(VIDEO) PRVI SRBIN KOME JE TO USPELO: Jokanović posle trilera odveo Votford u Premijer ligu!

Slave bivšeg trenera Partizana

Votford je kolo pre kraja prvenstva obezbedio plasman u elitu

LONDON - Fudbaleri Votforda plasirali su se u Premijer ligu kolo pre kraja takmičenja u Čempionšipu.Votford je ranije danas rezultatom 2:0 pobedio u gostima Brajton u 45. kolu engleskog Čempionišipa. Golove za ekipu koju sa klupe predvodi Slaviša Jokanović postigli su Dini u 29. i Vidra u poslednjim trenucima utakmice.Votford je kolo pre kraja prvenstva na prvom mestu na tabeli sa 88 bodova. Jokanović je postao prvi srpski stručnjak koji je izborio plasman u Premijer ligu! Votford je izborio plasman u Premijer ligu zahvaljujući rezultatima ostalih utakmica. Fulam je pobedio Midlsbro 4:3, dok su Roteram i Norič igrali 1:1. Midlsbro je do četvrtog minuta nadoknade čuvao rezultat 3:3, ali je Mekormak doneo trijumf svom timu, a samim tim i Votfordu plasman u elitu. Votfordu je na ruku išao i kiks Noriča, koji je igrao 1:1 na gostovanju u Roteramu, i to pošto je primio gol u 86. minutu.Tabela: Votford 88, Bornmaut 84, Midlsbro 84, Norič 83... Votford će u poslednjem kolu na svom terenu igrati sa ekipom Šefild Vendzej.