(VIDEO) OSMA POBEDA U NIZU: Zvezda srušila Novi Pazar i pobegla Partizanu na plus 12

Derbi na Marakani

Golove odluke, kojima je tim trenera Miodraga Božovića ostvario osmu pobedu u nizu, postigli je Marko Grujić u trećem minutu sudijske nadoknade tokom prvog poluvremena i Aleksandar Katai u 89. minutu
1 / 6 Foto: Crvenazvezdafk.com

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Novi Pazar (2:0) u jednom od derbi mečeva 11. kola domaće Superlige.

Golove odluke, kojim je tim trenera Miodraga Božovića ostvartio osmu pobedu u nizu, postigli je Marko Grujić u trećem minutu sudijske nadoknade tokom prvog poluvremena i Aleksandar Katai u 89. minutu

Zvezda je ubedljivo prva na tabeli sa 29 bodova i ima devet više od drugoplasiranog Javora i 12 više od Partizana koji je na trećem mestu.

Tok utakmice

90.+3. minut Kraj utakmice

90+3. minut Prečka za Novi Pazar Rušević

89. minut - Goooool! Katai je pogodio

88. minut - Izašao je Plavšić. a ušao Ristić

84. minut - Velika prilika za Novi Pazar. Vusljanin je primio loptu u šesnaestercu, sam i neometen šutirao je iskosa, ali je pogodio spoljni deo mreže

83. minut - Ivan Obrovac (Novi Pazar) izlazi iz igre. Na terenu je Anes Rušević

81. minut - Sikimić je u igri umesto Vieire

74. minut - Stefan Aškovski (Novi Pazar) izlazi iz igre. Na terenu je Vladimir Radivojević

73. minut - Igra se između dva šesnaesterca, trenutno nema uzbuđenja

67. minut - Jović je na terenu umesto Vereda u timu Crvene zvezde

62. minut - Kakv promašaj Kataia! Velika prilika za napadača Crvene zvezde, koji je izbio sam pred golmana Zečevića, uspeo da ga obiće, ali ne i da smesti loptu u mrežu

58. minut - Lopta je oko 16 metara Novog Pazara, ali ozbiljnije prilike nema

55. minut - Na Marakani je 13.200 gledalaca

50. minut - Dobar napad Zvezde Ibanjez nije uspeo da završi ozbiljnijom pretnjom po gol gostiju, koji se uglavnom brane

46. minut - Siniša Stevanović (Novi Pazar) izlazi iz igre. Na terenu je Radoš Protić.

Drugo poluvreme

45 + 3 minut - Kraj prvog poluvremena

45 + 3. minut - Goooooool! Ibanjez je centrirao, a Marko Grujić je glavom uspeo da savlada Zlatka Zečevića

44. minut - Zvezda vrši pritisak na gol Pazara, ali Zečević je za sada siguran.

42. minut - Žuti karton za Aškovskog

36. minut - Vieira je glavom zahvatio loptu, ali nije pogodio ni okvir gola gostiju

34. minut - Levi bek Novog Pazara Kostić dobio je žuti karton

32. minut - Prvi korner za Zvezdu izveo je Katai, ali posle svega nije bilo opasnosti po gol gostiju

28. minut - Duži prekid zbog povrede fudbalera Novog Pazara Stevanovića

22. minut - Ibanjez je izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara udaljenosti od gola, ali je lopta završila neposredno pored desne stative.

20. minut - Katai i jedan fudbaler Novog Pazara su se pokoškali, a sudija je pokazao javnu opomenu igraču Zvezde. Drugu za domaći tim pošto je nešto ranije opomenut Ibanjez

12. minut - Pred golom Pazaraca pokušao je Katai, a sa druge strane u naletu je bio Damjanović

10. minut - Donal i Katai su izveli dobru akciju, ali je izostala završnica pred golom Pazaraca

8. minut - Igra se između dva šesnaesterca, za sada nema uzbuđenja ni pred jednim golom

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

18:00 - Ekipe su na centru

17:40 - Sastavi

CRVENA ZVEZDA - NOVI PAZAR

Crvena zvezda (4-2-3-1): Kahriman - Petković, Pavićević, Luković, Ibanjez - Donald, Grujić - Vered, Katai, Plavšić - Ugo Vijeira;

Novi Pazar (4-2-3-1): Zečević - Stevanović, Vuković, Trtovac, Kostić - Đalović, Pavlović - Vusljanin, Obrovac, Aškovski - Damjanović.

Božović: Najvažnije da smo uzeli tri bodaTrener Crvene zvezde Miodrag Božović rekao je da je njegovoj ekipi bilo teško u današnjoj utakmici sa Novim Pazarom i da je najvažnija pobeda."Bilo je teško, Novi Pazar se izvanredno branio, ali smo srećom uspeli da damo gol u nadoknadi poluvremena. Drugo je bilo mnogo bolje, imali smo više prostora, ali i pored toga nismo stvarali neke šanse. Najvažnije je da smo osvojili tri boda", rekao je Božović.Božović je kazao da ta bodovna razlika "možda može, a možda i ne" da utiče na Partizan pred sutrašnji duel sa Voždovcem."Ponavljam, sistem takmičenja je takav da možda 20 bodova može da da nadu da ste sigurni. Ima još mnogo da se igra, gubićemo i mi", kazao je Božović.On je dodao da je zadovoljan nastupom kapitena Aleksandra Lukovića, koji je prvi put od povratka u Zvezdu odigrao celu utakmicu, kao i Markom Grujićem, za koga je rekao da je "radio ono što treba da radi".Trener Pazara Mladen Dodić kazao je da je Zvezda potvrdila svoj kvalitet."Malo nam je falilo. Trebalo je da Zvezdu stigne kazna posle promašene šanse u 63. minutu, ali nismo uspeli. Sve u svemu, ima stvari kojima sam zadovoljan na ovoj utakmici", kazao je Dodić.