(VIDEO) NIKAD MANJE NAVIJAČA NA MARAKANI: Zvezda se mučila, pa razbila BSK za četvrtfinale Kupa

BSK namučio domaćina

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su savladali ekipu BSK Borče sa 3:0.

Golove za domaći tim postigli su Slavoljub Srnić u 68, Ugo Vijeira u 71. minutu i Petar Orlandić iz penala u 87. minutu.

Očajno izdanje crveno-belih viđeno je u prvom delu susreta kada domaćin ni jednog trenutka nije uspeo da pohvata konce u igri. Akcije nisu ličile ni na šta, za razliku od prvoligaša koji je koliko toliko uspeo da poveže nekoliko pasova i bar na trenutak ugrozi gol Supića.

Evidento da je crveno-belima falila podrška sa tribina, koju su ovog puta imali u manje od 1000 navijača. Najpopunjenija je bila severna tribina, dok su na ostalim delovima stadiona navijači mogli da se izbroje na prste.

Ali, drugo poluvreme donelo je i potpuno novu Zvezdu! Viđena je smislenija igra, domaćin je bivao sve agresivniji i za samo tri minuta uspeo da stekne sigurnu prednost.

Andrija Luković je sa 20 metara uputio snažan šut i pogodio stativu, a loptu koja se odbila prihvatio je Slavoljub Srnić i poslao direktno u mrežu Borčana.

Samo tri minuta kasnije iz sjajne akcije Ugo Vijeira duplirao je prednost domaćina, čime je otpor ali i samopouzdanje gostiju bilo potpuno slomljeno.

BSK je od tog trenutka krenuo na sve ili ništa, što je otvorilo mogućnost Zvezdi za još golova. Šanse su se ređale kao na traci, ali pogotka nije bilo.

U 87. minutu na samo nekoliko metara od gola oboren je Mičel Donald, što je značilo i penal za crveno-bele. Precizan sa bele tačke bio je Petar Orlandić.

Tok meča

Drugo poluvreme:

90 + 2. minut: Kraj meča! Crvena zvezda - BSK Borča 3:0

87. minut - PENAL ZA ZVEZDU 3:0 PETAR ORLANDIĆ

82. minut: Borčani se sve više brane, dok je Zvezda uhvatila napadački ritam

75. minut - Treća izmena u Zvezdi, David Babunski izlazi , Luka Adžić je na terenu

74. minut - VELIKA PRILIKA ZA BSK ali je Supić na vreme reagovao

72 minut - Izmena u Zvezdi, iz igre izlazi Vijeira, a na terenu je Petar Orlandić

71. minut - GOOLLLLLL Vijeira duplira prednost domaćina!

68. minut - GOOOLLLLL SRNIĆ Luković je sa 20 metara uputio snažan šut i pogodio stativu. Lopta koja se odbila je došla do Srnića koji konačno pogađa mrežu Borčana

66. minut - STATIVA Slobodan udarac za Zvezdu izveo je Luković i pogodio stativu!

63. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi, u igri je Dušan Anđelković, na klupi je Stefan Milošević

61. minut: Plavšić je centirao za Srnića, ali samo još jedan udarac glavom koji nije otišao u okvir gola

56. minut - Fibel za Plavšića, Vijeira pokušava glavom ali neprecizno

50. minut - KAKVA ŠANSA ZA ZVEZDU - Vijeira je bio u sjajnoj prilici, bio na dva metra od gola, ali je lopta završila pored stative

47. minut - Prva šansa u drugom delu igre, Plavšić je šutirao ka Lukoviću koji je uputio loptu u spoljni deo mreže

Drugo poluvreme je počelo!

Najzanimljiviji detalji iz prvog poluvremena:

Prvo poluvreme

45 + 3. minut - Kraj prvog poluvremena!

45. minut - Gužva pred golom Supića, ali je Zvezda i ovog puta imala sreće, Le Talek je u poslednjem trenutku izbacio loptu koja je išla direktno u gol

45. minut - Izmena u BSK Borči, Džogurdić zbog povrede ne može da nastavi utakmicu, umesto njega na terenu je Jokić

34. minut - Crveno-beli udarcima iz velike udaljenosti žele da ugroze gol gostiju

28. minut - Luković je uputio šut sa više od 20 metara, ali neprecizan, lopta je otišla daleko iznad gola

24. minut - Žerađanin je bio u sjajnoj prilici, ali je pogodio samo spoljnu mrežu gola

21. minut - Lepa prilika za Zvezdu, ali je golman BSK-a siguran među stativama

19. minut - Lopta je uglavnom u posedu domaćina, ali bez izglednih prilika za sada

9. minut - Prvi put je zapretila Crvena zvezda, Plavšić je uputio snažan šut, ali je Bogdanović bio siguran i uspešno odbranio

2. minut - Prva prilika na meču, Janković šutira ka golu Supića, ali je lopte otišla daleko preko gola

Meč je počeo!

SASTAVICrvena zvezda: Supić, Petković, Le Talek, Fibel, Milošević, Donald, An. Luković, Babunski, Plavšić, Srnić, Vijeira

BSK Borča: Bogdanović, Iličić, Grbić, Cvetković, Marinković, Plavšić, Janković, Kiković, Džugurdić, Pobulić, Žerađanin

"Dani ćirilice" i na MarakaniKao društveno odgovoran klub, Crvena zvezda je i za ovu utakmicu pripremila jednu lepu akciju. Povodom 61. Međunarodnog beogradskog sajma knjiga, crveno-beli su ugostili decu iz manifestacije "Dani ćirilice" iz Bavaništa. Godinama unazad, manifestacija "Dani ćirilice" promoviše srpski jezik kroz mnoge literarne konkurse, a ove godine je stala i uz sajam knjiga koji se održava pod sloganom "Knjige u ruke". Deca SU uoči fudbalske utakmice izašla na teren zajedno sa fudbalerima, a nosili su i prigodne majice.

Navijači polako pristižu na meč Kupa Srbije... foto: Aleksandar Radonić

Zvezda ove nastavlja svoj pohod u Kupu Srbije. U osmini finala crveno-beli će na svom terenu dočekuju ekipu BSK-a.

Šef stručnog štaba Miodrag Božović izneo je svoja očekivanja pred ovaj meč.

"Jedan od ciljeva naše ekipe je da osvoji Kup. Prethodno iskustvo pokazuje da treba da budemo oprezni jer smo prošle godine eliminasi od Borca, pre dve godine smo takođe ispali u osmini finala tako da neće biti lako. Svaka ekipa ima velike ambicije da ostvari neki zapaženi rezultat u Kupu. Ovo je takmičenje u kojem nema ispravke, ali nadam se da ćemo biti bolji i da ćemo pobediti na svom terenu. Sve osim naše pobede bila bi katastrofa", rekao je Božović.