(VIDEO) KRISTIJANO PREKINUO POST: Ronaldo vodio Real do pobede, remi Bazela i Porta

Prvi mečevi osmine finala LŠ

Real je sa severa Nemačke krenuo u nokaut fazu i pohod na 11. titulu evropskog prvaka
1 / 11 Foto: Reuters

GELZENKIRHEN, BAZEL - Fudbaleri Reala pobedili su u gostima ekipu Šalkea rezultatom 2:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.Golove za Real postigli su Ronaldo u 26. i Marselo u 79. minutu. Revanš meč biće odigran 10. marta u Madridu.Španski "kraljevski klub" ostao je jedini s maksimalnim učinkom u elitnom takmičenju ove sezone, a desetom pobedom zaredom izjednačio je rekordan niz minhenskog Bajerna iz 2013. godine.U drugom večerašnjem meču Bazel i Porto igrali su 1:1. Domaći su poveli preko Gonzaleza u 11. minutu, a Porto je izjednačio preko Danila u 79. minutu. Revanš je na programu 10. marta u Portugaliji.

TOK UTAKMICA

22:38 - Kraj utakmica!Real je pobedio 2:0, Bazel i Porto igrali su 1:1.

22:35 (90) - Igraju se poslednji trenuci utakmica

22:24 (79) - GOLLLLLL!!! Real vodi 2:0!Real je poveo 2:0! Ronaldo je asistirao Marselu koji je sjajnim golom povisio prednost Reala na 2:0!

22:23 (78) - GOLLL!!! Bazel - Porto 1:1!Porto sa penala preko Danila stiže do izjednačenja! 22:19 (74) - Kakva šansa za Šalke!Šalke je u 74. minutu propustio veliku šansu da dođe do izjednačenja.

22:05 (60) - Bez promene rezultata u Gelzenkirhenu i BazeluReal i dalje vodi u Gelzenkirhenu, dok Bazel održava minimalnu prednost protiv Porta

21:55 (50) - Sudije poništile gol PortuPorto je na startu drugog poluvremena mogao da izjednači protiv Bazela. U listu strelaca u 48. minutu upisao se Kazemiro, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda

21:50 (46) - Počela su druga poluvremena u Bazelu i Gelzenkirhenu21:45 - Ozil prati meč LŠ Šalke - Real!

21:32 (45+2) - Bazel - Porto 1:0, Šalke - Real 0:1Bazel posle prvih 45 minuta vodi 1:0, kao i Real protiv Šalkea 21:30 (44) - Bliži se kraj prvih poluvremena21:20 (35) - Nova velika šansa za RealReal je propustio da povede 2:0. Ronaldo je odlično izveo slobodan udarac, ali je još bolje intervenisao golman Šalkea.

21:18 (33) - Bazel održava vođstvo protiv PortaFudbaleri Bazela održavaju vođstvo protiv Porta. Porto posle primljenog gola igra ofanzivnije21:16 (31) - Velika šansa za RealVelika prilika za Real. Kros je dobro proigrao Benzemu, koji nije uspeo da se upiše u strelce. Benzema je izašao sam ispred golmana Šalkea, koji je odlično intevenisao

21:11 (26) - Ronaldo utišao navijače ŠalkeaGOLLLL!!! Real je poveo 1:0! Ronaldo je golom odgovorio na zvižduke navijača Šalkea, koji je dva minuta ranije imao veliku šansu preko Huntelara 21:05 (20) - Prvi ozbiljniji napad ŠalkeaŠalke ima više od igre od početka utakmice, a domaći su prvi ozbiljniji napad izveli u 20. minutu. Aogo je bio neprecizan, šutirao je pored gola Kasiljasa.20:56 (11) - GOLLL!!!! Bazel vodi 1:0!Bazel je poveo protiv Porta. U listu strelaca u 11. minutu upisao se Gonzalez! 20:55 (10) - Bez golova u prvih 10 minuta utakmica

20:45 - Počele utakmice Šalke - Real i Bazel - Porto

20:30 - Selektor Srbije prati Nastasića

Selektor Srbije Radovan Ćurčić nalazi se na tribinama stadiona u Gelzenkirhenu gde će pratiti meč Šalke - Real i igru srpskog reprezentativca i člana nemačkog tima Matije Nastasića

20:15 - Sve je spremno za utakmice u Gelzenkirhenu i Bazelu

20:00 - Očekuju nas još dva meča osmine finala LŠ

Real je prošle godine sa severa Nemačke krenuo u nokaut fazi i pohod na 10. titulu prvaka, a tada su kao gosti ubedljivo pobedili sa 6:1 i kasnije u revanšu potvrdili plasman u četvrtfinale (3:1). Za Real neće igrati Luka Modrić, Sami Kedira, Hames Rodrigez, Fabio Koentrao i Serhio Ramos, dok je neizvestan Pepe.Šalke je prošlog vikenda prekinuo niz od šest utakmica bez poraza u Bundesligi, pošto je izgubio od Ajntrahta u Frankfurtu sa 1:0. U ekipu Šalkea se vraća najbolji strelac Klas Jan Huntelar, posle suspenzije od dva meča u Bundesligi.Drugi meč koji je večeras na programu je duel na Sent Jakobu između najprijatnijeg iznenađenja Bazela i nekadašnjeg šampiona Evrope Porta. Šampion Švajcarske se treći put u klupskoj istoriji plasirao u nokaut fazu elitnog takmičenjima, nakon što je u grupi bio bolji od Liverpula. Novom čudu nada se trener Paulo Soza, koji je tokom igračke karijere nastupao za Portove najveće rivale – Benfiku i Sporting. Porto je dominantno prošao u osminu finala, pošto je ostvario četiri pobede i dva remija u mečevima protiv Šahtjora, Batea i Bilbaoa.Utakmice u Bazelu i Gelzenkirhenu na programu su večeras od 20.45.