(FOTO, VIDEO) LIGA EVROPE: Iguain rasturio Moskovljane, silna Sevilja

Prvi mečevi osmine finala

Zenit protiv Torina, Volfsburg protiv Intera, Napoli protiv moskovskog Dinama i Sevilja, jedina kao gost, protiv Viljareala ostvarili pobede od dva gola razlike

Branilac trofeja u Ligi Evrope ne posustaje, Sevilja je na "El Madrigalu" pobedila Viljareal 3:1 u prvom meču osmine finala i došla na korak od plasmana u četvrtfinale. Ujedno, ekipa iz Andaluzije je jedina trijumfovala na strani. Uz samo jedan remi, čak šest mečeva su dobili domaćini.

Preokrete je napravilo čak četiri domaćina. Posle Klub Briža i Volfsburga, koji su tako savladali Bešiktaš i Inter ranije danas, isto su učinili Napoli i Everton u utakmicama koje su počele u 21:05.

Junak Napolitanaca je Gonzalo Iguain, koji je zabeležio het-trik (jedan gol dao iz penala) posle uvodnog vođstva Dinama iz Moske, za koga je strelac bio Kevin Kuranji. Gosti iz Rusije nisu imali nikakve šanse naročito posle isključenja Zobina u 46. minutu. Na kraju, Napoli - Dinamo 3:1 (2:1).

"Karamele" su takođe startovale sa minusom protiv "drugog" Dinama. Ekipa iz Kijeva je povela na "Gudison parku" preko Guseva u 14. minutu, ali je Lukaku režirao preokret. Prvo je asistirao Nejsmitu za izjednačenje (39. minut), a onda se i sam upisao u strelce, iz penala (82. minut).

U italijanskom derbiju Fiorentina i Roma su remizirale - 1:1 (1:0).

Domaćina je u vođstvo doveo Iličić na asistenciju Salaha u 17. minutu. Srpski internacionalac iz Rome Adem Ljajić zatim je propustio sjajnu šansu za izjednačenje u finišu prvog poluvremena, a onda je promašio i penal u 60. minutu. Ipak, Keita je u 77. minutu udarcem glavom doneo zlata vredan gol "vučici".

Za Fiorentinu je ceo meč odigrao Nenad Tomović.

Revanši se igraju sledećeg četvrtka, a dan kasnije je žreb četvrtfinalnih parova.s

TOK MEČEVA

22:43 (82. minut): Everton vodi. Kao i Napoli, i Everton je napravio preokret kao domaćin. Lukaku je posle asistencije zabeležio i pogodak, iz penala, za 2:1 protiv Dinama iz Kijeva.

22:42 (76. minut): Keita je doneo izjednačenje Romi - 1:1. Kapiten Rome u tom trenutku dao je gol glavom posle kornera. Zanimljivo je da je samo minut ranije teren napustio Ljajić i ustupio mesto Žervinju.

22:25 (60. minut): Ljajić promašio penal - Neto je odbranio njegov udarac.

22:24 (59. minut): Penal za Romu... Golman Neto oborio je Iturbea.

22:16 (55. minut): Het-trik Iguaina. Argentinac je postigao svoj treći gol, pa je Napoli brzo iskoristio prednost igrača više - 3:1.

22:12 (50. minut): Sevilja opet vodi sa dva gola razlike. Samo dva minuta trajala je radost domaćina na "El Madrigalu", jer je Gameiro povisio na 1:3.

22:10 (48. minut): "Žuta podmornica" se vraća u igru. Vieto je prepolovio prednost Sevilje - 1:2.

22:07 (46. minut): Moskovski Dinamo ostao je sa desetoricom. Isključen je Zobnin, koji je dobio drugi žuti karton.

POLUVREME: Napoli vodi protiv moskovskog Dinama 2:1, Fiorentina protiv Rome 1:0, a Sevilja kao gost protiv Viljareala 2:0. Nerešeno je u Liverpulu: Everton - Dinamo Kijev 1:1

21:50 (42. minut): Velika prilika za Romu! Adem Ljajić je natrčao na loptu odbijenu od golmana Neta, ali je srpski internacionalac sa sedam, osam metara šutirao preko gola.

21:44 (39. minut): Everton je izjednačio na 1:1. Nejsmit je anulirao vođstvo Dinama iz Kijeva posle sjajnog prodora i asistencije Lukakua.

21:37 - Trener Rome Rudi Garsija morao je da izvrši dve prinudne izmene. U 22. minutu igru je napustio povređeni De Rosi, a četiri minuta kasnije i Manolas, a na teren su ušli Pjanić i Astori.

21:35 (30. minut): Preokret Napolija. Opet Iguain. Ovaj put iz penala.

21:31 (26. minut): Branilac trofeja duplirao prednost: Sevilja dala i drugi gol Viljarealu. Strelac je Mbija.

21:30 (25. minut): Napoli izjednačio protiv Dinama - Iguain je "zapalio" Vezuv.

21:24 (17. minut): Fiorentina vodi protiv Rome. De Rosi je napravio veliku grešku na sredini terena, predao loptu Salahu, koji je povukao napad, a onda uposlio Iličiča, koji je pogodio cilj.

21:19 (14. minut): Poveo je i treći gost. Gusev je doveo kijevski Dinamo u vođstvo na "Gudison parku".

21:07 (2. minut): Dinamo šokirao Napolitance! Kevin Kuranji doneo je prednost Moskovljanima.

21:06 (1. minut): Sevilja je povela! Strelac Vitolo.

"VUKOVI" IZUJEDALI VIDIĆEV I KUZMANOVIĆEV INTER

De Brujne (Volfsburg), Medel (Inter), Foto: AP

U utakmicama koje su igrane u 18 i 19 sati domaćini su ostvarili maksimalni učinak: Zenit je savladao Torino 2:0, Dnjepar je bio bolji od Ajaksa 1:0, dok su Volfsburg protiv Intera i Klub Briž protiv Bešiktaša napravili preokrete.

"Vukovi" su dokazali da su zaista moćni ove sezone i da nisu bez razloga drugoplasirani na tabeli. Gol Interovog napadača Palasija već u 6. minutu samo ih je razljutio, pa su u nastavku postigli tri gola - jedan je dao Naldo, a dva De Brujne za konačnih 3:1 (1:1).

Trener "neroazura" Roberto Manćini uveo je dvojicu srpskih internacionalaca sa klupe u igru u drugom poluvremenu. Nemanja Vidić je na teren izašao u 58. minutu (dobio žuti karton), a Zdravko Kuzmanović u 82. Nisu mogli da pomognu da se izbegne poraz od dva gola razlike, pa će Inter u revanšu u Milanu imati izuzetno težak posao.

Bešiktaš je u Brižu poveo preko Torea u prvom minutu drugog poluvremena, ali je belgijski tim zahvaljujući pogocima De Sutera u 62. minutu i Refaelova iz penala u 79. stigao do pobede.

Jedini gol u duelu Dnjepra i Ajaksa postigao je Zozulja posle prodora i asistencije jednog od najtraženijih evropskih fudbalera, Konopljanke. Trenutak odluke zbio se na isteku pola sata igre.

Zenit je kao domaćin stekao kapitalnu prednost protiv Torina - 2:0 (1:0). Posao mu je bio olakšan kada su gosti u 28. minutu ostali bez isključenog Benasija. Ekipa trenera Andre Viljaš-Boaša do pobede je došla golovima Vicela i Krišita. Za "bikove" ceo meč je odigrao bivši defanzivac Crvene zvezde Nikola Maksimović.

TOK MEČEVA

KRAJ: na mečevima koji su počeli u 19 sati: Klub Briž - Bešiktaš 2:1, Dnjepar - Ajaks 1:0 i Volfsburg - Inter 3:1.

82. minut - I drugi Srbin iz Intera je ušao u igru sa klupe, Kuzmanović je zamenio Santona

78. minut - 2:1 za Briž. Posle Volfsburga i Briž je napravio preokret. Precizan sa bele tačke bio je Refaelov.

76. minut - 3:1 za Volfsburg. Ponovo je strelac De Brujne.

75. minut - Vidić dobio žuti karton.

Evo sastava Fiorentine i Rome: Nenad Tomović na jednoj, a Adem Ljajić na drugoj strani.

63. minut - Preokret Volfsbura - 2:1. I De Brujne je savladao golmana Intera Kariza, koji je napravio kardinalnu grešku i loptu dodao do igrača Volfsburga Vierinje. On je proigrao Belgijanca i egzekucija je bila neminovna.

62. minut - Briž - Bešiktaš 1:1. De Suter je izjednačio samo 15-ak minuta posle gola Turaka.

58. minut - Vidić je ušao u igru. Manćini ga je poslao na teren umesto Ernaneša.

Adem Ljajić i saigrači iz Rome izašli su na teren stadiona u Firenci da "osete" travu".

46. minut - Briž - Bešiktaš 0:1. Samo što su se igrači vratili iz svlačionica, Tore je doveo goste u vođstvo. Sada na svim mečevima koji su počeli u 18:00 i 19:00 ima golova.

KRAJ: Zenit - Torino 2:0

POLUVREME: Na tri utakmice je završeno prvo poluvreme. Dnjepar kao domaćin ima prednost protiv Ajaksa 1:0, a nerešeno je u Volfsburgu - 1:1 i u Brižu - 0:0.

30. minut - Dnjepar vodi protiv Ajaksa, gol je dao Zozulja.

28. minut - Volfsburg je izjednačio protiv Intera zahvaljujući pogotku Nalda.

53. minut - 2:0 za Zenit. Prednost domaćina protiv Torina duplirao je Italijan Krišito.

6. minut - Inter vodi u Volfsburgu. Strelac je Palasio. Asistirao mu je Ikardi.

38. minut - 1:0 za Zenit, gol je postigao Aksel Vicel.

28. minut: Torino u Sankt Petersburgu ima igrača manje, jer je drugi žuti karton dobio Benasi.