ZVEZDA ZALJULJALA JAVOR: Crveno-beli pobedom u Ivanjici uzeli nova 3 boda i ostali na vrhu tabele

Jubilej Lukovića

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Javor (4:2) u meču 11. kola Superloige Srbije.

Izabranici trenera Miodraga Božovića slavili su golovima Donalda u 37, Sikimića u 45, Le Taleka u 58 i Ristić u 93. minutu minutu, dok su pogotke za domaći tim postigli Karišik minut pre kraja prvog poluvremena i Eliomar da Silva u 89. minutu Zanimljivo je i da je od 81. minuta umesto Dalibora Đurđevića, ulogu drugog pomoćnika do kraja meča obavljao Nenad Minaković iz Novog Sada.

Ovo je bila stota prvenstvena utakmica kapitena Aleksandra Lukovića u dresu Crvene zvezde Pred reprezentativnu pauzu od 14 dana Crvena zvezda je sa 28 bodova prva na tabeli, a Javor je sa 9 u donjem delu

Drugo poluvreme

90+5. minut - Kraj meča

90+4. minut - GOOOOOOOL 2:4 - Ristić kažnjava novu grešku Milovića

89. minut - GOOOOOOOOOL 2:3 Eliomar - Fudbaler Javora je uspeo da nadmudri odbranu i golmana Zvezde

87. minut - Probao je Ristić

81. minut - Umesto Dalibora Đurđevića, ulogu drugog pomoćnika do kraja meča obavljaće Nenad Minaković iz Novog Sada

75. minut - Zvezda rutinski čuva prednost

66. minut - Pokušaj Stokjakovića, ali pravo u golmana Zvezde

61. minut - Probali su >Mouče i Srnić, ali bez promene rezultata

58. minut - GOOOOOOOL 1:3 Milović autogol - Le Talek je šutiroa, a lopta na putu do gola zakačila kapitena javora Milovana Milovića

57. minut - Srnić je bio u kontri, ali je loše primio loptu

52. minut - Zvezda ima inicijativu,ali ne i prilike za gol

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45.+1 minut - GOOOOOOOOL 1:2 Sikimić - Sjajna kontra Zvezde i realizacija Sikimića

45. minut - GOOOOOOOOL 1:1 Karišik - Fudbaler Javora je iskoristio grešku Cvetkovića i zatresao mrežu Zvezde

37. minut - GOOOOOOOOL 0:1 Donald - Bomba Zvezdinog veznjaka, golman Javora se nije pomerio

35. minut - Solidan pokušaj Sprema

27. minut - Strašan udarac Đokića odbranio je Manojlović

22. minut - Nema uzbuđenja pred golom

14. minut - Prva prilika za Zvezdu, šut Anđelkovića odbranio je Đogatović

9. minut - Đokić je promašio veliku šansu za Javor. Nije najbolje zahvatio loptu glavom

8. minut - Igra se između dva šesnaesterca

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

Sastavi

JAVOR: Đogatović – Terzić, Milović, Karišik, Amanović – Đokić, Tomanović,Stojaković – Eliomar, Spremo – Bjedov.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović – Cvetković Rendulić, Luković, Anđelković– Le Talek, Donalad, Kanga, Mouče, Srnić – Sikimić

Tok meča Mečevi ova dva tima uvek privlače veliku pažnju publike, krasi ih sjajna atmosfera, pa nema sumnje da će tako biti i ovoga puta.

Ekipa Javor Matisa je sezonu započela ispod očekivanog nivoa, uz samo jedan prvenstveni trijumf i čak šest remija nakon deset odigranih susreta. Svetla tačka je trijumf u okviru 1/16 finala Kupa Srbije nad ekipom novosadskog Proletera (1:0). Ivanjičani su u prva tri kola imali solidan bilans, dva remija protiv Radnika (2:2) i Novog Pazara (1:1), kao i trijumf nad ekipom OFK Bačka (1:0). Ipak, usledila je serija mečeva sa teškim protivnicima i tri uzastopna poraza u duelima sa Partizanom (0:2), Vojvodinom (0:4) i Napretkom (1:3), a zatim i četiri vezana remija u duelima sa ekipama Čukaričkog (0:0), Spartaka (1:1), Rada (1:1) i u prethodnom kolu Borca (1:1). Izabranici Miloša Veselinovića tako sa samo 9 bodova trenutno zauzimaju tek 12.mesto na superligaškoj tabeli.

Crveno-beli su na startu šampionata teškom mukom izborili remi sa ekipom Napretka (2:2), da bi potom usledila sjajna serija od sedam uzastopnih prvenstvenih pobeda. Savladane su redom ekipe Metalca (3:1), Mladosti (4:2), Voždovca (3:0), niškog Radničkog (3:0), Radnika iz Surdulice (5:0), Novog Pazara (4:1) i OFK Bačka (2:0). Ipak, serija je prekinuta porazom u 152.večitom derbiju od ekipe Partizana (0:1), da bi potom usledili trijumfi u meču 1/16 finala Kupa Srbije nad ekipom ČSK u Čelarevu (3:0) i derbiju prethodnog kola nad ekipom Vojvodine (4:1). Sa 25 osvojenih bodova crveno-beli trenutno zauzimaju 1.mesto na tabeli Super lige Srbije, uz dva boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Vojvodinu.Rivali su tokom prethodne sezone odigrali dva međusobna susreta, a mnogo uspešniji bili su Beograđani sa dve ostvarene pobede. Prvi susret odigran je na stadionu ''Rajko Mitić'', a crveno-beli su slavili rezultatom 1:0(1:0). Strelac jedinog gola bio je mladi Luka Jović u prvom delu igre. Drugi meč odigran je u Ivanjici, a Beograđani su slavili ubedljivo rezultatom 3:0(1:0). Strelci za crveno-bele na tom susretu bili su Ugo Vijeira, Srđan Plavšić i Aleksandar Katai. Ako posmatramo rezultate prethodnih 15 prvenstvenih mečeva (u periodu 2008-2015) ova dva tima Crvena zvezda je uspešnija sa 10 pobeda, uz 4 poraza i jedan remi. Zanimljivo je da je od osam mečeva igranih u Ivanjici Crvena zvezda u svoju korist rešila čak pet, jedan je završen remijem, dok su samo dva završena trijumfom domaćina.Domaćini ovaj meč dočekuju u prazničnoj atmosferi, ali i svesni da ih čeka jako težak posao da izbore povoljan rezultat. O tome je u izjavi za medije datoj pred ovaj susret govorio i prvotimac ivanjičkog superligaša Milan Spremo koji je istakao da njegovi saigrači i on jedva čekaju da meč počne, kao i da šansa postoji ako se iskoriste mane koje svaki protivnik ima:"Očekuje nas jedna veoma teška i naporna utakmica. Crvena zvezda poseduje veliki kvalitet što pokazuje i mesto na tabeli ali svaka ekipa ima pored prednosti i mane, tako da se nadam da ćemo iskoristiti njihove mane i naše prednosti kako bismo ostvarili što bolji rezultat. Pozivam publiku da dođu u što većem broju i u Ivanjici podrži domaću ekipu, jer će nam to biti od velikog značaja. Smatram da u nedelju neće biti presudan kvalitet, već želja, i pobediće oni čija želja i zalaganje budu jači. U svakom slučaju daćemo maksimum, atmosfera u timu je dobra, nema treme, svi smo svesni težine meča, ali i fudbalskog izazova koji je pred nama."Kadrovska situacija u ekipi iz Ivanjice je dosta dobra, pa će svi igrači, osim Gafurova koji je pod znakom pitanja za ovaj meč, biti na raspolaganju stručnom štabu na čelu sa Milošem Veselinovićem.U taboru gostiju svi su svesni da je kvalitet na njihovoj strani, ali sa dosta opreza ulaze u ovaj meč. Šef stručnog štaba crveno-belih Miodrag Grof Božović istakao je u izjavi za medije datoj pred ovaj susret da njegovim fudbalerima neće biti lako protiv Javor Matisa u Ivanjici, da će oni ponovo morati da pokažu da su najbolji, kao i to da im motivacija ne nedostaje:"Neće nam biti lako, ali mislim da smo bolji od Javora. To, po ko zna koji put, moramo da pokažemo na terenu. U fudbalu nema minulog rada, moramo ponovo da pokažemo da smo najbolji i da pobedimo. Nisam siguran u vezi sastava jer se još nisu vratili ovi iz Katara. Razmišljamo, moram prvo da razgovaram sa njima. To nas nije mnogo poremetilo. Imamo mogućnost za rotaciju, one koji mogu da ih zamene. Nećemo da kukamo. Svi moraju da budu u službi reprezentacije, nemam šta da razmišljam o tome."Trener Božović se zatim osvrnuo i na kvalitete i način igre sutrašnjeg protivnika istakavši da je to ekipa koja je uvek jako motivisana protiv Crvene zvezde, a posebno je istakao Milovana Milovića, Igora Stojakovića i Vladana Đogatovića kao iskusne ’’vukove’’:"Javor je uvek motivisan protiv Zvezde. To je ekipa koja ima tri baš iskusna, tri prekaljena vuka koji znaju kako se igra na rezultat. Problem je kad god igramo protiv ekipe koja igra zatvoreno. Ne samo mi, već i druge evropske ekipe teško postižu golove protiv ekipa koje se zatvore. Njima sigurno manji teren odgovara, ali se bolji igrač bolje snađe na svakom terenu. Prošle sezone smo imali mnogo bolju ekipu, mislim na Aleksandra Kataija i Uga Vijeiru, koji je bio u izvanrednoj formi. Videćemo. Nikoga ne dobijamo lako, ali se nadam da ćemo pružiti maksimum i pobediti."Trener Božović je istakao da još uvek nije siguran koji će sastav izvesti na teren, ali da je sigurno da u timu neće biti povređenog Petra Orlandića.