DOMAĆIN OJADIO MILIONERE: Hamburg pobedio Borusiju Dortmund

Bundesliga

BEOGRAD - Fudbaleri Hamburga pobedili su na svom terenu Borusiju Dortmund sa 3:1, u prvoj utakmici 13. kola Nemačke Bundeslige.

Domaća ekipa je tokom većeg dela utakmice bila u podređenoj poziciji, ali je i pored toga uspela da postigne tri gola.

Hamburg je poveo u 19. minutu nakon što je Pjer-Mišel Lasoga bio siguran izvođač jedanaesterca, da bi u 41. prednost udvostručio Luis Haltbi.

Defanzivac Borusije Mats Humels nespretno je reagovao u 55. minutu posle jedne nabačene lopte u peterac, pa je savladao svog golmana i utrostručio prednost Hamburga.

Konačan rezultat i počasni gol za Borusiju postigao je Pjer-Emerik Obamejang u 86. minutu.

Boursija zauzima drugo mesto u Bundesligi sa 29 bodova, dok je Hamburg osmi sa 18.