(VIDEO) SEVILJI TROFEJ, RADUJE SE I PARTIZAN: Sudija i Španci savladali Liverpul u finalu LE!

Španci u Ligi šampiona

Fudbaleri Sevilje osvojili su trofej Lige Evrope.

1 / 13 Foto: Reuters

Sevilja je večeras u Bazelu pobedila Liverpul 3:1 (0:1). Španci će naredne sezone igrati u Ligi šampiona!Ovaj trijumf Sevilje je doneo radost i fudbalerima Partizana, koji će zbog pobede Španaca igrati u drugom, a ne prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.Sevilja je peti put u istoriji, a treći put zaredom osvojila trofej Lige Evrope.

Liverpul naredne sezone neće učestovati u evropskim takmičenjima.Liverpul je u prvom poluvremenu bio bolji rival, a poveo je u 35. minutu golom Staridža. U prvom delu meča Liverpulu je poništen gol, a švedski sudija Jonas Erikson nije svirao dva očigledna penala za Redse.Sevilja je izjednačila u 46. minutu preko Gameira, a pobedu Špancima doneo je Koke u 64. i 70. minutu.TOK UTAKMICE90+4. minut - Kraj utakmice!90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta80. minut - Liverpul napada, Sevilja se brani70. minut - Novi gol za Sevilju!Sevilja vodi 3:1! Koke je postigao gol za Sevilju, ali je usledio žestok protest fudbalera Liverpula. Koke je pre postizanja gola bio u ofsajdu.

by photography-hd

64. minut - Preokret u Bazelu, Sevilja vodi 2:1!Liverpul je pao u drugom poluvremenu, Sevilja vodi 2:1 golom Kokea!

1-2 Coke Goal HD - Liverpool vs Sevilla - 18... by football3live

60. minut - Nova velika šansa za SeviljuKakva šansa za Sevilju. Gameiro je ponovo ostao sam ispred Minjolea, ali je golman Liverpula odlično intervenisao48. minut - Kakva šansa za Sevilju!Velika šansa za Sevilju. Gameiro je izašao sam ispred golmana Liverpula, ali je Kolo Ture dobro intervenisao

46. minut - GOLLL!!! Sevilja stiže do izjednačenja!Gameiro već u 46. minutu donosi izjednačenje Sevilji!

Kevin Gameiro Goal - Liverpool vs Sevilla 1:1... by footy-goals

II poluvreme 45+1. Kraj prvog poluvremena. Liverpul vodi 1:0!

41. minut - Liverpul ponovo traži penalFudbaleri Liverpula ponovo su tražili penal. Ovog puta rukom u svom šesnaestercu igrao je Krikovijak40. minut - Liverpulu je poništen golFudbaleri Liverpula su preko Lovrena postigli gol, ali je on poništen zato što je Staridž bio u ofsajdu35. minut - Staridž doneo vođstvo Liverpulu!GOLLLLL!!! Staridž je doneo vođstvo Liverpulu! I to kakav gol! 1-0 Daniel Sturridge Goal HD - Liverpool vs... by EuropeanLive

32. minut - Prva šansa za Sevilju

25. minut - Sorija spasava SeviljuSevilja bez šuta na gol Liverpula. Englezi imaju šansu preko Staridža, ali je dobro intervenisao golman Sevilje12. minut - Liverpul tražio penalFudbaleri Liverpula su tražili penal. Rukom je u kaznenom prostoru igrao Kariko pošto je hteo da zaustavi prodor Firmina, a švedski sudija nije pokazao na belu tačku.

10. minut - Liverpul ima prvu šansu na utakmici 1. minut - Utakmica je počela

20:30 - Tuča navijača uoči početka meča

&feature=youtu.be20:10 - Fudbaleri Partizana navijaće za Sevilju Fudbaleri Partizana navijaće za Sevilju protiv Liverpula. Naime, bez obzira ko je od finalista draži igračima Partizana, svi će biti uz španski tim, jer im njegov trijumf omogućava da "preskoče" prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Ukoliko Sevilja treći put uzastopno, a ukupno peti put osvoji trofej, obezbediće direktan plasman u Ligu šampiona, a Partizan bi kao tim sa najboljim koeficijentom među ekipama projektovanim za prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, "uskočio" u drugo. To znači da bi nova sezona za crno-bele, umesto 30. juna, počela dve nedelje kasnije. OPŠIRNIJE OVDE

19:45 - Određene su startne postave oba tima

19:00 - Navijači dva kluba su napravila neverovatnu atmosferu u Bazelu