", rekao je Venger. On je naveo da je zadovoljan trudom i energijom koju su uložili njegovi igrači. "Lester se dobro branio, ali nismo imali sreće, pošto smo na poluvreme otišli zaostatkom od jednog gola. Posle toga smo bili nemilosrdni, trebalo je da postignemo više golova", rekao je on i dodao da će morati da pogleda snimak spornih situacija. "Pre Lesterovog gola fauliran je naš igrač Mesut Ozil, a čini se da je penal prestrogo dosudjen. Moraću da pogledam snimak, ali ne čini se da je bio penal", naveo je francuski trener.16:20 - Ranijeri: Zašto je Simpson isključen?Menadžer Lester Sitija Klaudio Ranijeri rekao je da je Dani Simpson nepravedno isključen u porazu od Arsenala. Golom Danija Velbeka u poslednjem, 95. minutu Arsenal je na 'Emiratima' savladao Lester Siti sa 2:1, u derbiju 26. kola engleske Premijer lige. Simpson je zbog dva brza žuta kartona isključen početkom drugog poluvremena, pri rezultatu 1:0 za ’Lisice’, a brojčanu prednost domaćin je iskoristio za preokret. "Bio je ovo fantastičan meč, veom brz. Da smo ostali 11 na 11 mislim da bismo pobedili. Oba faula Simpsona jesu postojala, ali nisu bila za žuti karton. Zato je isključen?", upitao je Ranijeri. 16:00 - Milan pobedio ĐenovuFudbaleri Milana pobedili su danas na svom terenu Đenovu sa 2:1, u utakmici 25. kola Serije A i nastavili niz od sedam mečeva bez poraza. Milan je poveo u petom minutu golom Karlosa Bake, a vođstvo je duplirao Keisuke Honda u 64. minutu. Konačan rezultat postavio je Alesio Čerči u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Fudbaleri Siniše Mihajlovića su ostvarili 12. prvenstvenu pobedu i ostali u trci za trećim mestom na tabeli, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Milan ima 43 boda, a trećeplasirana Roma 47. Đenova je bez pobede u poslednjih pet utakmica, pretrpela je 12. poraz i zauzima 16. mesto na tabeli sa 25 bodova.Ostale utakmice 25. kola igraju se danas.

15:06 - Nojrojter pobedio u slalomu u JapanuNemački skijaš Feliks Nojrojter pobedio je danas u slalomu, trci koja je u sklopu Svetskog kupa vožena u japanskoj Juzavi. Nojrojter, koji je posle prve vožnje bio peti, trku je završio za 59,56 sekundi i ostvario prvu ovosezonsku pobedu u Svetskom kupu u slalomu. "Ovo je bila teška trka. Kiša je počela da pada pre početka druge vožnje. Momci su obavili dobar posao, iako nisu imali sreće sa vremenskim prilikama, pošto je porasla temepratura", rekao je Nojrojter. Njegov otac Kristijan je pre 41 godinu bio na podijumu upravo u Juzavi. "Naravno, veoma, veoma dobro se osećam zbog toga", rekao je Nojrojter. Drugo mesto u današnjoj trci zauzeo je Švedjanin Andre Mirer sa zaostatkom od 0,05 sekundi, a treći kroz cilj prošao je Austrijanac Marko Švarc sa 0,24 sekunde zaostatka za pobednikom. ; Nojrojter sada zauzima treće mesto u generalnom plasmanu slaloma sa 323 boda, iza prvoplasiranog Norvežanina Henrika Kristofersena koji ima 716 bodova. On je današnju trku završio na sedmom mestu. Drugi je vodeći u generalnom plasmanu Svetskog kupa Austrijanac Marsel Hiršer sa 500 bodova. Hiršer je danas diskvalifikovan pošto je opkoračio zastavicu. (Beta-AP)

14:39 - Orije vređao saigrače i trenera BlanaFudbaler Pari Sen Zzermena Serž Orije vređao je saigrače i trenera Lorana Blana i izneo niz psovki na njihov račun, prenosi Parizijen. Desni bek iz Obale Slonovače je na internetu odgovarao na pitanja navijača „svetaca“, a posebno je vređao konkurenta na svojoj poziciji Gregorija van der Vila, Edinsona Kavanija i golmana Salvatorea Sirigua. To mu nije prvi incident tokom karijere, pošto je ranije na društvenim mrežama vređao jednog sudiju. Mediji u Francuskoj navode da bi Orije zbog ovih reči mogao da dobije otkaz u PSŽ-u jer je narušio atmosferu posle odličnih igara Parižana ove sezone. (Tanjug)

13:22 - Teri zbog povrede propušta meč sa PSŽ-omKapiten Čelsija Džon Teri zbog povrede propustiće prvi meč osmine finala Lige šampiona protiv Pari Sen Žermena u Parizu. Iskusni defanzivac na jučerašnjem meču protiv NJukasla (5:1) u Premijer ligi morao je da napusti teren u 38. minutu zbog povrede zadnje lože. “Teri ima samo dva dana da se oporavi i vreme oporavka nije dovoljno. Moraćemo da razmislimo o drugim opcijama”, rekao je menadžer Gus Hidink, a prenosi Bi Bi Si. To je novi udarac za poslednju liniju “plavaca”, nakon što je prošlog vikenda Kurt Zuma doživeo tešku povredu ligamenata kolena. Teri je ove sezone jedan od najstandardnijih igrača londonskom tima, pošto je u svim takmičenjima odigrao 26 utakmica. Utakmica između PSŽ-a i Čelsija igra se u utorak na Parku prinčeva od 20:45. (Tanjug)

12:04 - Badštuber tri meseca van terenaOdbrambeni fudbaler Bajerna Holger Badštuber ponovo će morati da odsustvuje duži vremenski period zbog povrede, objavio je minhenski klub. Badštuber je na treningu doživeo frakturu skočnog zgloba i očekuje ga tromesečna pauza. Jedan od najmaleroznijih igrača u istoriji fudbala već je imao mnogo problema sa povredama tokom karijere, zbog čega je čak pet puta operisan. On je krajem 2012. godine pokidao prednje ukrštene ligamente kolena i zbog toga čak dve godine morao da pauzira. Badštuber je ponikao u Bajernu, dok je za reprezentaciju Nemačke nastupio 31 put i dao jedan gol. (Tanjug)

10:45 - Junajted nudi 70 miliona funti za AbumejangaMančester Junajted spremio je 70 miliona funti za transfer fudbalera Borusije iz Dortmunda Pjera-Emerika Abumejanga, tvrdi Dejli Mejl. Potpredsednik Ed Vudvord potvrdio je će Junajted biti veoma aktivan na leto i najavio dolazak jedne od zvezda evropskog fudbala. Pored Abumejanga, na meti Mančestera su još Geret Bejl, Nejmar i Robert Levandovski. Brzonogi napadač iz Gabona ove sezone je prvi strelac Bundeslige sa 20 golova, od ukupno 27 koliko je postigao u svim takmičenjima. Pre tima iz Dortmunda igrao je za Sent Etjen, Monako, Lil, Dižon i Milan.

08:34 - Preminuo Slobodan SantračLegenda srpskog i jugoslovenskog fudbala Slobodan Santrač preminuo je u Beogradu u 70. godini života. Svoju fudbalsku karijeru gradio je u OFK Beogradu, Grashopersu, Partizanu i Galenici. U sezoni 1971/72 dobio je "bronzanu kopačku" kao treći strelac Evrope sa 33 postignuta gola. Za nacionalni tim Jugoslavije odigrao je osam mečeva i postigao jedan pogodak, dok je kao selektor predvodio SRJ od 1994. do 1998. godine, uključujući i nastup na prvenstvu sveta u Francuskoj. Opširnije OVDE

08:26 - Zaza odveo Juventus na vrh tabeleFudbaleri Juventusa pobedili su večeras na svom terenu Napoli sa 1:0 u utakmici 25. kola italijanske Serije A i tako preuzeli lidersko mesto na tabeli. Tokom svih 90 minuta vodila se velika, taktička borba na terenu, nije bilo puno prilika i na kraju je presudio jedan dobar šut ka golu. Jedini gol u derbiju kola postigao je Simone Zaza u 88. minutu utakmice udarcem sa dvadesetak metara. Juventusu je ovo bila 15. uzastopna pobeda u italijanskom šampionatu i sada je aktuelni šampion prvi na tabeli sa 57 bodova, odnosno ima bod više od drugoplasiranog Napolija. (Beta)

08:19 - Cibona bolja od Krke u ZagrebuKošarkaši Cibone pobedili su večeras na svom terenu Krku sa 85:78 u 24. kolu Jadranske lige. Cibona je tako stigla do 11 pobede u regionalnom takmičenju, dok je Krka upisala 15 poraz. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nebojša Joksimović sa 20 poena, dok je Filip Krušilin dodao 17. Na drugoj strani, u redovima Krke najbolji je bio Ive Ivanov sa 21 poenom. U narednom kolu Cibona dočekuje Crvenu zvezdu, a Krka, takodje, na svom terenu igra protiv Mega Leksa.

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE PROČITATI OVDE