VIDEO ZVEZDA TROJKOM PREBOLELA DERBI: Šampion rutinski savladao ČSK i plasirao se u 1/8 finala Kupa

Kup Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u osminu fininala Kupa Srbije, pošto su u Čelarevu savladali ČSK 3:0 (1:0).

Prvi gol na utakmici postigao je Marko Poletanović u 32. minutu, a sedam minuta kasnije kapiten Crvene zvezde Aleksandar Luković je promašio jedanaesterac.

Luković je u drugom poluvremenu u 72. minutu iz slobodnog udarca matirao Tankosića i tako mu se revanširao za "poraz" u prvom delu meča.

Konačan rezultat postavio je Sikimić golom u 83. minutu.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj meča

83. minut GOOOOOOOOOL 0:3 - Dobra akcija Crvene zvezde posle koje je Sikimić matirao Tankosića

80. minut - Furtula je imao veliku priliku, ali je golman Crvene zvezde Manojlović ostao nesavladan

72. minut GOOOOOOOOL 0:2 - kakv udarac Lukovića. Slobodan udarac prekko živog zida pravo u gornji ugao gola ekipe iz Čelareva

65 minut - Orlandić je imao dobru priliku, ali nije uspeo da postigne gol, izblokirao ga je Kerkez

64. minut - Poletanović je pokušao iz slobodnog udarca, ali bez problema za Tankosića

55. minut - Odbrana Zvezde je zaustavila u začetku opasan napad tima iz Ćelareva

53. minut - Zvezda ima inicijativu, ali nema većih uzbuđenja pred golom tima iz Čelareva

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

39. minut - Kerkez je igrao rukom u šesnaestercu ČSK-a ali je šut Lukovića odbranio Tankosić

32. minut - GOOOOOOOL 0:1 - Poletanović! Plavšić je centrirao, a lopta se odbila do Poletanovića, koji je sa 17 metara smestio u mrežu

29. minut - Slobodan udarac Ruiza, tik pored gola

19. minut - Zvezda ima inicijativu, ali ne i prilike za gol

9. minut - Jević je prošao pred Petkovića, ušao u kazneni prostor, a onda pao između dva fudbalera Zvezde. Arbitar Vasić se nije oglasio i igra je nastavljena

6. minut - Igra se između dva kaznena prostora

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

Priznanje za Plavšića

Pred početak utakmice bivši fudbaler ČSK-a sada uzdanica Zvezde Srđan Plavšić je dobio poklon bivšeg kluba

Sastavi

ČSK: Tankosić – Tomović, Marković, Kerkez, Jević – Plavšić, Krstanović, Davidov, Žakula – Vukasović, Krstanović.

C. ZVEZDA: Manojlović – Petković, Le Talek, Aleksandar Luković, Ristić – Poletanović – Mouče, Ruiz, Andrija Luković, Plavšić – Orlandić.

Božović: Bilo bi kadastrofa da izgubimo

Posle poraza u “večitom derbiju” eventualni novi neuspeh u takmičenju u kojem su prethodne sezone eliminsai od Borca, porazom od 1:5, za Beograđane bi bila katastrofa.

– Prošle godine smo ispali u jednoj, za nas, ružnoj utakmici. Ove sezone cilj je da popravimo utisak i osvojimo kup. Moramo da uradimo sve što je u našoj moći da pobedimo. Mislim da bi bilo katastrofa da izgubimo, ali u fudbalu je, kao i u životu, sve moguće – rekao je u najavi meča trener Zvezde Božović.