SERIJA A: Roma preti Juventusu, Atalanta moćna i u 2017. godini

Samo ekipa iz Bergama raspucana

Fudbaleri Atalante ubedljivo su pobedili Kjevo u Veroni 4:1, dok je Roma, takođe kao gost, savladala Đenovu 1:0 u utakmicama 19. kola Serije A.

Lacio je do bodova protiv prežaljenog Krotonea došao u poslednjim trenucima meča - 1:0, dok golova golova nije bilo u duelu Sasuola i Torina. Ranije danas Inter je golovima Ivana Perišića osvojio ceo plen u Udinama - 2:1.

Atalanta ne prestaje da pruža sjajne partije. Tim iz Bergama proglašen je hitom sezone, a tak epitet opravdao je i protiv ekipe za koju je svih 90 minuta odigrao Ivan Radovanović. Gomez je bio dvostruki strelaca za goste, a po jedan gol su dali Konti i Frojler. Čast domaćina spasao je Pelisije.

Na klupi Atalante sedeo je potencijalni srpski reprezentativac Aleksandar Pešić.

Chievo Verona 1 - 4 Atalanta All Golas And... by mogli-

Roma je nastavila poteru za Juventusom zahvaljujući autogolu igrača Đenove Izca u 22. minutu. "Vučiča" ima 41 bod, samo jedan manje od "stare dame", ali i dva meča više, jer šampion večeras igra sa Bolonjom.

Starteri u Đenovi su bili i Darko Lazović i Nikola Ninković, ali su obojica napustila teren sredinom drugog poluvremena.

Izzo Own Goal HD - Genoa 0-1 Roma - 08.01.2017 HD by Live1Goals

Lacio je slomio otpor Krotonea u 90. minutu preko Imobilea. Ceo meč za "nebeskoplave" odigrali su Dušan Basta i Sergej Milinković-Savić.

All Goals HD -Lazio1-0Crotone 08.01.2017 by taraskorytko777

Siniša Mihajlović i Adem Ljajić odneli su bod sa Torinom iz Sasuola, gde su mreže mirovale. Ljajić je na terenu proveo 68 minuta posle čega ga je zamenio novajlija Iturbe.

Osim Juventusa i Bolonje (20.45), kasnije danas igraju i Milan - Kaljari (18.00).

Juče je Napoli savladao Sampdoriju 2:1, a Empoli je bio bolji od Palerma 1:0.