(VIDEO) ŠAMPION ISKORISTIO KIKS PARTIZANA: Lazović spasao Zvezdu koja je prethodno prokockala 2:0

Crveno-beli slavili u Jagodini

Crvena zvezda je ostvarila prvu pobedu u prolećnom delu sezone

JAGODINA - Fudbaleri Crvene zvezde savladali su kao gosti Jagodinu rezultatom 3:2 (2:0) u utakmici 17. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su ovim trijumfom smanjili zaostatak na četiri boda za liderom Partizanom, koji je juče remizirao 0:0 sa Radničkim iz Niša.

Dvostruki strelac za Zvezdu bio je Darko Lazović. On je crveno-bele do prednosti doveo u 11. minutu, te je Aleksandar Katai u 23. povisio na 2:0, međutim, Jagodina je u drugom poluvremenu stigla do izjednačenja, ali je beogradski klub golom Lazovića u 80. minutu uspeo da dođe do tri boda.

Golove za Jagodinu postigli su Đorđe Šušnjar u 61. minutu i Vladirmir Jovančić u 65.

Zvezda posle 17 odigranih utakmica ima 36 bodova, četiri manje od Partizana, dok je Jagodina peta sa 24.

KRAJ UTAKMICE16:39 (79) - Lazović donosi novo vođstvo Zvezdi!GOLLL!!! Zvezda vodi 3:2. U listu strelaca se upisao Lazović

16:25 (65) - GOLLLL! Jagodina stiže do izjednačenja!GOLLL!!! Jagodina stiže do izjednačenja. Bivši igrač Partizana Vladimir Jovančić je najviše skočio posle slobodnog udarca i zatresao je mrežu Zvezde.

16:21 (61) - Jagodina smanjuje na 2:1!Domaći fudbaleri su uspeli da postignu gol. Đorđe Šušnjar je dobio loptu u kaznenom prostoru Zvezde, a onda je matirao Rajkovića

16:16 (56) - Perić interveniše ispred igrača ZvezdeOdlična intervencija golmana Jagodine posle centaršuta Lazovića. Perić je sprečio da gosti stvore novu šansu za gol16:08 (48) - Parker nije iskoristio penal za ZvezduSudija je dosudio penal za Zvezdu, pošto je Đurić oborio Anđelkovića u svom šesnaestercu. Loptu na belu tačku je postavio Parker, koji nije bio precizan
16:05 (46) - Počelo je drugo poluvreme15:47 (45+2) - Kraj prvog poluvremena
Crvena zvezda posle prvih 45 minuta golovima Lazovića i Kataija vodi 2:015:45 (45) - Prvo poluvreme je produženo za dva minuta15:35 (35) - Zvezda održava vođstvoZvezda posle vođstva od 2:0 ima inicijativu. Jagodina se brani, dok Zvezda napada. Fudbaleri gostiju su se rastrčali po terenu

15:26 (26) - Zvezda vodi 2:0!GOLL!! Zvezda vodi 2:0. Lopta je posle velike gužve ispred šesnaesterca Jagodine došla do Kataija, koji je efektno pogodio mrežu domaćeg tima. Trener Zvezde se posle ovog gola Katai prekrstio.

15:20 (20) - Zvezda je nastavila sa dobrom igrom 15:15 (15) - Zvezda kaznila promašaje Jagodinaca! Lazović je iskosa sa desne strane iz šesnaesterca Jagodine pogodio mrežu domaćeg tima za veliku radost navijača Zvezde!
15:11 (11) - Nova prilika za Savkovića
15:07 (7) - Kakva šansa za Jagodinu
15:02 (2) - Prva prilika na utakmici za domaći tim 15:00 (1) - Utakmica je počela

Sastavi timova:Jagodina: Perić, Filipović, Gašić, Mihajlović, Đurić, Savković, Mitošević, Lepović, Martinović, Jovančić, Šušnjar;Crvena zvezda: Rajković, Cvetković, Jovanović, Lazić, Anđelković, Ristić, Lazović, Stojanović, Katai, Parker, Orlandić.Crvena zvezda je loše startovala u prolećnom delu sezone, pošto je na gostovanju Radničkom u Nišu igrala samo 0:0. Crveno-beli su pali na četvrto mesto na tabeli sa 33 boda. Zvezda želi pobedu kojom bi se posle novog kiksa Partizana (crno-beli su igrali sa Radničkim 0:0) približila lideru na samo četiri boda.Jagodina je dobro ušla u nastavak sezone, pošto je u 16. kolu pobedila Mladost u gostima 3:2. Jagodinci su se pojačali u zimskom prelaznom roku, a najavljuju iznenađenje protiv favorita.