EVROGOL POLETANOVIĆA: Rezervisti doneli preokret Crvenoj zvezdi protiv Zorje

Pripreme u Sloveniji

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ukrajinsku Zorju iz Luganjska sa 3:1, u prijateljskoj utakmici na pripremama u Sloveniji.

Zorja je povela u četvrtom minutu preko Viktora Paula, a preokrenuli su Aleksandar Katai u 43, Predrag Sikimić u 77. iz penala i Marko Poletanović u 78.

Prvi tim se mučio protiv fizički jačeg rivala u prvom poluvremenu, ali je taj deo ipak završen nerešeno. Trener Miodrag Božović je sredinom drugog poluvremena zamenio ceo tim, koji je golom Sikimića iz penala, a potom i lepim pogotkom novajlije Poletanovića, koji je snažno šutirao u gornji desni ugao sa 25 metara, preokrenuo i zabeležio treću pobedu na pripremama.

Početni sastav Crvene zvezde: Kahriman, Cvetković, Fibel, A. Luković, Ibanjez, Le Talek, Donald, Mičel, An. Luković, Katai, Srnić, Vijeira.

Igrali su još: Supić, Petković, Mičel, Rendulić, Ristić, Poletanović, Babunski, Plavšić, Jovović, Avramovski, Sikimić.

Crveno-beli su do sada tokom priprema pobedili Hajduk iz Beške sa 10:1 i Borac iz Starčeva sa 7:0. Naredni prijateljski susret, Zvezda će igrati 5. jula protiv Volina, takođe u Krškom.

Zvezda će sezonu početi 12. jula, kada će gostovati Valeti ili Torshavnu u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.