(VIDEO) POBEDA ZVEZDE ZA MARKA IVKOVIĆA: Katai i Despotović srušili romantičare

Crveno-beli trijumfovali protiv OFK Beograda

Golove za crveno-bele postigli su Katai u 2. i Despotović u 80. minutu. Jedini strelac za goste bio je Duronjić u 73. minutu.

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu ekipu OFK Beograda 2:1 (1:0) u meču 14. kola Superlige Srbije.Golove za crveno-bele postigli su Katai u 2. i Despotović u 80. minutu. Jedini strelac za goste bio je Duronjić u 73. minutu.Zvezda je trenutno druga na tabeli sa 31 bodom, dok je OFK Beograd na petoj poziciji sa 21 poenom.Navijači Crvene zvezde su i na ovom meču odali poštu ubijenom Marku Ivkoviću. Pristalice Zvezde su ćutale na tribinama do 25. minuta, a onda je počelo navijanje Delija i skandiranje ubijenom navijaču.Sa druge strane navijači OFK Beograda odlučili su da napuste Marakanu, jer im je bilo zabranjeno da okače svoje transparente na ogradu stadiona.

Zvezda je posle dva vezana remija zabeležila pobedu. Izabranici Nenada Lalatovića su uz dosta muke došli do važne pobede. Crveno-bele je u vođstvo već u drugom minutu doveo Aleksandar Katai, izjednačenje "romantičarima" doneo je Duronjić u 73, a konačan rezultat postavio je Đorđe Despotović u 80. minutu.

TOK UTAKMICE19:53 (90+3) - Kraj utakmiceCrvena zvezda je pobedila 2:119:50 (90) - Utakmica je produžena za 3 minuta19:40 (85) - Zvezda u finišu meča održava minimalnu prednost19:35 (80) - Zvezda vodi 2:1GOLLL!!! Zvezda je povela 2:1. U listu strelaca upisao se Despotović.

19:32 (77) - Kakva šansa za ZvezduVelika šansa za domaći tim. Pečnik je ostao sam ispred golmana OFK Beograda, ali je šutirao pored stative19:28 (73) - OFK Beograd izjednačio protiv ZvezdeGOLLLL!!! 1:1 na Marakani. Gol za OFK Beograd je postigao Duronjić

19:20 (65) - Mirna igra na Marakani, Zvezda održava vođstvo 19:10 (55) - Prilika za Zvezdu 19:05 (50) - Novi pokušaj OFK Beograda

19:01 (46) - Počelo je drugo poluvreme18:46 (45+1) Kraj prvog poluvremenaCrvena zvezda posle prvih 45 minuta vodi 1:0 golom Kataija. Zvezda je u poslednjim trenucima prvog poluvremena imala dobru priliku da uveća vođstvo, ali je Pečnik bio neprecizan18:40 (40) - Slab pokušaj RistićaRistić je osvojio loptu na sredini terena, povukao i uputio udarac sa preko 30 metara, ali nije bio precizan18:35 (35) - Zvezda održava vođstvoFudbaleri Crvene zvezde održavaju vođstvo protiv OFK Beograda

18:25 (25) - Navijači Zvezde odaju poštu ubijenom Marku IvkovićuNavijači Zvezde koji su ćutali od početka meča oglasili su se u 25. minutu. Od tog trenutku sa tribina odjekuje Ivković Marko. Delije na ovaj način odaju poštu ubijenom navijaču Zvezde

18:23 (23) Navijači OFK Beograda napustili MarakanuNekoliko desetina pristalica OFK Beograda napustilo je meč sa Crvenom zvezdom. jer im, navodno, nije bilo dozvoljeno da istaknu zastave na ogradi.18:17 (17) - Odlična odbrana RajkovićaDobra akcija fudbalera gostiju. Jedan od igrača OFK Beograda dobro je šutirao sa distance, a Rajković je krajnjim naporom izbacio loptu u korner

18:15 (15) - Dobra akcija ZvezdeDobar potez Pečnika koji se u kaznenom prostoru OFK Beograda oslobodio protivničkih igrača, centrirao na peterac, ali tu nije bilo fudbalera Zvezde18:11 (11) - Prvi udarac igrača OFK Beograda ka golu ZvezdePrvi pokušaj OFK Beograda sa distance, ali bio je to veoma neprecizan udarac gostujućih igrača

18:02 (2) - Katai doveo Zvezdu u vođstvoFudbaleri Zvezde došli su u vođstvo. U strelce se upisao Katai. Prodor Pečnika po levoj strani, a onda dobra asistencija ka Kataiju koji donosi Zvezdi prednost

18:00 (1) - Utakmica je počelaPočela je utakmica između Crvene zvezde i OFK Beograda. Na tribinama je prisutno oko 5.000 navijača. Pristalice Crvene zvezde neće navijati u čast ubijenog Marka Ivkovića