(VIDEO) SLAVLJE SA DVE LEVE KOPAČKE: Partizan na korak od finala Kupa posle trijumfa nad Jagodinom

Ćurani nemoćni u Beogradu

Golove za crno-bele postigli su Petar Grbić u 3, Andrija Živković u 44. i Brašanac u 93. minutu

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Jagodine 3:0 (2:0) u prvom meču polufinala Kupa Srbije.Golove za crno-bele postigli su Petar Grbić u 3, Andrija Živković u 44. i Darko Brašanac u 93. minutu. Ranije danas, Čukarički je pobedio Voždovac s 2:0.Revanš mečevi su na programu 8. aprila.

Partizan je poveo već u 3. minutu. Šaponjić je lepo prošao po levoj strani, oslobdio se protivničkih igrača, dodao loptu Živkoviću u sredinu, koji je uočio slobodnog Grbića, koji je šutirao iz prve i savladao Perića. Grbić je gol proslavio tako što je sa klupe za rezervne igrače obuo levu kopačku i tako odgovorio premijeru Srbije na prozivke da neki igrači Partizana "imaju dve leve noge". Vučić se potom izvinio za svoj postupak. Posle toga je Jagodina pokušavala šutevima sa distance. Šutirali su Lepović, Mitošević i Đurić, ali nisu uspeli da se upišu u strelce. U 45. minutu bilo je 2:0. Volkov je centrirao u šesnaesterac, a lopta se odbila o Babovića do Živkovića, koji je izblizine smestio u mrežu za 2:0.

Jagodina je početkom drugog poluvremena krenula u ofanzivu imala je više loptu u posedu, ali nije stvorila nijednu ozbiljnu šansu. Kojić je u 86. minutu pogodio prečku, a potom i Balažic. Konačan rezultat postavio je Brašanac u 93. minutu.

Trener fudbalera Partizana Marko Nikolić rekao je da je zadovoljan pobedom od 3:0, ali i da njegova ekipa još nije obezbedila konačnu pobedu u polufinalu Kupa Srbije. "Nije još sve gotovo. Ne mogu posle ovakvog rezultata da kažem da su šanse 50:50, ali Jagodina je jako dobra i nezgodna ekipa. Nije bila laka utakmica. Imali su i oni svoje šanse. Možda ostaje mali žal jer smo dva puta pogađali prečku i dva puta promašivali stopostotne šanse", rekao je Nikolić za televiziju Arena. "Zadovoljni smo dobar, dobar je rezultat. Ovo je još jedna utakmica manje, sad razmišljamo samo o sledećoj, a to je Čukarički i to je jako važan meč", rekao je Nikolić. Trener Jagodine Simo Krunić čestitao je Partizanu, ali je kazao da dvomeč još nije gotov. "Imali smo svoje šanse u drugom poluvremenu. Nismo zaslužili ovako visok poraz. Nije još sve završeno, ima da se igra još jedna utakmica. Mi ćemo u njoj pokušati sve da pobedimo. Nismo očekivali ovakvu utakmicu, a dodatno nam je otežano što nismo postigli gol", rekao je Krunić.Kraj utakmice19:53 (90+3) - Partizan vodi 3:0Brašanac postavlja konačan rezultat. On se upisao u strelce u 93. minutu

19:49 (89) - Nova prečka za crno-beleJagodina ima sreće u finišu meča, posle Kojića prečku pogađa i Balažic.

19:46 (86) - Kojić pogađa prečkuVelika prilika za Partizan. Kojić je ponovo mogao se upiše u strelce, ali je pogodio prečku.19:42 (82) - Velika šansa za crno-beleFudbaleri Partizana su imali veliku priliku da uvećaju vođstvo. Kojić je šutirao preko gola iz izgledne šanse19:36 (76) - Jagodina sve opasnija u napaduFudbaleri Jagodine imaju loptu više u svom posedu, a udarac Filipovića odlazi tik iznad gola Živkovića19:31 (71) - Dobar šut ŽivkovićaŽivković je šutirao sa 16 metara, a Perić loptu izbacuje u korner19:22 (62) - Partizan preuzeo inicijativuFudbaleri Partizana preuzeli su inicijativu. Crno-beli su u roku od tri minuta imali tri dobre prilike da uvećaju vođstvo. Prvo je Babović u 59. minutu šutirao, a Perić je bio siguran. Dva minuta kasnije Grbić je šutirao pored gola, a u narednom minutu pored stative završio je i udarac Babovića

19:15 (54) - Dve šanse za JagodinuJagodina stiže prva do šansi u drugom poluvremenu. Lepović je šutirao sa 16 metara, a Živković je prosledio loptu u korner. Posle kornera nova šansa za goste, a sreća je ovog puta bila uz crno-bele

19:05 (46) - Počelo je drugo poluvreme

18:51 (45+1) - Kraj prvog poluvremena

Partizan posle prvih 45 minuta vodi 2:0. U strelce su se upisali Grbić i Živković.

18:49 (44) - Partizan vodi 2:0 GOLLL! Partizan vodi 2:0. U strelce se upisao Živković. Lopta je posle centaršuta Volkova stigla u šesnaesterac Partizana, a posle gužve u petercu lopta je došla do Živkovića, koji je pogodio mrežu gostiju. Igrači Jagodine su se bunili tvrdeći da je Babović igrao rukom pre nego što je lopta došla do Živkovića.

18:35 (30) - Igra se odvija na sredini terenaBez promene rezultata posle prvih pola sata. Partizan i dalje vodi 1:0, a igra se uglavnom odvija na sredini terena18:24 (19) - Nova prilika za ĐurićaGosti ponovo u šansi. Đurić šutira sa oko 16 metara, a Živković loptu izbija u polje18:20 (15) - Šansa za PartizanŽivković dobija loptu na levoj strani, a onda šutira. Lopta odlazi pored prečke.18:14 (9) - Velika prilika za JagodinuVelika prilika za Jagodinu, a Đurić šutira pored gola Živkovića18:08 (3) - Partizan vodi 1:0Partizan vodi 1:0. U listu strelaca upisao se Grbić. Akciju su izveli Šaponić i Živković, koji je prosledio loptu do Grbića koji je zakucao u mrežu. On je otrčao do klupe i zatražio kopačku kako bi obuo dve leve, što je bio odgovor na "prozivku" premijera Srbije Aleksandra Vučića.

18:05 (1) - Utakmica je počela