(VIDEO) ZVEZDI PRIPALA DRAMA: Crveno-beli golovima u finišu slomili otpor Čukaričkog

Derbi kola

Fudbaleri Crvene zvezde su u derbiju 12. kola Superlige savladali Čukarički 3:1 (0:0).

Izabranici trenera Miodraga Božovića su poveli autogolom Lukasa Pjasentina u 57. minutu. Isti igrač je u 83. minutu izjednačio evrogolom, a pobedu domaćini doneli su Sikimić, koji je mrežu zatresao dva minuta kasnije i Vijeira u 3. minuta nadoknade vremena.

Ovom pobedom Zvezda je sa 31 bodom ostala na vrhu tabele, dok je Čukariči poslednji sa 7 bodova.

Drugo poluvreme

90+3. minut Kraj meča

90+3. minut GOOOOOOOOL 3:1 - Konačno je pogodio i Ugo Vijeira

85. minut - GOOOOOOOOOOL 2:1 - Posle kornera pogodio je Sikimić

83. minut - GOOOOOOOL 1:1 - Evrogol Pjasentina iz slobodnog udarca

81. minut - Zicer za Ruiza i odlična odbrana Petrića

79. minut - Nova velika šansa ali je sada sa druge strane prošao Anđelkovič na čiji pas Kanga nije najbolje reagovao

77. minut - Velika prilika za Zvezdu! Sikimić je krenuo ka golu, a onda nesebično želeo da proigra saigrača, ispred kojeg je intervenisao Živkovič

76. minut - Dobra kontra Čukaričkog. aloi je Mašović zakasnio na centaršut Regana

67. minut - Zvezda je pojačala pritisak na odbranu Čukaričkog, ali nema promene rezultata

62. minut - Opet se igra između dva šesnaesterca

57. minut - GOOOOOOOL 1:0 - Docić je izgubio loptu, Ruiz uposlio Kangu, a Pjasentin nije uspeo da je izbaci u korner

55. minut - Pokušaj Kange iz daljine Petrić je odbio, a u nastavku akcije igrači Zvezde nisu uspeli da ugroze mrežu gostiju

50. minut - Zvezda ima inicijativu, ali nema velike šanse

47. minut - Prilika za Čukarički je propala zbog igranja rukom Đurića

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena

35. minut - Petković je centrirao, Sikimić u naletu pokušao glavom, ali nema gola

31. minut - Opet Donald

29. minut - Slobodan udarac Kange i odbrana Petrića

26. minut - kangin pas za Sikimica kojeg je oborio Lagator, ali je dobio samo žuti karton

20. minut - Solidan pokušaj Docića zaustavio je Manojlović

13.minut - Docić je pokušao iz kornera, ali je lopta pogodila gornji deo prečke

10. minut - Mouče je centrirao posle korenera,pokušao je Donald, ali lopta je otišla pored gola

7. minut - Igra se između dva kaznena prostora

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Sastavi:

CRVENA ZVEZDA: Manojlović - Petković, Le Talek, Luković, Anđelković - Poletanović, Donald - Ruiz, Kanga, Mouče - Sikimić.

ČUKARIČKI: Petrić - Živković, Bulatović, Pjasentin, Mašović - Lagator - Docić, Obeng, Kajević, Srnić - Jevtić.

Tok meča

Crveno-beli su na startu šampionata teškom mukom izborili remi sa ekipom Napretka (2:2), da bi potom usledila sjajna serija od sedam uzastopnih prvenstvenih pobeda. Savladane su redom ekipe Metalca (3:1), Mladosti (4:2), Voždovca (3:0), niškog Radničkog (3:0), Radnika iz Surdulice (5:0), Novog Pazara (4:1) i OFK Bačka (2:0). Ipak, serija je prekinuta porazom u 152.večitom derbiju od ekipe Partizana (0:1), da bi potom usledili trijumfi u duelima sa ekipama Vojvodine (4:1) i Javor Matisa (4:2). Sa 28 osvojenih bodova crveno-beli trenutno zauzimaju 1.mesto na tabeli Super lige Srbije, uz dva boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Vojvodinu i šest u odnosu na trećeplasirani Partizan. Ekipa sa Banovog brda je katastrofalno započela sezonu i sa samo sedam osvojenih bodova trenutno zauzima pretposlednje 15.mesto na superligaškoj tabeli. Jedinu pobedu fudbaleri Čukaričkog ostvarili su u 4.kolu takmičenja u duelu sa ekipom Bačke (1:0), a po jedan bod osvojili su u duelima sa ekipama Radnika (2:2), Javor Matisa (0:0), Rada (1:1) i u prethodnom kolu čačanskog Borca (1:1). Ostalih šest susreta završeno je porazima ''brđana'', protiv Radničkog (1:2), Novog Pazara (0:1), Partizana (0:1), Vojvodine (1:3), Napretka (1:2) i Spartaka (2:4). Čini se da je glavni problem ove ekipe neefikasnost, jer su od starta sezone uspeli da postignu samo osam pogodaka.Tokom prethodne sezone dva tima su odigrala tri međusobna susreta, dva u preliminarnoj fazi i jedan u plej-ofu. Crveno-beli su bili uspešniji sa dve pobede i jednim porazom. Prvi susret odigran je u jesenjem delu prvenstva na stadionu ’’Rajko Mitić’’, a slavio je domaćin nakon preokreta rezultatom 3:1(0:1). Poveli su ’’brđani’’ golom Slavoljuba Srnića, dok su strelci za Crvenu zvezdu bili Luis Ibanjez (dva gola) i Aleksandar Katai. Drugi meč odigran je na Banovom brdu, a crveno-beli su prosto ’’pregazili’’ domaćina rezultatom 2:7(2:3). Strelac oba pogotka za ekipu Čukaričkog bio je Andrija Pavlović, dok su strelci za crveno-bele bili Marko Grujić, Luis Ibanjez (dva gola), Hugo Vijeira (dva gola), Slavoljub Srnić i Luka Jović. Treći susret odigran u plej-of fazi takmičenja na stadionu ’’Rajko Mitić’’ završen je pobedom ’’brđana’’ rezultatom 1:2(0:1). Andrija Pavlović je ponovo bio dvostruki strelac za ekipu Čukaričkog, a poraz Crvene zvezde je ublažio Aleksandar Katai. Ako posmatramo rezultate prethodnih 35 međusobnih susreta (u periodu 1996-2016) Crvena zvezda je bila daleko uspešnija sa 26 pobeda, 3 remija i samo 6 poraza. Ipak, ako posmatramo samo poslednjih sedam duela bilans je ujednačen, jer su oba tima ostvarila po tri pobede, dok je jedan meč završen remijem.U taboru domaćina svi očekuju izuzetno težak meč, ali i pobedu. O tome je na redovnoj konferenciji za medije govorio i šef stručnog štaba crveno-belih Miodrag Grof Božović koji je istakao da pozicija ekipe Čukaričkog na tabeli ne sme nikoga da zavara:''Pred nama je teška utakmica, iako je Čukarički trenutno u nezavidnoj situaciji. Po kvalitetu igrača i po organizaciji kluba ne zaslužuju mesto na kojem se trenutno nalaze na tabeli. Sada je na njima da pokušaju da se izvuku iz te situacije. Promenili su trenera, sigurno će imati novi pristup igri. Za vreme reprezentativne pauze su stigli da se uigraju. I pored toga, znam da smo kvalitetniji i da zaslužujemo pobedu, sada je vreme da to pokažemo i na terenu.''On je potom prokomentarisao i činjenicu da je njihov prethodni susret bio derbi dve prvoplasirane ekipe, a da je sada situacija dosta drugačija:''Čukarički je prodao dva najbolja igrača i možda to objašnjava ovu razliku u odnosu na kraj prošle sezone. Još uvek nisu uspeli da nadoknade taj gubitak. Bez obzira na sve, mislim da su ekipa koja ima kvalitet i teško mi je da objasnim situaciju u kojoj se nalaze. Možda ima uticaja i to što im je došlo dosta novih igrača pa nisu stigli da se uigraju, treba im vremena da bi uspeli bolje da se razumeju na terenu. U svakom slučaju, nisu za potcenjivanje. Najjača strana protiv nas će im biti kontra, bez obzira što neko misli da će oni igrati ofanzivno, svaku ekipu na našem stadionu primoramo da igra na kontru. Posebnu pažnju moramo da obratimo na Fofanu, on je vrlo brz igrač. Nadam se da neće igrati Matić, jer je on najbolji tehničar u ekipi, uz Docića. To su igrači koji mogu da naprave prevagu u njihovom timu.''Trener Crvene zvezde je govorio i o trenutnoj kadrovskoj situaciju istakavši da stručni štab ima manjih problema sa povređenim igračima:''Ristić se vratio povređen iz reprezentacije i još jedan igrač ima manji problem sa povredom. Ostali su svi zdravi. Uskoro ćete na terenu imati prilike da vidite i Stefana Miloševića. On radi izvanredno na treninzima. Bez sumnje je reč o jako talentovanom igraču i dobiće šansu, kao što su je svi dobili.''

Gosti ulogu favorita prepuštaju domaćinu, sa željom da na taj način rasterete ekipu i daju joj šansu da bez pritiska pokaže koliko može i zna. Šef stručnog štaba ’’brđana’’ Gordan Petrić istakao je na redovnoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret da očekuje da igrači primene sve ono što se prethodnih dana vežbalo na treninzima:"U nedelju imamo zahtevnu utakmicu. Crvena zvezda je izuzetno talentovan tim za naše uslove, sa izuzetno talentovanim trenerom, a mi ako mislimo da pružimo otpor moramo da ispunimo puno zahteva. Kad kažem puno zahteva mislim da sačuvamo dubinu i neki dupli pas, udarac sa distance i neku brzinu, tako da će to za nas biti novi test i dobra utakmica za naše igrače. Ne treba da se opterećuju, Zvezda je apsolutni favorit, a mi ćemo pokušati da sprovedemo neke naše ideje, odnosno to što smo radili zadnjih par dana. Momci treba da igraju rasterećeno i da pokažu ono što generalno znaju."Upitan da li utakmica protiv Crvene zvezde dolazi u nepovoljnom momentu za njegov tim trener Petrić je istakao da tu ne postoji izbor i da će u nedelju posle meča biti jasno da li je dobar ili loš trenutak:"Verujem da su se momci upoznali sa načinom rada i smernicama koje sam dao i ponavljam da, ako budemo izbacili golove koje ne smemo da primimo kao ekipa, mislim da ćemo ići napred. Kao što je Zvezda talentovan tim, tako i kod nas ima talentovanih igrača i fudbalski inteligentnih. Nadam se da ćemo u nedelju pružiti jednu dobru partiju i ljudi će videti da sve ovo što mi pričamo ima neku težinu."

Šef stručnog štaba ’’brđana’’ se osvrnuo i na trenutnu kadrovsku situaciju istakavši da će osim Nikole Jankovića, koji je povredio zadnju ložu, svi ostali fudbaleri biti u konkurenciji za tim i naveo da Ognjen Ožegović zbog obaveza u reprezentaciji nije bio sa ekipom na pripremama, pa nije spreman za devedeset minuta igre.Prisutnima se potom obratio i prvotimac ’’brđana’’ Asmir Kajević koji je takođe istakao da je Crvena zvezda favorit i ocenio da svakako ima pravo da veruje u pozitivan rezultat:"Pauzu u prvenstvu smo iskoristili na pravi način. Ovo nije nimalo laka utakmica za nas, sigurno da je Zvezda favorit, ali opet pravo na veru u pozitivan rezultat niko nam ne može oduzeti. Ono što se dogovorimo u naredna dva- tri dana i pred samu utakmicu, ako ispoštujemo, moguće je da se vratimo sa pozitivnim rezultatom."