SRPSKI ŠAMPION POBEDIO I U GRUZIJI: Partizan zaplašio Steauu!

Obećanje ispunjeno

Golovima Brašanca i Abubakara crno-beli potvrdili klasu nad Dila Gorijem i plasirali se u treće kolo kvalifikacija za LŠ

Gruzijski Dila Gori nije bio dovoljno kvalitetan da prekine Partizanov san o plasmanu u Ligu šampiona. Srpski prvak se i u revanšu kvalifikacija drugog kola za elitno takmičenje pokazao kao bolja ekipa. Crno-beli su tako ispunili obećanje i ostvarili novu evropsku pobedu, ovoga puta sa 2:0, golovima Darka Brašanca u 37. i Abubakara Umarua u 64. minutu.Ostvarila su se optimistička predviđanja crno-belih pred put u rodno mesto Josifa Visarijonoviča Staljina. Pritisnuti negativnim rezultatom iz Beograda, Gruzini su zaista zaigrali otvorenije, čime su ofanzivci trenera Zorana Milinkovića dobili veći prostor da se istaknu. Ipak, prvi minuti ličili su na one iz Humske od pre sedam dana. Igralo se stalno na polovini crvenih, da bi tek po uspostavljanju ravnoteže crno-beli preko Brašančeve bombe došli do rezultatske prednosti. Vođstvo je povećalo samopouzdanje našoj ekipi, a negativno uticalo na moral rivala, pa su se njihovi napadi, bez jasne organizacije na sredini terena, sve više prepuštali stihiji.Nastavak utakmice odigrao se po matrici iz prvog dela igre. Čekala se konačna egzekucija crno-belih kako bi još jednim golom bila ubijena i poslednja nada kod domaćih u mogući rezultatski preokret. Njihove muke prekraćene su zahvaljujući pogotku Abubakara, koji je i pre tog 64. minuta mogao u dva navrata da zatrese mrežu protivničkog tima, ali nije bio dovoljno koncentrisan u završnici akcija Andrije Živkovića i Stefana Babovića.Dalje na meč s rumunskom Steauom zasluženo ide Partizan, ne toliko zbog briljantnog nastupa u prethodnih 180 minuta koliko zbog nedoraslosti protivnika, koji ni u drugom meču nije pokazao da ume da pronađe put do mreže gola Živka Živkovića.

ProvokacijaŠAHOVNICOM NERVIRALI SRBEMirna atmosfera na tribinama za trenutak se tokom prvog poluvremena ustalasala kad je jedan navijač domaćeg tima istakao na istočnoj tribini zastavu Hrvatske, baš pored gruzinske i ukrajinske. Policija i pripadnici redarske službe brzo su shvatili da bi se ovakav gest mogao shvatiti kao provokacija, pa su naložili navijaču da skine zastavu.

Neko se zezaoDELIJE PITALE HRT: ZA KAJ NE PRENOSITE HNK PARTIZAN?Navijači Crvene zvezde našalili su se na račun Partizana i RTS što nije prenošen meč iz Gruzije. Pojedinci su juče zasuli Fejsbuk stranicu Hrvatske radio-televizije (HRT), tražeći od komšija da puste direktan prenos meča Dila Gori - Partizan: „Molim vas, hoćemo prenos HNK Partizan - Dila Gori“, „Za kaj ne prenosite NK Partizan - Dila Gori?“, Što bi reko sada Franja na ovo, njegova zemlja ne prenosi njegov klub?“, „Živio Partizan i majka Hrvatska“...