(VIDEO) DESETA POBEDA ZVEZDE U NIZU: Grujić evrogolom, Ristić i Katai srušili Rad na Banjici

Lider Superlige Srbije nezaustavljiv

Ovo je bila deseta uzastopna pobeda crveno-belih u domaćem šampionatu

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima ekipu Rada 3:0 (1:0) u meču 14. kola Superlige Srbije.Golove su postigli Marko Grujić u 40, Mihajlo Ristić u 88. i Aleksandar Katai u 92. minutu.Ovo je bila deseta uzastopna pobeda crveno-belih u domaćem šampionatu. Utakmica je odigrana na stadionu na Banjici i to prvi put posle 2010. godine. Rad je od 68. minuta igrao sa igračem manje pošto je isključen Nemanja Vidić.Crvena zvezda je prva na tabeli sa 35 bodova.

TOK UTAKMICE90+4. minut - Kraj utakmice.Zvezda je pobedila 3:0!90+2. minut - GOLL!!! Zvezda vodi 3:0.U listu strelaca upisao se Katai. Katai je promašio nekoliko šansi, ali ovog puta je uspeo da se upiše u strelce.

88. minut - GOLL!! Zvezda vodi 2:0
83. minut - Katai se obrukao

79. minut - Katai u novoj šansiDobra akcija Kataija i Plavšića. Katai šutira, Budaković brani72. minut - Nekoliko izmena u ZvezdiRistić je ušao u igru umesto Srnića, dok povređenog Jovanovića menja Mbođ

70. minut - Zanimljiv detalj sa tribina stadiona na Banjici

68. minut - Rad ostaje sa igračem manjeFudbaleri Rada ostali su sa igračem manje, pošto je isključen Nemanja Vidić. Fudbaler Rada je zbog grubog starta dobio drugi žuti karton i morao je u svlačionicu64. minut - Nova prilika za Zvezdu Nova prilika za Zvezdu, Katai je sve uradio, asistirao Joviću koji pogađa igrača Rada. Zvezda kontroliše utakmicu56. minut - Šansa za Rad Opasan pokušaj Rada sa ivice kaznenog prostora, Denić je šutirao, a lopta odlazi preko prečke.51. minut - Nova prilika za crveno-belePonovo Grujić preti sa distance, još jedan dobar šut a ovog puta brani Budaković.

48. minut - Kakva šansa za Kataija 46. minut - Počelo je drugo poluvreme
45+1. Kraj prvog poluvremena 40. minut - Grujić golčinom dovodi Zvezdu u vođstvom
38. minut - Igra se odvija na sredini terena 30. minut - Žuti kartoni za Đurića i Ibanjeza
28. minut - Katai šutira pored gola

23. minut - Zvezda ređa kornereFudbaleri Crvene zvezde su izveli čak sedam kornera za 23 minuta. Inicijativa gostiju, Rad se brani15. minut - Prva šansa za RadDomaći fudbaleri stvaraju prvu šansu na utakmici. Kontranapad građevinara, a Kahriman zaustavlja udarac igrača domaćeg tima8. minut - Ibanjez u prilici iz slobodnog udarcaIbanjez šutira sa oko 18 metara iz slobodnog udarca, pogađa živi zid. Lopta se odbija do igrača Zvezde, a golman Rada izbacuje loptu u korner posle udarca grujića

6. minut - Nova prilika za goste