ŠPANCI PRESREĆNI, TUGA U LIVERPULU: Jirgen Klop preuzeo krivicu za poraz u finalu LE!

Sevilja ponovo osvojila Ligu Evrope

Menadžer Liverpula Jirgen Klop izjavio je da je odgovoran za poraz svog tima u finalu Lige Evrope.

Liverpul je vodio 1:0, ali je na kraju poražen 3:1. Sevilja će igrati u Ligi šampiona naredne sezone, dok je Liverpul ostao bez učešća u evropskim takmičenjima."Nisam bio srećan na početku. Postigli smo sjajan gol, a jedan je poništen. Prednost od 1:0 je obično dobra. Prvi primljen gol nije bio problem, ali ono što se desilo posle jeste. Potpuno smo izgubili veru i bili smo nervozni u odbrani. To znači da nismo napredovali onoliko koliko smo se nadali. Ovo je bilo razočaravajuće i frustrirajuće. Sada je na meni da ne dozvolim igračima da podlegnu pritisku. Ja sam odgovoran za ovu igru. Niko na stadionu nije verovao, mislio sam da možemo da preokrenemo, ali to nije bilo dovoljno. Ne dozvoljavam da se kritikuju igrači, jer sam ja odgovoran. Pričao sam sada sa momcima, jer će već koliko sutra svi da odu na različite strane sveta", rekao je Klop.Kapiten Liverpula Džejms Miler izjavio je da je šokiran ishodom meča."Nismo uspeli da izdržimo do kraja. Ovo je dvostruki udarac za nas, jer sada smo ostali bez evro-nastupa naredne sezone. Bili smo u dva finala, ali smo oba izgubili. Pokazali smo pravi karakter u ovom nadmetanju, ali nismo to učinili i u finalu. Očajno smo započeli drugo poluvreme. Mi smo bili uvereni da smo spremni i za drugih 45 minuta, ali smo primili jeftin gol i posle toga nismo uspeli da se vratimo u meč", rekao je Milner.Fudbaler Sevilje Kevin Gameiro bio je presrećan."Znali smo da će utakmica da bude teška. Primili smo gol u prvom poluvremenu, ali nismo paničili. Trener nam je rekao da ostanemo mirni i čekamo našu šansu. Upravo smo to i uradili. Brzi pogodak u nastavku nam je dosta pomogao. Osvojili smo treći put uzastopno Ligu Evrope i to je prelep osećaj", rekao je Gameiro.Koke je postigao dva gola za Sevilju."Mnogo smo se mučili u ovom meču, ali mnogo smo se mučili cele sezone. Izgubili smo brojne saigrače zbog povreda i sada smo se borili za sve njih. Dali smo sve od sebe i uspeli smo. A kada je bilo najteže, i kada je sve delovalo beznadežno, pokazali smo da ovaj tim ima hrabrost i borbeni duh", rekao je Koke.