(VIDEO) MANDŽUKIĆ PRESUDIO OLIMPIJAKOSU: Hrvatski reprezentativac postigao het-trik

Najelitnije klupsko takmičenje

Jedna utakmica odigrana je od 18 časova, Zenit je u okviru grupe C savladao Benfiku
1 / 5 Foto: AP

Drugo veče 5. kola Lige šampiona obeležio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić koji je postigao het-trik u pobedi Atletika u Madridu protiv Olimpijakosa.

Grupa A: Het-trik Mandžukića, važan trijumf JuventusaFudbaleri Atletiko Madrida pobedili su večeras Olimpijakos sa 4:0 u petom kolu Grupe A Lige šampiona, a do važne pobede u toj grupi stigao je i Juventus. Golove za Atletiko postigli su Raul Garsija u devetom i Mario Mandžikić u 38, 62. i 65. minutu. Atletiko je poveo posle sulude reakcije golmana Olimpijakosa Roberta Himenesa. Naime, posle intervencije jednog igrača grčke ekipe lopta je došla do Himenesa, a on umesto da je ispuca samo je dodao do Huanfrana koji je do peterca gde je bio Garsija i kojem nije bilo teško da je pošalje u gol. Mandžikić je svoju seriju golova počeo u 38. minutu. Kristijan Ansaldi je prošao po levoj strani i centrirao, lopta je prošla pored jednog odbrambenog fudbalera Olimpijakosa i stigla do Mandžikića koji je sa nekoliko metara poslao u mrežu. U 62. minutu Adra Turan je s desne strane ubacio loptu u šesnaesterac gde se najbolje snašao Mandžikić koji je glavom savladao golmana Olimpijakosa. Skoro identičan gol Mandžikić je postigao samo tri minuta kasnije. Gabi je izveo slobodan udarac s desne strane, a Mandžikić je ponovo bio najviši u skoku za konačnih 4:0. Fudbaleri Juventusa su na gostovanju pobedili Malme sa 2:0 i tako osvojili veoma važne bodove u borbi za plasman u nokaut fazu Lige šampiona. Juventus je napadao u prvom poluvremenu, stvarao šanse, ali nije uspeo da materijalizuje svoju nadmoć na terenu. Sve što su propustili prvih 45 minuta nadoknadili su već posle pet minita igre u nastavku. Posle dodavanja Markizija, Ljorente je pobegao čuvarima, pretrčao gotovo polovinu terena, zaobišao golmana domaće ekipe i bio precizan za vođstvo svoje ekipe. Konačan rezultat postavio je Karlos Tevez u 88. minutu posle asistencije Pola Pogbe. Atletiko Madrid je posle pet odigranih kola prvi na tabeli Grupe A sa 12 bodova, Juventus na drugom mestu ima tri boda manje, Olimpijakos je sakupio šest bodova, dok je Malme na poslednjem mestu sa tri boda. U poslednjem kolu, koje je na programu 9. decembra, Olimpijakos dočekuje Malme, dok će Juventus ugostiti Atletiko.Grupa B: Remi Ludogoreca i LiverpulaFudbaleri Ludogoreca i Liverpula odigrali su večeras u Sofiji 2:2 u utakmici petog kola Grupe B Lige šampiona. Bugaski klub je poveo već u trećem minutu golom Danija Abale. Marselinjo je šutirao sa 20 metara, golman Liverpula Simon Minjole je pokušao da uhvati loptu, ali mu se ona odbila, pa je Abalo samo ubacio loptu u mrežu. Samo pet minuta kasnije ekipa s Enfilda je izjednačila, pošto je lošu reakciju odbrane Ludogoreca kaznio Riki Lambert. U 37. minutu Liverpul je preokrenuo rezultat. Posle odličnog dodavanja Rahima Sterlinga strelac je bio Džordan Henderson. Kada je izgledalo da će Liverpul i drugi put pobediti Ludogorec i odneti sva tri boda iz Sofije, bugarski tim je izjednačio i to u 88. minutu. Posle kornera sa desne strane Đakov je loptu glavom prebacio na drugu stranu, gde je Terzijev glavom zatresao mrežu Minjolea za konačnih 2:2. U drugom meču Grupe B Real Madrid je sa 1:0 savladao Bazel. Jedini gol na meču postigao je Kristijano Ronaldo u 35. minutu, a posle asistencije Karima Benzeme. Posle pet odigranih kola Real je ima stoprocentni učinak i prvi je na tabeli sa 15 bodova, drugoplasirani Bazel ima šest, dok Liverpul i Ludogorec imaju po četiri boda. U poslednjem kolu Grupe B, 9. decembra, biće odlučeno ko osim Reala ide u osminu finala Lige šampiona. U tom kolu Liverpul dočekuje Bazel, dok u Madridu igraju Real i Ludogorec.

Grupa C: Monako pobedio BajerFudbaleri Monaka pobedili su večeras u gostima Bajer Leverkuzen sa 1:0 u utakmici petog kola Grupe C Lige šampiona. Iako je Bajer tokom celog meča bio bolji rival i imao više šansi, Monako je došao do iznenađujuće pobede i tako uneo neizvesnost u Grupu C. Jedini gol na meču postigao je Lukas Okampos u 72. minutu na asistenciju Nabila Dirare. Ranije danas u Sankt Petersburgu Zenit je sa 1:0 pobedio Benfiku. U Grupi C na liderskom mestu je Bajer sa devet bodova, Monako je drugi sa osam, dok je Zenit treći sa sedam, a Benfika je četvrta sa četiri. U poslednjem kolu Grupe C, koje je na programu 9. decembra, Moanko će dočekati Zenit, a Benfika Leverkuzen.Grupa D: Pobede Arsenala i Anderlehta Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na stadionu Emirejts Borusiju iz Dortmunda sa 2:0 u utakmici petog kola Grupe D, dok je Anderleht u Briselu s 1:0 savladao Galatasaraj. Arsenal je pred svojim navijačima naneo prvi poraz Borusiji u Ligi šampiona i tako izborio plasman u osminu finala. "Tobdžije" su do prednosti došle već u prvom napadu, zapravo u drugom minutu. Posle duplog pasa Santija Kasorle i Jaje Sanogoa na desnom boku, Francuz je iz prve šutirao s oko pet metara i savladao Romana Vajdenfelera. U nastavku utakmice u prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, Igralo se uglavnom na sredini terena. Konačan rezultat na stadionu Emirejts postavio je Aleksis Sančes u 57. minutu dobrim udarcem sa oko 20 metara. Asistent i kod ovog gola bio je Kasorla. U Briselu na utakmici između Anderlehta i Galatasaraja bilo je mnogo uzbuđenja u prvom poluvremenu, ali je viđen samo jedan gol u završnici tog perioda igre. Posle jednog centaršuta s levog boka u 44. minutu, na ivici šenaesterca najviši u skoku bio je Denis Prae, koji je glavom prosledio loptu u "srce" kaznenog, gde je bio Šansel Mbemba, koji je takođe glavom prosledio loptu u gol Galatasaraja. Galatasaraj je meč završio sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Selčuk Inan dobio crveni karton u 83. minutu. Andelreht je do kraja meča uspeo da dođe do još jednog gola, a strelac je takođe bio Mbemba u 86. minutu. Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović nastupao je do 90. minuta za Anderleht, a onda je umesto nejga u igru ušao Gohi. Anderleht je ovom pobeodm osigurao plasman u Ligu Evrope, dok je Galatasaraj eliminisan iz evropskih takmičenja. U poslednjem, šetom kolu, koje je na programu 9. decembra Borusija Dortmund će dočekati Anderleht, dok će Galatasaraj ugostiti Arsenal.

Grupa AAtletiko - Olimpijakos 4:0 (2:0)Malme - Juventus 0:2 (0:0)Tabela: Atletiko 12, Juventus 9, Olimpijakos 6, Malme 3Grupa BBazel - Real 0:1 (0:1)Ludogorec - Liverpul 2:2 (1:2)Tabela: Real 15, Bazel 6, Liverpul 4, Ludogorec 4Grupa CZenit - Benfika 1:0Leverkuzen - Monako 0:1 (0:0)Tabela: Leverkuzen 9, Monako 8, Zenit 7, Benfika 4Grupa DArsenal - Dortmund 2:0 (1:0)Anderleht - Galatasaraj 2:0 (1:0)Tabela: Dortmund 12, Arsenal 10, Anderleht 5, Galatasaraj 1.

22:29 (89. minut) - Tevez osigurao pobedu JuventusuMinut pre isteka regularnog dela meča Tevez je potvrdio pobedu Juventusa.

22:29 (89. minut) - Mbemba po drugi put matirao GalatasarajAnderleht u finišu utakmice potvrđuje pobedu protiv Galatasaraja.

22:28 (88. minut) - Terzijev šokirao LiverpulDva minuta pre isteka regularnog dela meča Ludogorec je izjednačio protiv Liverpula na 2:2. Strelac gola je Terzijev.

22:05 (65. minut) - Mandžukić postigao het-trikAtletiko iz Madrida od 65. minuta vodi sa 4:0. Treći pogodak na meču postigao je Mario Mandžukić.

22:02 (62. minut) - Mandžukić postigao drugi pogodak na mečuAtletiko iz Madrida od 62. minuta vodi sa 3:0. Drugi pogodak na meču postigao je Mario Mandžukić

21:57 (57. minut) - Aleksis Sančez duplirao vođstvo ArsenalaArsenal od 57. minuta vodi sa 2:0. Aleksis Sančez je šutirao sa 20-tak metara u donji desni ugao gola golmana Vajdenfelera.

21:49 (49. minut) - Juventus poveo u ŠvedskojFernando Ljorente doneo je toliko očekivano vođstvo Juventusu u 49. minutu. Italijani su se propisno ispromašivali protiv Malmea, ali ovaj gol svakako će izbrisati sve prokockane prilike.

21:46 - Počinju druga poluvremena na utakmicama Lige šampiona

21:28 (43. minut) - Anderleht poveo protiv GalatasarajaGol u Briselu, Anderleht je poveo protiv Galatasaraja.

21:23 (38. minut) - Mandžukić duplirao vođstvo AtletikaOdlična akcija Atletika, Ansaldi je centrirao, Botija propustio loptu, a Mandžukić se našao tamo gde treba.

21:22 (37. minut) - Liverpul preokrenuo u BugarskojGolom Hendersona Liverpul je preokrenuo rezultat protiv Ludogoreca u svoju korist i sada vodi sa 2:1.

21:20 (35. minut) - Kristijano Ronaldo donosi prednost Realu u BazeluReal je poveo u 35. minutu pogotkom Ronalda. Portugalac je postigao 71. pogodak u Ligi šampiona, čime se izjednačio sa Raulom, a zaostaje tri gola za Mesijem.

20:54 (9. minut) - Atletiko poveo protiv OlimpijakosaAktuelni vicešampion Evrope, ekipa Atletika povela je protiv Olimpijakosa. Raul Garsija je bio strelac.

20:52 (7. minut) - Liverpul ekspresno izjednačio u BugarskojNije dugo trajala radost Ludogoreca. Lambert je iskoristio nesporazum u odbrani Ludogoreca i glavom matirao golmana Stojanova.

20:48 (3. minut) - Ludogorec vodi protiv LiverpulaŠok za Redse na startu meča protiv Ludogoreca. Marselinjo je šutirao iz daljine, Minjole kratko odbio loptu, natrčao Abalo i doneo veliku radost svomtimu.

20:47 (2. minut) - Rano vođstvo Arsenala protiv Borusije DortmundSanogo je postigao pogodak već u 2. minutu. Odlični napadač je odigrao dupli pas sa Kazorlom i potom matirao Vajdenfelera.

20:43 - Navijači Olimpijakosa odali počast Marku IvkovićNavijači Olimpijakosa, koji gostuje Atletiku u Madridu, posvetili su transparent ubijenom Marku Ivkoviću.