(FOTO, VIDEO) PARTIZAN STREFILA ČUKA: Zvezdino dete srušilo šampiona i uvelo Brđane u istoriju

Slavoljub Srnić pogodio za trofej

Golom Slavoljuba Srnića u 38. minutu finala odigranog na stadionu "Rajko Mitić", Čukarički savladao Partizan 1:0 i osvojio prvi trofej u klupskoj istoriji
1 / 2 Foto: Tanjug

Fudbaleri Čukaričkog pobednici su Kupa Srbije za sezonu 2014/15 pošto su u finalu odigranom na stadionu "Rajko Mitić" savladali Partizan - 1:0 (1:0).

Jedini gol postigao je Slavoljub Srnić u 38. minutu. Izdanak škole fudbala Crvene zvezde sjajno se oslobodio Ivana Bandalovskog i Branka Ilića i onda mu nije teško da matira golmana Živka Živkovića.

Čukarički sa Banovog brda je tako osvojio prvi trofej u klupskoj istoriji! Generacija "brđana" predvođena trenerom Vladanom Milojevićem zlatnim slovima se upisala u anale tog kluba, ali i srpskog fudbala. Čuka je peti klub sa trofejom namenjenim pobedniku Kupa Srbije, koji su prethodno osvajali Crvena zvezda i Partizan po tri puta, a Jagodina i Vojvodina po jednom.

Pehar kapitenu Čukaričkog Igoru Matiću uručio je potpredsednik Fudbalskog saveza Srbije Ivan Ćurković. Slavlje je moglo da počne...

Srebrne medalje fudbalerima Partizana dodelio je Momčilo Vukotić, jedna od najvećih klupskih legendi.

"Brđanima" je osim pehara pripala i novčana nagrada od deset miliona dinara (oko 83 hiljada evra), koje je obezbedio Fudbalski savez Srbije.

Čukarički je zasluženo osvojio Kup Srbije. "Brđani" su igrali disciplinovano u finalu i takoreći rivalu nisu dozvolili da stvori nijednu šansu iz kategorije stoprocentnih, a igrali su protiv šampiona države. Igrači Vladana Milojevića su u prvom poluvremenu bili konkretniji, stvorili dve šanse i jednu realizovali, što im je bilo dovoljno za konačni uspeh, jer su u nastavku znalački sačuvali minimalnu prednost.

S druge strane, tim Zorana Milinkovića, koji je večeras doživeo prvi poraz od dolaska na klupu Partizana, nije pokazao gotovo ništa. Tek u drugom poluvremenu šampion je krenuo agresivnije, ali nedovoljno, s obzirom na izostanak kreativnosti i ideje u završnici akcija. Crno-beli su u manevru bili u potpunosti neutalisani. Makazice Stefana Babovića u 92. minutu je najopasniji pokušaj Partizana. Taj, kao i podatak da su crno-beli uputili samo jedan šut u okvir gola, dovoljno govori. Nije bilo energije u "parnom valjku", pa će na 13. trofej u Kupu, odnosno na šestu "duplu krunu" morati još da sačeka.

"I pre utakmice smo rekli da će finale da odluči jedan detalj. Tako je i bilo. Čestitam Čukaričkom na uspehu", rekao je Zoran Milinković za televiziju "Arena sport".

"Oni su igrali na svojoj polovini... Dobro smo otvorili utakmicu u prvih 20-ak minuta, ali nam je onda padao ritam", kratko je dodao Milinković, kome je bilo očigledno teško da govori.

ČUKARIČKI: Stevanović – Stojković, Rendulić, Ostojić, Brežančić – Regan (od 64. Todorović), D. Srnić, Matić (od 84. Pavlović), Bojić – S. Srnić (od 90. Mandić) – Stojiljković. Trener: Vladan Milojević

PARTIZAN: Ž. Živković – Bandalovski, Balažic, B. Ilić, Volkov (od 66. Vulićević) – Brašanac, Drinčić - Babović, A. Živković, S. Ilić (od 58. Kojić) – Grbić (od 70. Ninković).Trener: Zoran Milinković

kraj utakmice - 1:0 za Čukarički.

92. minut - Makazicama je probao Babović! Ali za malo pored gola.

91. minut - Možda i najbolja prilika za Partizan, ali Darko Brašanac nije dobro reagovao.

90. minut - Slavoljub Srnić je izašao, a ušao Mandić.

85. minut - Frka na sredini terena. Drinčić je faulirao Slavoljuba Srnića posle čega su se njih dvojica "pokačila", a onda su prišli ostali igrači i razdvojili ih. Drinčić je dobio žuti karton zbog prekršaja.

84. minut - Matić je pre izlaska dobio žuti karton, jer mu je mnogo vremena trebalo da napusti teren.

84. minut - Izlazi kapiten Čuke Matić, a njegovo mesto zauzeo je Pavlović.

82. minut - "Požuteo" je i Ninković, zbog prekršaja.

Podrška Grobara ne prestaje. Oni su na Jugu napravili bakljadu.

79. minut - Ninković je izveo aut, Kojić je prvi došao do lopte, posle kontakta sa golmanom Stevanovićem je pao, ali sudija Glođović je pokazao da se igra nastavi iako su igrači Partizana tražili penal.

78. minut - Partizan napada, ali njegovi napadi su jalovi. Fudbaleri Čukaričkog su jači i uspešniji u duelima.

70. minut - Milinković je izvršio i treću izmenu. Ninković je ušao umesto Grbića.

67. minut - Golman Čukaričkog Stevanović se našao u beležnici Glođovića zbog zadržavanja igre.

66. minut - Druga izmena u Partizanu. Volkov ne može da nastavi meč, pa je Milinković na teren poslao oporavljenog Vulićevića, koji je zauzeo svoje mesto desnog beka, a Bandalovski je prešao na levu stranu.

65. minut - Partizan je već nekoliko minuta sa igračem manje, jer se Volkovu ukazuje pomoć.

64. minut - Šansa za Partizan. Kojić je šutirao sa desetak metara, ali je njegov udarac izblokiran.

64. minut - Prva izmena u Čukaričkom. Todorović je ušao umesto Regana.

63. minut - Žuti karton za Ostojića, jer je šutnuo loptu posle sudijskog zvižduka i pogodio Grbića.

60. minut - Stojiljković je ponovo zapretio. Primio je loptu pored Branka Ilića i probao atraktivno da savlada Živkovića, makazicama, ali nije bilo opasnosti po golmana Partizana.

58. minut - Kojić je zamenio Sašu Ilića.

58. minut - Žuti karton dobio je i Dragoljub Srbić.

Partizan ni na početku drugog poluvremena ne deluje opasno, pa je trener Milinković odlučio da reaguje. Na teren šalje napadača Nemanju Kojića, koji dobija šansu pre Ivana Šaponjića.

54. minut - Drinčić je tri puta za kratko vreme oprobao udarac iz daljine, ali nijednom nije bio precizan.

50. minut - Kiša pada, Grobari pevaju...

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - "Brđani" su u ravnopravnoj borbi bili konkretniji u zasluženo vode. Stojiljković je pogodio stativu, a Slavoljub Srnić mrežu, dok na drugoj strani fudbaleri Partizana nisu bili opasni.

40. minut - Navijači Partizana sa Juga još glasnije pevaju otkako je njihov tim primio gol.

38. minut - 1:0 za Čukarički! Strelac Slavoljub Srnić. Izdanak Zvezdine škole prevario je i Bandalovskog i Branka Ilića, a kada se našao sam pred golmanom Živkovićem, rutinski ga je savladao.

31. minut - Počela je da pada kiša.

29. minut - Prvi igrač Partizana sa žutim kartonom je Balažic zbog oštrog starta.

23. minut - Prvi korner za Partizan, izveo ga je Drinčić, Branko Ilić je iz dobre pozicije šutirao glavom i poslao loptu za malo pored gola.

16. minut - Fudbaler Čukaričkog Stojiljković pogodio je stativu! Iako sa Brankom Ilićem na leđima, uspeo je da se okrene i puca u bliži ugao, ali je pogodio samo okvir gola. Sve to posle odličnog prodora Stojkovića.

13. minut - Sudija Glođović na kratko je prekinuo utakmicu, jer su pirotehnička sredstva padala oko klupe Čukaričkog.

12. minut - Andrija Živković je proigrao Babovića, koji bi se našao sam pred golmanom Stevanovićem, da nije dosuđen ofsajd.

10. minut - Prvi žuti karton na meču, dobio ga je igrač Čukaričkog Brežančić zbog prekršaja nad Andrijom Živkovićem.

Na tribinama ima oko 15 hiljada gledalaca. Navijači Partizana na Jugu ne prestaju sa pevanjem.

7. minut - Igrači Čukaričkog u dosadašnjem delu meča imaju više loptu u svom posedu.

4. minut - Matić je šutirao sa 25 metara, Živković je odbranio.

1. minut - utakmica je počela...

20:32 - Kapiten Čukaričke Igor Matić dobio je pravo da bira stranu ili loptu, a izabrao je se zamene strane, pa će fudbaleri Partizana u prvom poluvremenu napadi ka Jugu, a "brđani" ka Severu.

20:29 - Intonira se himna Srbije.

20:18 - Tamni oblaci se nadvijaju nad stadionom "Rajko Mitić"...

20:17 - Navijači Partizana su se još u 17 sati okupili ispred stadiona u Humskoj, pa organizovano krenuli ka Ljutice Bogdana. Oni i dalje popunjavaju južnu tribinu. Pristalice Čukaričkog i dalje pristižu i smeštaju se na Istok.

20:13 - Fudbaleri Čukaričkog istrčali na teren stadiona "Rajko Mitić" pre rivala, a s obzirom na to da nose opremu sličnog dezena kao igrači Partizana, navijači novog šampiona Srbije su ih dočekali gromoglasnim aplauzom. Kada su shvatili da su pozdravili protivnika, a ne svoje ljubimce, Grobari nisu zviždali niti negodovali. Samo je aplauz utihnuo.