(VIDEO) PARTIZANOVI KLINCI NE VOLE ROMANTIKU: Živković i Šaponjić srušili OFK Beograd

Crno-beli opet na plus pet

Lider Superlige kao gost na Vračaru savladao "romantičare" 3:1 u 22. kolu, uz pogotke najmlađih prvotimaca

Fudbaleri Partizana kao gosti su savladali OFK Beograd 3:1 (1:0) u derbiju 22. kola Superlige i na vrhu tabele ponovo pobegli Crvenoj zvezdi na pet bodova prednosti.

Utakmicu igranu na stadionu Obilića na Vračaru iz bezbednosnih razloga rešila su crno-bela deca. Andrija Živković bio je dvostruki strelac, a treći gol za Partizan postigao je Ivan Šaponjić. Dakle, pobedu lideru Superlige doneli su isti igrači kao u revanšu polufinala Kupa Srbije u Jagodini, kada su Živković i Šaponjić takođe bili strelci (2:0).

Poraz nominalnog domaćina ublažio je Dejan Zarubica golom u 85. minutu posle velike greške Partizanovog beka Ivana Bandalovskog.

"Romantičari" su prvi stvorili priliku, već u petom minutu, ali se ispostavilo da je to bilo sve od njih do pomenutog 85. minuta.

Partizan je poveo u 16. minutu preko 18-godišnjeg Živkovića, a malo po povratku aktera meča sa odmora, u 50. minutu isti igrač je svojim trećim ovosezonskim prvenstvenim golom otklonio neizvesnost. Šaponjić je samo stavio tačku na 16. superligašku pobedu crno-belih. Šaponjić, koji će punoletan postati tek u avgustu, opet se odužio treneru Zoranu Milinkoviću na ukazanoj šansi. Posle "prvenca" za prvi tim postignutog u Kup utakmici u Jagodini, sada je "upisao" i prvi superligaški pogodak.

Tako su crno-beli biseri vratili svoj tim na pet bodova prednosti u odnosu na Zvezdu, koliko je bilo i uoči 22. kola, s tim što su crveno-beli savladali Borac 3:1 četiri dana ranije, pa su Uskrs proveli na "minus dva".

"Treba imati u vidu činjenicu da nam je ovo bila treća utakmica za deset dana, pa je normalno da se osetio umor i da je bilo je oscilacija. Pokazali smo da možemo da igramo pod pritiskom. Uslovi nisu bili laki za igru, što se najbolje videlo po loptama kada se vraćaju golmanima. Verujem da naša igra, korak po korak, ide na bolje. Zadovoljni smo zbog tri pobede za deset dana", izjavio je Zoran Milinković, sadašnji trener Partizana a nekada i OFK Beograda (2012/13), u mirofon TV Arene sport.

Partizan je sa kamatom naplatio "romantičarima" jesenji kiks. U prvom ovosezonskom duelu istih rivala u Humskoj bilo je 1:1. Zanimljivo, tim remijem OFK Beograd prekinuo je crni niz od 17 uzastopnih poraza od Partizana u prvenstvu i Kupu.

Ukupno, Partizan i OFK Beograd odigrali su 120 mečeva, ovo je bio 69. trijumf crno-belih, uz 22 poraza i 29 remija.

"Romantičari" su ostali na šestom mestu tabele sa 32 boda, jer je Rad (31 bod) deklasiran na Banovom brdu, pa nije iskoristio priliku da ih prestigne.

Ovo je bio tek drugi domaći poraz tima Milana Đurđevića u sezoni. Doduše, ovaj put nije igrao na Omladinskom stadionu iz bezbednosnih razloga, već na Vračaru zbog čega je bio lišen podrške svojih navijača. Naime, "Plava unija" ne želi da dolazi na utakmice svojih ljubimaca kada igraju kao domaćini van Karaburme.

"Ne pamtim ovakav broj individualnih grešaka. Teren je bio užasan. U odnosu na prikazano možda smo zaslužili malo više. Momci su dali sve od sebe, ali na ovakve katastrofalne greške nisam navikao od mojih igrača. Čestitam Partizanu na zasluženoj pobedi", rekao je Dejan Đurđević.

U sledećem kolu Partizan dočekuje lučansku Mladost, a OFK Beograd gostuje Donjem Sremu. O sledećoj utakmici Zoran Milinković je rekao:

"Želimo da pred najboljim navijačima na svetu pobedimo i sa pet bodova prednosti dočekamo večiti derbi".

SASTAVI

Trener OFK Beograda Dejan Đurđević nije mogao da računa na povređene kapitena Bogdana Planića i napadača Komnena Andrića.

Trener Partizana Zoran Milinković nije imao kadrovskih problema, ako se izuzme izostanak odavno povređenog Miloša Ostojića.

OFK BEOGRAD: Čupić, Antonov, Zdjelar, Savić, Janković Marko (od 75. Zarubica), Dražić, Dautović, Aksentijević, Gajić, Jovanović (od 61. Paločević), Liščević (od 61. Antić).

PARTIZAN: Živković Živko, Bandalovski, Volkov (od 69. Petrović), Ilić Branko, Balažic, Brašanac, Drinčić, Ilić Saša (od 65. Grbić), Živković Andrija, Babović, Šaponjić (od 80. Ninković).

Sudija: Vlado Glođović (Vrbas).

85. minut - 1:3 - gol za OFK Beograd postigao je Zarubica. Pogrešio je Bandalovski, dao je loptu u noge rezervistu "romantičara", kome nije bilo teško da savlada golmana Živka Živkovića.

69. minut - Prinudna izmena u Partizanu. Povredio se Vladimir Volkov, pa je na teren istrčao Nemanja Petrović.

65. minut - Saša Ilić je izašao iz igre uz velike ovacije sa tribina, a njegovo mesto zauzeo je Petar Grbić. "Ilić kapiten, jedan je Ilić kapiten", odjekivalo je Vračarom.

63. minut - 0:3 - strelac Šaponjić - Veliku grešku napravio je Janković, dodao je loptu u noge Šaponjića, koji se našao "oči u oči" sa Čupićem, koji je odbranio prvi pokušaj mladog napadača Partizana, ali ne i drugi.

61. minut - Dvostruka izmena kod domaćina: Paločević umesto Jovanovića, a Antić umesto Liščevića.

Na tribinama stadiona Obilića je oko 3.000 gledalaca.

55. minut - Čarka između dvojice mladih fudbalera, Antonova i Šaponjića, završena je tako što su obojica dobila žute kartone.

50. minut - 0:2 - opet Andrija Živković - Kao i kod prvog gola domaćin je imao posed lopte, a Partizan je dao gol iz kontre. Šaponjić je oduzeo loptu Liščeviću na sredini terena, izbacio Brašanca, koji je protutnjao dok nije izašao sam pred Čupića, a onda nesebično uposlio Živkovića usamljenog pred praznim golom.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

kraj prvog poluvremena - Partizan je iskoristio svoju jedinu šansu, dok je OFK Beograd propustio svoju u 5. minutu, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:1.

37. minut - Evo i prvog kornera za Romantičare, koji su do kraja prvog poluvremena izveli i drugi.

36. minut - Crno-beli su izveli i šesti i sedmi korner, ponovo bez efekta.

29. minut - Partizan je izveo četiri uzastopna kornera, nedugo zatim i peti, ali bez opasnosti po gol Romantičara.

23. minut - Ponovo prekid za OFK Beograd, ovaj put Savić je bio najviši u skoku i šutirao glavom, ali je Živković bez problema ukrotio loptu.

16. minut - 0:1 - Andrija Živković. Domaćin je izveo prekid i umesto opasnosti po gol Partizana, sevnula je kontra gostiju, Saša Ilić je "izbacio" Živkovića, koji je izašao sam pred golmana Čupića i rutinski ga savladao.

11. minut - Prvo uzbuđenje pred golom domaćina - posle centaršuta Volkova, golman Čupić je ispustio loptu, ali se ipak brzo ispravio.

5. minut - Pogrešio je Branko Ilić, Jovanović je sjajno uposlio Gajića, koji je, međutim, iz izgledne pozicije šutirao u dobro postavljenog golmana Živka Živkovića.

1. minut - Meč je počeo.

15:59 - Fudbaleri OFK Beograda pre početka utakmice raširili su transparent sa porukom: "Rešenje za Omladinac - HITNO". To je zapravo poruka navijačke grupe "Plava unija", koji iz protesta što se meč ne igra na Karaburmi nije došla na Vračar da bodri svoje ljubimce.

15:53 - Temperatura na stadionu Obilića je 22 stepena Celzijusa.