(VIDEO) MOĆNI KAIRAT: Kazahstanski šamari Crvenoj zvezdi usred Beograda

Neuspeli povratak u Evropu

Crveno-beli izgubili od kazahstanskog predstavnika 0:2 u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope
1 / 5 Foto: Crvenazvezdafk.com

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras od Kairata 0:2 (0:1) u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Blamaža crveno-belih na povratku na evropsku scenu!

Zvezde nije bilo u Evropi prošle sezone zbog suspenzije UEFA, pa su Delije sa nestpljenjem očekivale da svoje ljubimce posle dve godine ponovo vide u međunarodnoj utakmici. Okupilo se 25.000 navijača na tribinama stadiona "Rajko Mitić", ali su kući otišli žestoko razočarani. Jer, Crvena zvezda je poražena od predstavnika Kazahstana.

A navijači su očekivali da vide "novu Zvezdu" - Zvezdu pod komandom novog trenera Grofa Božovića, sa pojačanjima Zoranom Rendulićem i Izraelcem Idanom Veredom (Matos i Vieira nisu licencirani). Ali, od toga nije bilo ništa.

Zvezda je već u drugom minutu ostala bez isključenog Sava Pavićevića, u poslednjim trenucima prvog poluvremena je primila (verovatno) gol iz ofsajda... Ipak, mora se priznati da ju je golman Predrag Rajković spasao ubedljivijeg poraza, a 0:2 pred revanš koji će se igrati u Kazahstanu sledećeg četvrtka deluje zastrašujuće za crveno-bele i njihove navijače.

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: Rajković - Cvetković (od 60. Jović), Rendulić, Pavićević. Anđelković - Kovačević (od 5. Jovanović), Savićević - Katai (od 77. Ristić), Vered, Parker - Orlandić.

KAIRAT: Plotnikov - Kuantajev, Bruno Soareš, Marković, Lunin - Gurman, Islamka (od 62. Seržinjo), Kuat (od 85. Kukejev) - Izael (od 82. Darabajev), Gou, Sito Riera.

Crvena zvezda je ranije danas bila u centru pažnje domaće javnosti, jer je na krovu stadiona "Rajko Mitić" pronađena bomba.

Kraj - 0:2! Crveno-beli su u potpunosti pali u poslednjih 15-ak minuta.

77. minut - Poslednja izmena u Zvezdi, Ristić menja Kataija.

76. minut - Rajković je zablistao, jer je osujetio Izaela koji je imao zicer.

22.18 - Zvaničan podatak, na tribinama stadiona "Rajko Mitić" je 25.211 gledalaca.

71. minut - Delije i dalje pružaju podršku crveno-belima...

69. minut - Najbolja prilika za Zvezdu! Odlično je Katai uposlio Parkera, koji je imao zicer, ali nije uspeo da prevari golmana Plotnjikova.

67. minut - Posle solo akcije Katai je šutirao, lopta je zakačila nekog i pogodila stativu, doduše sa spoljne strane.

64. minut - 0:2! Strelac Kuantajev. Izael je, kao i kod prvog gola, bio asistent. Gosti su odigrali sjajnu brzu akciju i ostavili Kuantajeva samog pred Rajkovićem.

62. minut - Žuti karton za Kataija zbog starta nad Kuantajevom.

60. minut - Božović pojačava napad Jovićem, a izvodi defanzivca Cvetkovića.

21:54 - Čukarički je pobedio u Domžalama 1:0.

48. minut - Zvezda je u drugo poluvreme ušla znatno odlučnije i agresivnije. Deluje da se razigrao Parker. U roku od 60 sekundi dva puta je šutirao.

46. minut - Počelo je drugo poluvremena. Nema izmena.

Kraj prvog poluvremena - Počelo je loše po Zvezdu, jer je već u 2. minutu ostala bez isključenog Pavićevića. Trebalo je Božovićevom timu 15-ak minuta da se oporavi od šoka. Kairat je bio opasniji, stvorio nekoliko šansi, ali su onda crveno-beli uspostavili ravnotežu. Ipak, u 45. minutu šokirao ih je Gou.

45. minut - 0:1, strelac Gou! Napadač iz Obale Slonovače je tokom celog prvog poluvremena zadavao mnogo problema Zvezdinoj odbrani, a takvu igru je krunisao u poslednjem minutu tog dela. Dao je gol makazicama iz peterca posle ubacivanja Izaela glavom sa desne strane, a sudija Frankovski iz Poljske je pokazao na centar IAKO JE GOU BIO U SUMNJIVOJ SITUACIJI.

39. minut - Sjajna akcija raspoloženog Kataija, ali mu je onda ponestalo snage za jači udarac.

37. minut - Žuti karton za igrača Kairata Markovića zbog prekršaja nad Veredom.

21:18 - Poluvreme je na meču MTK - Vojvodina. Golova nema.

31. minut - Aplauz navijača Izraelcu Veredu za borbenost.

30. minut - Katai oprobao udarac, ali je izblokiran, a Orlandić ne stiže do odbijene lopte.

21:06 - Čuka promašila penal! "Brđani" su imali drugi penal u Domžalama, ali je ovaj put u 47. minutu Matić bio neprecizan. Ipak, tim Vladana Milojevića u nastavku ima igrača više posle isključenja Dobrovoljca.

23. minut - "Ustanite Delije", grmi sa Severa.

16. minut - Još jedna prilika za goste! Promašaj Sita Rijere.

15. minut - Prva dobra akcija Zvezde. Parker je centirao, a visoki štoper Kairata Marković intervenisao ispred Orlandića.

14. minut - Crveno-beli od starta imaju veliku podršku sa tribina. Pesma sa Severa ne prestaje.

8. minut - Velika šansa za Kairat! Propustio ju je Gou, najopasniji napadač gostiju.

5. minut - Trener Božović je odmah reagovao, uveo štopera Jovanovića umesto "žrtve taktike" Kovačevića.

2. minut - Zvezda je ostala bez isključenog Pavićevića, koji je kao poslednji igrač odbrane srušio protivničkog igrača.

20:48 - Poluvreme u Domžalama.

20:45 - Utakmica Zvezda - Kairat je počela.

20:44 - Čuka vodi 1:0! U 43. minutu meča u Domžalama goste je u vođstvo doveo kapiten Matić iz penala.

20:40 - Oko 30.000 gledalaca na tribinama stadiona "Rajko Mitić"

20:31 - Vojvodina je počela svoju evropsku odiseju, startovao je meč u Budimpešti.

20:08 - Pobednik dvomeča između Zvezde i Kairata igraće u drugom kolu sa boljim iz duela Alaškert (Jermenija) - Sent Džonston (Škotska). Jermeni su napravili iznenađenje u prvom meču savladavši goste iz Škotske 1:0.

20:01 - Počeo je meč između Domžala i Čukaričkog. Tu utakmicu sa tribina gleda bivši trener Crvene zvezde Siniša Stojanović, koji je upravo sa Domžalama osvojio titulu prvaka Slovenije.

19:41 - Fudbaleri Kairata su po dolasku u Beograd bili šokirani praznim ulicama naše prestonice tokom noći.

19:36 - Novi trener Zvezde Miodrag Božović pokušao da je spusti tenziju pred svoj debi na klupi u zvaničnim utakmicama izjavom da duel sa Kairatom "nije Kosovski boj".