(VIDEO) ODLIČNA UVERTIRA ZVEZDE PRED VEČITI DERBI Crveno-beli u kombinovanom sastavu rasturili Bačku

Silna Zvezda u domaćem prvenstvu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Bačku sa 2:0 u utakmici osmog kola Superlige Srbije koja se igrala na stadionu "Rajko Mitić".

1 / 6 Foto: Saša Pavlić

Odlično su su branili gosti prvih nekoliko minuta, odolevali su napadima Zvezde, ali ih je greška u odbrani koštala penala.

Precizan sa bele tačke bio je kapiten Zvezde, Aleksandar Luković čijim je golom domaća ekipa povela sa 1:0.

U nastavku susreta viđena je daleko agresivnija igra crveno-belih, imali su više inicijative i stvarali lepe akcije.

Iz jedne takve, Petar Orlandić je uspeo da duplira prednost Zvezde u 35. minutu i na odmor ode sa solidnom prednosti.

Drugi deo igre doneo je mnogo više uzbuđenja, ređale su se stative i prečke kod obe ekipe, ali golova nije bilo.

U svakom slučaju, ova pobeda je odlična uvertira za izabranike Miodraga Božovića, jer ih u okviru 9. kola Superlige očekuje "večiti derbi" sa Partizanom.

Sve golove i šanse možete pogledati u videu:

90 + 4. minut: Kraj utakmice!

87. minut: Prečka za Zvezdu! Srnić pogađa okvir gola

85. minut: Zvezda agresivna, sve više pritiska, igra se odvija uglavnom ispred gola gostiju

82. minut: Još jedan pokušaj Petra Orlandića, ali lopta završava kod golmana gostiju

75. minut: Velika šansa za Zvezdu, ali se izabranici Miodraga Božovića nisu snašli u gužvi pred golom,a sve se završilo žutim kartonom za Petra Orlandića

70. minut: Izmena u Bačkoj, Iz igre izlazi Trivunović, Bajić je na terenu

69. minut: Izmena u Zvezdi, u igri je Plavšić, izašao Mouče

67. minut: Šansa za Zvezdu, Kanga pokušava, ali šutira preko gola

61. minut: Kakva šansa za Bačku, Čeković je uputio snažan šut, ali je lopta pogodila stativu! Luković je zatim pokušao, ali nažalost pored gola

56. minut: Šansa za Zvezdu - Donald pogađa stativu!

54. minut: Luka Luković sa oko 15 metara uputio ne tako precizan šut ka golu Zvezde i zakačio stativu

51. minut: Zvezda napada, gosti se uspešno brane

46. minut: Pokušaj Crvene zvezde, Kanga je šutirao, ali nije bio dovoljno precizan

45. minut: Delije su bakljadom na Severu "otvorile" drugo poluvreme

Bakljada na severnoj tribini, foto: Printskrin

Počelo je drugo poluvreme!

45 + 1. minut: Kraj prvog poluvremena!

42. minut: Pokušaj Donalda sa više od 20 metara završava pored gola gostiju

35. minut: GOOOOLLLL Zvezda vodi protiv Bačke 2:0, strelac: Petar Orlandić

31. minut: Crvena zvezda sve više pritiska

25. minut: Još jedan pokušaj Bačke, ovog puta Luka Luković je uputio šut ka golu Zvezde, ali direktno u ruke golmanu Supiću

22.minut: Zicer za Bačku! Posle greške Donalda lopta je završila kod Čekovića koji nije uspeo da zatrese mrežu Zvezde, Supić je oldično intervenisao

12. minut: Penal za Zvezdu! Aleksandar Luković siguran sa bele tačke Crvena zvezda - Bačka 1:0

- Posle kontakta Đurića i Kange, sudija Tripković pokazuje na belu tačku...

7. minut: Prvi udarac ka golu, Damir Čeković je pokušao da ugrozi gol Zvezde, ali je lopta završila u naručju Nemanje Supića

6. minut: Bez uzbuđenja na stadionu "Rajko Mitić"

2. minut: Igra se na sredini terena