(VIDEO) BARSA S MARSA: Mesi i društvo uništili Romu, Jokanović opet učio od Murinja

Prštali golovi na sve strane

U utorak su odigrane utakmice petog, pretposlednjeg kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H.

Barselona je uništila Romu - 6:1, Bajern je pregazio Olimpijakos - 4:0, a ubedljivi su bili i premijerligaši Arsenal kod kuće protiv zagrebačkog Dinama 3:0 i Čelsi protiv Makabija u Tel Avinu - 4:0.

Uoči petog kola tri ekipe su bile obezbedile plasman u osminu finala Lige šampiona: Real Madrid (Grupa A), Mančester siti (Grupa D) i Zenit (Grupa H). Danas su im se priključili Barselona (Grupa E) i Bajern (Grupa F).

Šampion Evrope, sa Mesijem u startnoj postavi posle dva meseca, je plesao po travi "Nou Kampa" iako se i pre meča znalo da sigurno prolazi dalje zbog remija BATE Borisova i Leverkuzena, koji su igrali ranije danas. Mesi i Suarez su dali po dva gola, a obojica su imala po jedno remek delo.

U drugom meču Grupe E beloruski prvak je poveo protiv Bajera već u drugom minutu preko Gordejčuka, posle velike greške golmana Lena. Gosti su sve vreme bili znatno bolji i zasluženo su izjednačili sredinom drugog poluvremena pogotkom Mehmedija, koji je očigledno imao nameru da centira a ne da šutira ne gol. Ipak, na neki način pravda je zadovoljena. Za BATE su ceo meč odigrali Nemanja Milunović i Filip Mladenović, dok ga je Aleksandar Jevtić presedeo na klupi.

Barsa je u osmini finala, a ko će s njom saznaće se posle poslednjeg kola, jer sve tri ekipe imaju šansu.

I Bajern je večeras obezbedio proleće u Ligi šampiona. Posle 20 minuta igre vodio je 3:0 protiv Olimpijakosa, a u nastavku je, iako veći deo drugog poluvremena bez isključenog Badštubera, stigao je i do 4:0. Arsenal nije imao problema sa "modrima" iz Zagreba, koji su se ovim porazom oprostili od daljeg takmičenja. O drugom putniku u osminu finala iz Grupe F odlučiće Olimpijakos i Arsenal u međusobnom duelu u Pireju.

Tim Žozea Murinja je teže nego što rezultat govori pobedio u Tel Avivu ekipu Slaviše Jokanovića. Na kraju, Rajković je iz mreže vadio loptu četiri puta. Makabi je bio oslabljen već u 41. minutu isključenjem Ben Haima. U drugoj utakmici Grupe G Dinamo iz Kijeva je načinio iznenađenje pobedom u Portu, čime je zakuvao situaciju na tabeli. Engleski i portugalski predstavnik imaju po deset bodova, a ukrajinski osam uoči poslednjeg kola u kome Dinamo ima zicer protiv Makabija, a Čelsi i Porto igraju u Londonu.

Zenit je nemilosrdan. Iako je još ranije obezbedio ulazak među 16 najboljih u Evropi, nije imao milosti prema "slepim miševima", pa ih je savladao golovima Šatova i Dzjube - 2:0. Tako posle pet kola ima maksimalnih 15 bodova. Valensijina sudina ostala je neizvesna, naročito posle senzacionalnog trijumfa Genta u Lionu (2:1) golom u 95. minutu.

U poslednjem kolu Valensija dočekuje otpisani Lion, dok Gentu, koji ima bod više od "slepih miševa", u goste dolazi Zenit. Belgijanci su od Španaca bolji i u međusobnom duelu.

GRUPA E:

BATE Borisov - Leverkuzen 1:1 (1:0)/Gordejčuk 2 - Mehmedi 68/

Barselona - Roma 6:1 (3:0)/Suarez 15, 44, Mesi 18, 60, Pike 56, Adrijano 77 - Džeko 90+1/

Tabela: Barselona 13, Leverkuzen 5, Roma 5, BATE Borisov 4.

GRUPA F:

Bajern - Olimpijakos 4:0 (3:0)/Kosta 8, Levandovski 16, Miler 20, Koman 70/

Arsenal - Dinamo Zagreb 3:0 (2:0)/Ozil 29, Sančez 33, 69/

Tabela: Bajern 12, Olimpijakos 9, Arsenal 6, Dinamo Zagreb 3.

GRUPA G:

Porto - Dinamo Kijev 0:2 (0:1)/Jarmolenko penal 35, Gonzalez 64/

Makabi Tel Aviv - Čelsi 0:4 (0:1)/Kejhil 21, Vilijan 73, Oskar 77, 90+1 Zuma/

Tabela: Čelsi 10, Porto 10, Dinamo Kijev 8, Makabi Tel Aviv 0.

GRUPA H:

Zenit - Valensija 2:0 (1:0)/Šatov 15, Dzjuba 74/

Lion - Gent 1:2 (1:1)/Feri 7 - Miličević 32, Kulibali 90+5/

Tabela: Zenit 15, Gent 7, Valensija 6, Lion 1.

TOK MEČEVA:

KRAJ!!!

90+5. minut - LION - GENT 1:2 - KULIBALI!

90+1. minut - MAKABI - ČELSI 0:4 - I Zuma se upisao u strelce.

90+1. minut - BARSELONA - ROMA 6:1 - Počasni gol za goste dao je Džeko.

83. minut - DŽEKO promašio penal za Romu!

77. minut - MAKABI - ČELSI 0:3 - Rajkovića je savladao i Oskar.

77. minut - BARSELONA - ROMA 6:0 - Nejmar je pomašio penal, ali je u nastavku mrežu Rome zatresao Adrijano.

73. minut - MAKABI - ČELSI 0:2 - Gol Vilijana.

70. minut - BAJERN - OLIMPIJAKOS 4:0 - Bavarci su postigli gol sa igračem manje, mrežu Pirejaca zatresao je Koman.

69. minut - ARSENAL - DINAMO ZAGREB 3:0 - Aleksis Sančez drugi put.

64. minut - PORTO - DINAMO KIJEV 0:2 - Gol je dao Gonzalez, uz veliku pomoć Kasiljasa.

60. minut - BARSELONA - ROMA 5:0 - Ovo je nehumano šta domaćini na "Nou Kampu" rade Rimljanima. Mesijev drugi pogodak.

56. minut - BARSELONA - ROMA 4:0 - Mesi je asistirao, Pike pogodio posle još jedne sjajne akcije šampiona Evrope.

53. minut - Bajern je ostao sa igračem manje, jer je isključen Badštubera.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na svim mečevima.

Kraj prvog poluvremena na svim utakmicama.

44. minut - BARSELONA - ROMA 3:0 - Drugi gol Suareza. Strašan! Iz voleja!

41. minut - Fudbaler Makabija Ben Haim je dobio crveni karton zbog starta s leđa na Dijega Kostu. Biće pakleno teško u nastavku za tim Slaviše Jokanovića.

35. minut - PORTO - DINAMO KIJEV 0:1 - Jermolenko iz penala.

33. minut - ARSENAL - DINAMO ZAGREB 2:0 - Sančez je posle asistencije zabeležio i gol.

32. minut - LION - GENT 1:1 - Gosti su izjednačili preko Miličevića.

29. minut - ARSENAL - DINAMO ZAGREB 1:0 - sjajan napad "tobdžija", asistencija Sančeza i pogodak Ozila.

21. minut - MAKABI - ČELSI 0:1 - Kejhil je načeo domaćina.

20. minut - BAJERN - OLIMPIJAKOS 3:0 - I Miler se upisao.

18. minut - BARSELONA - ROMA 2:0 - Majstorija Mesija!

16. minut - BAJERN - OLIMPIJAKOS 2:0 - Sada je Levandovski strelac.

15. minut - BARSELONA - ROMA 1:0 - Nejmar je dao sjajan pas Daniju Alvešu, koji je nesebično uposlio strelca Luisa Suareza.

8. minut - BAJERN - OLIMPIJAKOS 1:0 - domaćina je u vođstvo doveo Daglas Kosta posle loše intervencije golmana Himeneza na šut Boatenga.

7. minut - LION - GENT 1:0 - strelac je bio Feri.

7. minut - Barseloni je poništen gol protiv Rome. Pogledajte da li je sudija oštetio Katalonce.

1. minut - Utakmice su počele!

20:41 - Na "Alijanc areni" sastaju se Bajern i Olimpijakos.

20:35 - Mesi je spreman i željan fudbala.

20:30 - Golman zagrebačkog Dinama Ježina se uspavao pred put u London, pa iako je u sopstvenoj režiji stigao do "Emirata", nije u konkurenciji za tim. Postao je predmet sprdnje. Više o tome pročitajte OVDE.

20:27 - Sinhronizovani Izraelci.

20:24 - Ekipa koja je demolirala Real deluje spremno za duel sa Romom, koji za Barsu nema rezultatski značaj, jer je sigurni učesnik osmine finala.

20:17 - U prvom timu Čelsija nema Ivanovića, koji je među rezervama, ali zato je Murinjo ukazao poverenje Matiću. Na drugoj strani, strateg Makabija Jokanović u startnu postavu uvrstio je golmana Rajkovića, dok je Mitrovićostao na klupi.

20:15 - Sastavi za koje su se opredelili treneri Arsenala Arsen Venger i zagrebačkog Dinama Zoran Mamić.

20:11 - Evo dolaska "gospodina Specijalnog" na stadion Makabija.

20:02 - Evo sastava Barselone i Rome. Mesi je prvi put starter od povrede zadobijene u septembru.

19:52 - KRAJ! BATE - Leverkuzen 1:1, Zenit - Valensija 2:0!

80. minut - Valensija je ostala bez isključenog Rubena Veza.

74. minut - Zenit - Valensija 2:0 - strelac Dzjuba. Asistirao mu je Dani.

68. minut - BATE Borisov - Leverkuzen 1:1 - Izjednačenje gostima doneo je Mehmedi. Utisak je da je hteo da proigra Belarabija, a ne da pošalje loptu u gol. Svejedno, gosti su zaslužili izjednačenje. Ne sme se zaboraviti fantastična asistencija Čalhanoglua.

19:22 - Zvezde Barselone dolaze na "Nou Kamp".

19:17 - Pjanić igra večeras protiv Barse, koja, prema medijskim izveštajima, želi da ga dovede u svoje redove.

19:10 - Evo kako izgledaju ulaznice za meč Barselona - Roma.

19:06 - Poslednji sastanak Slaviše Jokanovića i igrača Makabija pred duel sa Čelsijem.

15. minut - Zenit - Valensija 1:0 - strelac Šatov.

2. minut - BATE Borisov - Leverkuzen 1:0 - strelac Gordejčuk posle velike greške golmana Lena. Kapiten domaćina Volodko je uposlio Gordejčuka, koji je šutirao, a lopta je prošla kroz noge čuvara mreže Bajera.