NEVEROVATNA PRIČA IZ KRAGUJEVCA: Srbi odveli Hrvate u Ligu šampiona

Ovo je poštenje

Srpski šampion u futsalu Ekonomac plasirao se u "elitnu rundu" Lige šampiona pošto je na kvalifikacionom turniru u Kragujevcu zabeležio sve tri pobede i zauzeo prvo mesto u Grupi 4 prve faze takmičenja.

Ekonomac je prvo deklasirao Nacional iz Zagreba - 5:1, zatim i Atinu 90 - 5:2, a poslednjeg dana je savladao i Lidu iz Belorusije 1:0.

Pobedom nad ekipom iz Belorusije srpski klub je omogućio hrvatskom Nacionalu da kao drugoplasirani prođe dalje sa šest osvojenih bodova.

Zagrepčani su u trećem kolu ubedljivo savladali Atinjane (6:0), ali su morali da sačekaju ishod duela Ekonomca i Lide da bi bili sigurni u plasman u sledeći krug. Ekonomcu je bio dovoljan i remi, ali je odigrao na maksimalnom nivou i time pogurao Hrvate u naredni krug takmičenja.

Konačna tabela Grupe 4: Ekonomac 9, Nacional 6, Lida 3, Atina 90 bez bodova.

"Elitna runda" Lige šampiona igraće se u novembru, a 16 ekipa će biti podeljene u četiri grupe.