(VIDEO) 12. UZASTOPNA POBEDA ZVEZDE ZA +14: Crveno-beli u uzbudljivom derbiju nadigrali Borac

Čačani dali dva gola, ali položili oružje u Beogradu

Crvena zvezda je ubedljivo prva na tabeli sa 41 bodom, dok je Borac drugi sa 14 poena manje

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Borca rezultatom 4:2 (2:2) u derbi meču 15. kola Superlige Srbije.Golove za Crvenu zvezdu postigli su Katai u 15. i 29, Grujić u 61. i Sikimić u 75. minutu. Oba gola za Čačane postigao je Vujaklija u 36. i 41. minutu.Crvena zvezda je prva na tabeli sa 41 bodom, dok je Borac drugi sa 27. Crveno-beli su ovim trijumfom stigli do 12 uzastopne pobede u domaćem prvenstvu i sa ubedljivom vođstvom na tabeli završili prvi deo sezone.

TOK UTAKMICE93. minut - Kraj utakmiceCrvena zvezda je pobedila 4:2.

90. minut - Utakmica je produžena za dva minuta89. minut - Nova prilika za KataijaNova prilika za Kataija, a golman Borca je izbacio loptu u korner85. minut - Zvezda održava vođstvo82. minut - Nova prilika za SikimićaNova prilika za Zvezdu. Sikimić je šutirao, golman Borca odbio loptu, a Petković je natrčao, vrhom kopačke uspeo da je zahvati, a onda je otišla pored stative79. minut - Kakva šansa za VujaklijuVujaklija je izbegao ofsajd zamku, izašao sam ispred Kahrimana, a golman Zvezde je zaustavio njegov udarac75. minut - GOLLL!! Zvezda vodi 4:2!Novi gol za Zvezdu. Dobar prodor Grujića, a u strelce se upisuje Sikimić. On se po prvi put upisao u strelce u Zvezdinom dresu.

69. minut - Ibanjez pogađa prečku
61. minut - GOLLL!! Zvezda vodi 3:2!
60. minut - Zvezda napada, Borac se brani

55. minut - Nova šansa za VijeiruNova velika prilika za Zvezdu. Ponovo Vijera, nema promene rezultata

52. minut - Kakva šansa za DonaldaDonald je ostao sam ispred golmana Borca, a onda je šutirao pored gola. Fudbaleri Borca su tražili ofsajd, ali sudije ništa nisu svirale. To je bila šansa za Holanđanina, ali i katastrofalan šut. Kao da nije očekivao da će Ibanjezova lopta stići do njega

46. minut - Počelo je drugo poluvremeŠansa za Zvezdu već na početku drugog poluvremena. Golman Borca je boksovao loptu, a Katai je sa oko 18 metara šutirao preko golaII poluvreme

45+1. Kraj prvog poluvremenaŠansa za Zvezdu! Petković je centrirao, ali Vijeira nije uspeo da je primiri u šesnaestercu Borca i odbrana Čačana je reagovala44. minut - Nova šansa za Crvenu zvezduVijeira je došao do lopte pre golmana Borca, a onda je šutirao pored gola

41. minut - Kakav meč na Marakani. Vujaklija donosi izjednačenjeVujakilija donosi izjednačenje Borcu. Mićić je poslao dubinsku loptu sa svoje polovine, a Vujaklija je izašao sam ispred golmana Zvezde, prevario ga i poslao loptu u mrežu

38. minut - Nova šansa za Zvezdu 36. minut - GOLL!!! Borac smanjuje na 2:1
34. minut - Kakva šansa za Borac 29. minut - Novi gol za Zvezdu, ponovo Katai
25. minut - Kakva šansa za Vijeiru 15. minut - Zvezda vodi 1:0
8. minut - Igra se odvija na sredini terena 1. minut - Utakmica je počela

I poluvremeCrvena zvezda: Kahriman, Petković, Pavićević, Jovanović, Ibanjez, Grujić, Donald, Plavšić, Katai, Srnić, VieiraBorac: Bajić, Tanasin, Jablan, Miletić, Živković, Mićić, Jovančić, Knežević, Jevtović, Zorić, Vujaklija