(VIDEO) POLUFINALE LIGE EVROPE: Viljareal šokirao Liverpul u 92. minutu, remi Šahtjora i Sevilje

Revanši 5. maja

Večeras su odigrane prve utakmice polufinala Lige Evrope.

Viljareal je kao domaćin savladao Liverpul 1:0 (0:0), dok su Šahtjor i Sevilja igrali 2:2 (2:1).

Utakmica u Španiji je bila uzbudljiva iako se na gol čekalo 92 minuta. Oba rivala su imali šanse, po jednom pogodili i okvir gola, ali mreže su mirovale sve dok u sudijskoj nadoknadi vremena Suarez nije "spojio s golom" Adrijana Lopeza. "El Madrigal" je eksplodirao...

U ukrajinskom Ljvovu, gde Šahtjor igra kao domaćin, gosti su poveli preko Vitola već u šestom minutu, ali je tim Mirčee Lučeskua napravio preokret pogocima Marlosa u 23. i Stepanenka u 36. minutu. Međutim, dvostruki uzastopni osvajač Lige Evrope, a vlasnik ukupno četiri trofeja, Sevilja izjednačila je u 82. minutu golom Gameira iz penala.

Revanši će se igrati sledećeg četvrtka, 5. maja, i nema sumnje da će biti mnogo uzbuđenja.

Finale je na prograju 18. maja na stadionu "Sent Jakobs" u Bazelu.

VILJAREAL: Asenho - Gaspar, Bejli, Ruiz, Kosta - Dos Santos, Pina, Sorijano, Suarez - Soldado, Bakambu.

LIVERPUL: Minjole - Klajn, Ture, Lovren, Moreno - Lalana, Alen, Lukas, Milner - Firmino, Kutinjo.

ŠAHTJOR: Pjatov - Srna, Kučer, Rakitski, Ismaili - Mališev,Stepanenko - Marlos, Kovalenko, Tajson - Fereira.

SEVILJA: Sorija - Fererira, Rami, Kariso, Eskudero - Krihovjak, N’Zonzi - Votolo, Banega, Konopljanka - Gameiro.

TOK MEČEVA:

90+2. minut - Viljareal - Liverpul 1:0 - strelac Adrijan Lopez, koga je s golom spojio Suarez.

Adrian Lopez Goal - Villarreal 1-0 Liverpool... by photography-hd

82. minut - Šahtjor - Sevilja 2:2 - strelac Gameiro iz penala.

Goal Kevin Gameiro ~Shakhtar Donetsk 2-2 FC... by worldtvhd1

46. minut - Utakmice su nastavljene.

Kraj prvog poluvremena: Šahtjor je napravio preokret protiv Sevilje - 2:1, dok golova nema u duelu Viljareala i Liverpula.

36. minut - Šahtjor - Sevilja 2:1 - strelac Stepanenko, a centrirao je strelac prvog gola za domaćina Marlos.

Taras Stepanenko Goal 2-1 Shakhtar Donetsk vs... by gentaa

23. minut - Šahtjor - Sevilja 2:1 - strelac Marlos, sjano ga je uposlio Rakicki.

Goal Marlos ~Shakhtar Donetsk 1-1 FC Sevilla~ by worldtvhd1

6. minut - Šahtjor - Sevilja 0:1 - strelac Vitolo na asistenciju Gameira.

Vitolo Goal - Shakhtar Donetsk 0 - 1 Sevilla... by photography-hd

21:05 - Utakmice su počele.

21:03 - Prijateljski razgovor trenera Lučeskua i Emerija

21:00 - Dominacija Sevilje Sevilja je najtrofejnija u Ligi Evrope, odnosno Kupu UEFA, sa četiri trofeja. Sve ih je osvojila u 21. veku - 2006, 2007, 2014. i prošle godine. Liverpul je trijumfovao tri puta, ali klub sa "Enfilda" ima i pet titula prvaka Evrope. I Šahtjor je osvajao Ligu Evrope, 2009. godine, pa je Viljareal jedini polufinalista bez evropskog pehara.

Viljareal (4-4-2): Asenho - Gaspar, Bejli, Ruiz, Kosta - Dos Santos, Pina, Sorijano, Suarez - Soldado, Bakambu;Liverpul (4-4-2): Minjole - Klajn, Ture, Lovren, Moreno - Lalana, Alen, Lukas, Milner - Firmino, Kutinjo;