BORIĆE SE ZA TROFEJ: Rajković sa Makabijem u finalu Kupa

Uspeh u Izraelu

Predrag Rajković je nastavio sa blistavim partijama u Izraelu. Golman reprezentacije Srbije i čuvar mreže fudbalera Makabija iz Tel Aviva i ovaj put je bio među najzaslužnijima za pobedu njegove ekipe nad Beitarom iz Jerusalimu sa 2:1 u utakmici odigranoj u Haifi i plasman u finale tamošnjeg Kupa.

U drugoj inostranoj sezoni, u kojoj je skrenuo pažnju evropskih velikana, među njima i Arsenala i našao se u beležnicama njihovih skauta, Rajković ima priliku da osvoji pehar najmasovnijeg takmičenja u Izraelu.Makabi našeg golmana slavio je golovima Arona Šonfilda i Dor Miče, a Rajković je sa tri fantastične intervencije čuvao trijumf.- Za naš trijumf veliku zahvalnost dugujemo i našim navijačima koji su napravili fantastičnu atmosferu. Ova pobeda nam mnogo znači, i dalje smo u trci za oba trofeja i nadamo se da ćemo oba osvojiti - rekao je Rajković.Sjajni golman je najpre u 14. minutu sjajnom odbranom sačuvao mrežu i osujetio pokušaj Kontea pri rezultatu 0:0, da bi nakon vođstva Makabija sa 1:0 još jednom bravurom u 28. minutu sprečio izjednačenje.Rajković se istakao i početkom drugog poluvremena kada je paradom prebacio udarac rivala preko prečke. Tako je naš reprezentativac dao ogroman doprinos u pobedi i savladan je tek u samom finišu kada je Hen Ezra samo uspeo da ublaži poraz Beitara, ne i da ugrozi veliki uspeh Makabija i plasman u finale.Rajković i saigrači će za trofej Kupa igrati protiv Bnei Jehude 25. maja.