(VIDEO) SRBIN NAJZASLUŽNIJI ZA NOVI TRIJUMF: Ljujić doneo Žalgirisu novu pobedu

Tri boda za ekipu iz Viljnusa

Fudbaleri Žalgirisa pobedili su Stumbras sa 3:1 u 22. kolu šampionata Litvanije, a najzaslužniji za novi trijumf lidera prvenstva, bio je srpski fudbaler Matija Ljujić.

22-godišnjem vezisti je u postavi bio od prvog minuta, a utakmicu je obeležio golom i asistencijom.

Domaći su došli do prednosti u 21. minutu kada je Klimavičijus šutirao, a Ljujić se našao na pravom mestu da smesti loptu u mrežu. Drugi gol za Žalgiris postigao je nekadašnji igrač Crvene zvezde, Mamadu Mbođ, posle kornera, u 31. minutu. Do trećeg gola Žalgiris je došao zahvaljujući Lukši, koji je dobro iskoristio dodavanje Ljujića. Počasni gol za Stumbras postiže Aleks u poslednjim momentima utakmice.

Žalgiris se učvrstio na čelu šampionata sa 53 boda iz 22 utakmice, ispred Atlantasa koji ima osam bodova manje, ali i utakmicu više.

Ljujić je tako došao do svog četvrtog gola u dresu Žalgirisa, gde je stigao pre nekoliko meseci iz Rada, dok je drugi srpski fudbaler u ekipi, Andrija Kaluđerović, trenutno prvi strelac šampionata sa 11 pogodaka.

U narednom kolu Žalgiris dočekuje ekipu Suduve koja zauzima četvrtu poziciju.