(VIDEO) NOVA BRUKA BIVŠEG ŠAMPIONA: Otpisani Radnički sa igračem manje ponizio Zvezdu pred Delijama

Fenjeraš odneo bodove iz Beograda

Radnički koji je davno izgubio sve šanse za opstanak pobedio je po prvi put Zvezdu u Beogradu

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od ekipe Radničkog 2:1 (1:0) u meču 28. kola Superlige Srbije.Golove za kragujevački klub postigli su Goljović u 40. i Stević u 67. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Ristić u 84. minutu. Radnički je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je u 64. minutu isključen Kovačević. Fudbaleri gostiju su ovaj meč odigrali u dresovima Crvene zvezde, jer su u Beograd doputovali samo sa jednim kompletom opreme i to crvenim. Zvezda im je izašla u susret i pozajmila svoje dresove.

Zvezda je trenutno druga na tabeli sa 58 bodova iza Partizana koji je sakupio 69. Crno-beli su pobedom u Kruševcu od 2:0 stigli do 26. titule u domaćem šampionatu. Radnički je poslednji na tabeli sa samo 18 bodova. Čukarički je treći na tabeli sa 57 bodova.Do kraja prvenstva ostala su još dva kola.

TOK UTAKMICE93. minut - Kraj utakmiceFudbaleri Radničkog pobedili su Crvenu zvezdu u Beogradu sa 2:1.90. minut - Utakmica produžena za tri minuta87. minut - Velika prilika za ZvezduKakva šansa za Zvezdu za izjednačenje. Posle velike gužve golman Radničkog je čudesno intervenisao i spasao je svoj tim84. minut - Zvezda smanjuje na 2:1Zvezda je uspela da smanji na 2:1. Rosić je igrao u rukom u svom šesnaestercu posle centaršuta Lazovića, a sa penala je bio precizan Ristić.

75. minut - Zvezda napada, ali bez prave šanse67. minut - 2:0 za Radnički!Gosti stižu do 2:0. U strelce se upisuje Stević. Milovanović je centrirao sa leve strane, a Stević sjajno skočio i sa 7-8 metara pogodio mrežu Kahrimana

64. minut - Radnički ostaje sa igračem manjeFudbaleri Radničkog ostaju sa fudbalerom manje. Nikola Kovačević dobija drugi žuti karton, pa će morati van terena

60. minut - Radnički propustio šansu da uveća vođstvoTiodorović i Milovanović su išli sami na gol Zvezde i nisu čak ni šutnuli ka mreži!58. minut - Kakva prilika za OrlandićaZvezda je u 58. minutu imala priliku da izjednači. On je glavom iz velike gužve sa oko pet metara šutirao preko gola

51. minut - Nova šansa za KataijaNova šansa za Kataija. Dobar prodor Ristića, a Katai sa svega nekoliko metara šutira visoko preko gola46. minut - Počelo je drugo poluvremeZvezda je izvršila prinudnu izmenu. Umesto povređenog Rajkovića, na golu je KahrimanII poluvreme45+3 - Kraj prvog poluvremenaRadnički posle prvih 45 minuta vodi 1:0

40. minut - GOLLL!! Radnički vodi 1:0!Radnički je došao do vođstva do 1:0. U strelce se upisao Goljović. Golu je prethodio sjajan prodor Milovanovića, koji je izašao sam pred Rajkovića, koji je odlično reagovao, ali se lopta odbila do Goljovića, koji ju je poslao u mrežu.

30. minut - Katai ponovo u šansiDobra akcije Zvezde, međutim Tiodorović s leđa odnosi loptu ispred Kataija kada se igrač Zvezde spremao na šut

20. minut - I dalje bez golovaPosle prvih 20 minuta bez golova na stadionu Rajko Mitić.

13. minut - Dobar udarac KataijaOdlično je Katai uhvatio volej sa desetak metara posle dubinske lopte, međutim, tukao je pravo u golmana Trifunovića10. minut - Crvena zvezda ima više od igre, ali i dalje nema golovaFudbaleri Crvene zvezde imaju više od igre na startu utakmice, ali nema golova. Mali broj navijača na stadionu Rajko Mitić. Prvu ozbiljniju priliku imao je Ristić, koji je šutirao pored gola Radničkog, a potom je Lazović iz slobodnog udarca pogodio živi zid, a lopta je završila tik pored stative, ali Zvezda nije uspela da zapreti posle kornera.

1. minut - Utakmica je počela.Utakmica je počela. Igrači Radničkog igraju u dresovima Crvene zvezde. Gosti su u Beograd došli sa crvenom garniturom dresova, pa su morali da pozajme od domaćina dresove.