(VIDEO) PETA UZASTOPNA POBEDA: Zvezda povela iz sumnjivog penala, pa pregazila Mladost

Za dve nedelje sledi večiti derbi

Crvena zvezda će za dve nedelje na svom terenu dočekati ekipu Partizana

LUČANI - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Mladosti 3:0 (0:0) u meču 8. kola Superlige Srbije.Crvena zvezda je povela u 63. minutu golom Mičela Donalda iz penala, a drugi gol postigao je Jovanović u 73. minutu. Konačan rezultat postavio je Vered u 87. minutu. Mladost je od 63. minuta igrala sa fudbalerom manje, pošto je isključen Živanović.Crvena zvezda je trenutno prva na tabeli sa 20 bodova. Mladost je 13. sa osam poena.Crveno-beli će naredni meč odigrati za dve nedelje na svom terenu, a na Marakanu će stići aktuelni šampion Srbije i jedini predstavnik naše zemlje u Ligi Evropa, Partizan.Zvezdi je ovo bila peta uzastopna pobeda i treća uzastopna u kojoj nije primila gol. Ovo je bila prva utakmica koja se u Lučanima igrala pod reflektorima, ali se u prvom poluvremenu jedan od njih ugasio. Međutim, on je ponovo proradio krajem prvog poluvremena.

Ključni momenat meča dogodio se u 62. minutu.

Gosti su u nastavku meča, pošto su imali igrača više zaigrali angažovanije i postigli još dva gola. Jovanović je u 73. minutu povisio na 2:0, a konačan rezultat postavio je Vered u 87. minutu.

TOK MEČA90+3. minut - Kraj utakmice!!!Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost 3:0. Ovo je bila peta uzastopna pobeda crveno-belih

90. minut - Igraće se još tri minuta87. minut - Novi gol za ZvezduNovi gol za Crvenu zvezdu. Mrežu Lučanaca je zatresao Vered. On je posle serije driblinga majstorskim pogodio gol domaćeg tima

83. minut - Zvezda sigurnom igrom održava sigurno vođstvoZvezda sigurnom igrom održava vođstvo. Gosti su u 83. minutu postigli gol preko Vereda, ali je on poništen zbog ofsajda. Ostaje dilema da li je Vered bio u ofsajdu pre nego što je zatresao mrežu75. minut - Nova šansa za ZvezduNova prilika za goste, ali je Krznarić dobro intervenisao i izbacio loptu u korner

73. minut - Zvezda vodi 2:0!!!Novi gol za Crvenu zvezdu. Ovog puta u strelce se upisao Jovanović. Prethodno je golman Krznarić odbranio udarac Jovića, a lopta je završila u korneru. Posle kornera u petercu domaćih najbolje se snašao Jovanović koji je zatresao mrežu domaćeg tima

63. minut - Zvezda vodi sa penalaZvezda je povela sa penala. U listu strelaca upisao se Donald. Prethodno je Katai izveo slobodan udarac, a posle duela Živanovića i Jovanovića u kaznenom prostoru Lučanaca sudija Obradović je pokazao na penal. Usledio je veliki protest igrača domaćeg tima, ali sudija nije promenio odluku. Crveni karton je dobio Živanović, a sa penala je bio siguran Donald.
60. minut - Igra se odvija na sredini terena
Igra u prvih 15 minuta drugog poluvremena odvija se na polovini domaćeg tima.

52. minut - Ofanziva Zvezde na startu drugog dela. Plavšić šutira tik iznad prečkeZvezda je krenula ofanzivno na startu drugog poluvremena. Gosti imaju više od igre, domaći se brane i pokušavaju iz kontranapada da stignu do protivničkog gola. Plavšić je šutirao, a njegova lopta je završila iznad gola46. minut - Bakljada Delija na startu drugog poluvremenaPočelo je drugo poluvreme. Sikimić debituje za Zvezdu. Iz igre je izašao Vieira

45+2. Kraj prvog poluvremenaPosle prvih 45 minuta nije bilo golova u Lučanima

44. minut - Pali se reflektor, nova šansa za VieiruDomaćini su popravili reflektor, koji se ugasio pre 10-ak minuta. Nova opasnost u šesnaestercu Mladosti, a Vieira nije iskoristio šansu39. minut - Žuti karton za GolemićaTreći žuti karton za domaće fudbalere. Ovog puta je požuteo Golemić36. minut - Velika šansa za KataijaNova prilika za Zvezdu. Ovog puta posle kornera, Pavićević je šutirao tik pored gola30. minut - Igra se odvija na sredini terenaProšla je trećina meča. Nema šanse, ali se ugasio jedan od četiri reflektora. Utakmica je nastavljena

22. minut - Šansa i za MladostI domaći su imali priliku. Jovanović je izašao pred Kahrimana, ali je otišao previše u stranu i golman Zvezde ga je lako zaustavio20. minut - Velika šansa za ZvezduVieira je pobegao odbrani domaćeg tima, izašao sam ispred golmana Krznarića, koji je zaustavio njegov udarac. U tim trenucima na tribinama je pozlilo jednom navijaču Zvezde, koji je bio na zapadnoj tribini. On se brzo oporavio i nastavio sa navijanjem

15. minut - I dalje bez golova u LučanimaI dalje nema golova, ali ni pravih šansu u Lučanima. Zvezda ima više od igre. Jovanović je umakao prezimenjaku Vukašinu i pronašao Alempijevića, a on je sa distance šutirao visoko preko prečke