(VIDEO) RASPRODAJA U HUMSKOJ: Partizan ne zna nikog da pobedi u domaćoj ligi!

Crno-beli remizirali sa Radom

Partizan je ostao na trećem mestu na tabeli sa 17 bodova. Crvena zvezda je prva sa 26, dok je Javor drugi sa 20

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana i Rada igrali su bez pobednika, 1:1 (1:1) u zaostalom meču 6. kola Superlige Srbije.Šampion Srbije je ponovo razočarao navijače i to ponovo na svom terenu. Gosti su poveli golom Nemanje Vidića u 21. minutu, a izjednačio je Valerij Božinov u 22.Partizan je posle treće uzastopne utakmica bez pobede u domaćem šampionatu ostao na trećem mestu na tabeli sa 17 bodova. Crvena zvezda je prva sa 26, dok je Javor drugi sa 20.

Igrači su na teren izašli u majicama "Ja volim Srbiju", a pre utakmice intonirana je srpska himna. Oba tima su propustila po priliku u prvih 10 minuta, a Oumaru se obrukao u 11. minutu i nije iskoristio izglednu šansu. Rad je poveo u 21. minutu, posle kornera Obradovića sa desne strane Vidić je na drugoj stativi bio najviši u skoku i poslao loptu u praznu mrežu. Minut kasnije Partizan je izjednačio. Posle velike gužve pred golom Rada loptu je na peterac glavom spustio jedan igrač gostiju, ona je došla do Božinova koji je poslao u mrežu. Partizan je mogao da povede u 29. minutu, ali se u gužvi u petercu nisu dobro snašli Božinov i Brašanac.

Partizan je krenuo sa napadima u drugom poluvremenu, a Božinov je u 56. minutu posle centaršuta Subića sa pet metara pogodio prečku. U nastavku akcije pokušao je Babović, Obradović je blokirao, a lopta je došla ponovo do Božinova koji nije uspeo da je ubaci u mrežu. U 70. minutu Oumaru je bio u dobroj šansi, Babović mu je poslao loptu na peterac, ali je golman Rada ponovo dobro odbranio. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

Trener fudbalera Rada Milan Milanović rekao je da se njegova ekipa zasluženo izborila za bod u večerašnjoj utakmici protiv Partizana. "Imali smo tešku utakmicu u prošlom kolu, to je uticalo na nas. Bilo nam je teško da se odupremo Partizanu, u drugom poluvremenu su nas pritisli i imali šanse, ali dobro smo se izborili i dva puta dobro pripretili. Zadovoljan sam odnosom koji su imali moji igrači, u prvom poluvremenu smo imali dve prinudne izmene, ali uspeli smo da se izborimo za bod", rekao je Milanović.

Partizan je tako treću uzastopnu utakmicu bez pobede, odnosno drugi put uzastopno odigrao je nerešeno na svom terenu.

"Neće, pa neće. Nadam se da ćemo izaći iz ove faze. Malo je dva boda u tri poslednje utakmice, imali smo mnogo šansi, propustili mnogo prilika i na kraju je nerešen rezultat", rekao je trener Partizana Zoran Milinković.

TOK MEČA90+5 - Kraj utakmice.

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta. Poništen je gol Šaponjića, koji je po proceni sudija bio u ofsajdu.

88. minut 87. minut 81. minut 77. minut - 70. minut 66. minut 63. minut
Partizan.rs
Partizan.rs

60. minut - Šansa za Rad. Veselinović je bio u izglednoj prilici, a njegov šut zaustavio je Fabrisio.56. minut - Božinov sa svega nekoliko metara od gola pogađa prečku. Na odbijenu loptu prvo je natrčao Brašanac, pa Babobić, ali je odbrana Rada otklonila opasnost

48. minut - Partizan napada. Crno-beli su krenuli ofanzivno u drugom poluvremenu, ali bez prave šanse.46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+3. Kraj prvog poluvremena. Partizan - Rad 1:1.

45. minut 43. minut

41. minut - Nove šanse za crno-bele. Abubakar iz dva pokušaja nije uspeo da savlada golmana Rada, a samo minut kasnije nije uspeo ni Božinov.

38. minut - Partizan napada, Rad se povukao na svoju polovinu28. minut - Kakav karambol u šesnestercu Rada. Prilika za domaći tim. Karambol na nekoliko metara od gola Rada. Loptu su udarali Božinov i Brašanac, a igrači Rada su se odbranili

24. minut - Utakmica je bila na kratko prekinuta, jer su se povredila trojica igrača dva tima

22. minut - GOLLL!!! 1:1. Brašanac je spustio loptu Božinov koji je pogodio mrežu gostiju.

21. minut
16. minut 11. minut
8. minut 6. minut 5. minut 1. minut

Uoči početka utakmice intonirana je himna Srbije, a oba tima su izašli u majicama na kojima je pisalo: Ja volim Srbiju.

Partizan: Ž. Živković, Vulićević, Subić, Ostojić, Fabricio, Jevtović, Brašanac, Babović, Oumaru, A. Živković, Božinov.Rad: Budaković, Đurić, Obradović, Denić, Arsenijević, Prljević, Maraš, Vidić, Trninić, Nenadović, Veselinović.