DRUGI PUT U TRI KOLA: Romantičari opet odigrali meč sa preokretom u drugom poluvremenu

Voždovac pao na Karaburmi

OFK Beograd savladao "zmajeve" 2:1 iako je gubio posle 45 minuta, a prve pobede u sezoni zabeležili i Rad i Spartak

Pored Novog Pazara koji je savladao Partizan, u subotnjim mečevima trećeg kola Superlige pobede su zabeležili i Borac, Rad, Spartak i OFK Beograd.

Svi osim Čačana ostvarili su prve trijumfe u sezoni, a Borac je izbio na vrh tabele.

Posebno je zanimljiv bio duel na Karaburmi, jer su "romantičari" do tri boda protiv gradskog rivala Voždovca došli posle preokreta - 2:1 (0:1). OFK Beograd je gubio do 75. minuta, ali je posle mnogo neizvesnosti ipak uspeo da pobedi golovima Škrbića i Jovanovića iz penala. To je drugi put u tri kola da su "romantičari" završili meč posle preokreta, odnosno "1-2" ili "2-1". Podsetimo, u prvom kolu su vodili protiv Crvene zvezde 2:0, a na kraju izgubili 2:6.

Iz tabora "zmajeva" žestoko su reagovali kada je sudija Đokić dosudio penal za domaćina.

"Građevinari" su na svom stadionu ubedljivo nadigrali novajliju u eliti, Radnik iz Surdulice (4:1), a Spartak nije dozvolio iznenađenje u Subotici protiv lučanske Mladosti (2:0).

Borac je savladao Čukarički sa 1:0 (1:0) i preuzeo vođstvo na tabeli. Čačani su dragocen uspeh ostvarili zahvaljujući pogotku Jevtovića još u prvom minutu susreta. Borac je trećom pobedom zaredom jedini tim s maksimalnim učinkom ove sezone, dok je Čukarički pretrpeo prvi poraz i potvrdio krizu posle eliminacije u kvalifikacijama za Ligu Evrope od azerbejdžanske Gabale.

Rezultati 3. kola:

Rad - Radnik 4:1 (Dabić 6, Arsenijević 21. penal, Nenadović 77, Mihajlović 83 - Chulum 32)

OFK Beograd - Voždovac 2:1 (Škrbić 75, Jovanović 84. penal - Sikimić 12)

Spartak - Mladost 2:0 (Makarić 39, Milošević 78)

Novi Pazar - Partizan 3:2 (Pavlović 21. penal, Aškovski 26, 72 - Trujić 12, Kojić 45)

Borac - Čukarički 1:0 (Jevtović 1)

Crvena zvezda - Radnički Niš 1:1

U preostalim mečevima 3. kola Superlige sutra se sastaju Jagodina - Metalac (19) i Vojvodina - Javor (20).

Tabela: Borac 9 bodova, Partizan i Javor po 6, Crvena zvezda 5, Čukarički, Mladost, Rad, Novi Pazar, Radnički i Spartak po 4, itd.