(VIDEO) BRDOVITA SUBOTICA ZVEZDI RAVNA: Luka Jović doneo devetu uzastopnu pobedu crveno-belima

Lider nastavio trijumfalnu seriju

Crvena zvezda kao gost savladala Spartak 3:2, a pobedonosni gol dao je mladi napadač u 81. minutu

SUBOTICA - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak u Subotici 3:2 (2:1) u 12. kolu Superlige. Ekipi Miodraga Grofa Božovića je to bila deveta uzastopna prvenstvena pobeda. Sada crveno-beli na vrhu tabele imaju 32 boda, deset više od drugoplasiranog Javora, 11 od trećeplasiranog Borca, a čak 12 od Vojvodine i Partizana na deobi četvrtog mesta (crno-beli imaju meč manje).

Božović je u najavi današnje utakmice rekao da je "Subotica brdovita". Ispostavilo se da je i ona ravna za njegov zahuktali tim.

Istina, Zvezda je do desete prvenstvene "trojke" stigla posle mnogo muka, ali na superligašku pauzu (zbog obaveza reprezentacije) odlazi u pobedničkom ritmu.

Spartak je poveo već u šestom minutu preko Milića. Crveno-beli su ostali staloženi i boljom igrom već pre odlaska na odmor napravili preokret. Strelci su bili Grujić u 31. i Katai u 51. minutu prvog poluvremena, koje je toliko produženo zbog dve duge lekarske pomoćim ukazane golmanu domaćih Janoševiću.

Tek što je meč nastavljen posle 15-minutne pauze Makarić je evrogolom doneo izjednačenje. Ipak, Luka Jović je u 81. minutu, samo 12 minuta pošto je zamenio Srnića, doneo pobedu Crvenoj zvezdi.

Utakmica je obilovala tenzijama na terenu, Subotičani su se često žalili na sudijske odluke, zbog čega je u finišu njihov trener Stevan Mojsilović i isključen.

Spartak je ostao na 12. mestu superligaške tabele sa samo 11 bodova.

"Izuzetno teška utakmica za nas. Pobedili smo zahvaljujući tome što smo imali i dosta sreće. Čestitam obema ekipama na prikazanom po terenu koji je bio težak, a mojim igračima koji su i pored dosta propusta u igri uspeli da trijumfuju. Ukoliko jedna ekipa želi da osvoji nešto, onda mora i da dobija utakmice kada ne igra dobro. Mi smo to danas uradili. Neki od mojih igrača su izgleda već otišli na pauzu, i to nismo smeli sebi da dozvolimo. Na kraju smo pobedili zahvaljujući individualnom kvalitetu koji je i pored svega na našoj strani - rekao je Božović, i osvrnuo se na gol Luke Jovića:"Crvena zvezda je veliki klub, i nekada i kada ide dobro, nije dobro. Luka samo neka nastavi da daje golove, i sve će biti u najboljem redu", zaključio je Božović.

SPARTAK: Janošević (od 27. Mirković), Farkaš, Kovačević, Antonić, Milošević, Jočić, Tumbasević, Ilić (od 68. Bogunović), Torbica, Makarić (od 80. Mrkela), Milić.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Pavićević, Luković (od 88. Jovanović), Ibanjez, Donald, Grujić, Katai, Plavšić, Srnić (od 69. Jović), Vijeira (od 78. Sikimić).

Kraj - 2:3!

90. minut - Trener Spartaka Mojsilović je isključen.

89. minut - VELIKA ŠANSA ZA SPARTAK! Kovačević je ostao sam pred Kahrimanom i sa pet metara šutirao glavom, ali je Zvezdin golman sjajno intervenisao.

88. minut - Povređeni Luković ustupio je mesto Vukašinu Jovanoviću.

83. minut - Luković se posle intervencije uhvatio za zadnju ložu, Kocić je pokazao da je to bio prekršaj za goste, zbog čega su domaći igrači burno reagovali, a Tumbasević je čak udario ramenom sudiju, zbog čega je dobio samo žuti karton.

81. minut - 2:3 - Luka Jović! Samo 12 minuta proveo je u igri mladi napadač pre nego što se upisao u strelce. Ibanjez je izveo prekid sa leve strane, Jović se izborio za poziciju na petercu i glavom poslao loptu u mrežu.

80. minut - Treća izmena u Spartaku, druga prinudna. Strelac drugog gola za domaće Makarić je izašao, a ušao je Andrej Mrkela, sin Zvezdine legende Mitra.

78. minut - Napadač za napadača. Trener Zvezde Božović izveo je Vijeiru, a uveo Sikimića.

76. minut - Okliznuo se Zvezdin golman Kahriman, ostavio prazan gol, što je Milić iz velike daljine pokušao da iskoristi, ali nije bio precizan.

73. minut - ŠANSA ZA PLAVŠIĆA! Umalo Zvezdin vezista nije dao gol protiv doskorašnjeg kluba, snažno je šutirao, ali je odlično intervenisao golman Mirković.

70. minut - Makarić je dobio žuti karton jer je bacio loptu.

69. minut - Prva izmena u Zvezdi: Jović je na terenu umesto Srnića.

68. minut - Bivši napadač Partizana, a sada Spartaka, Miloš Bogunović ušao je u igru umesto Ilića.

68. minut - Gosti su tražili penal zbog pada Kataija posle duela sa Antonićem u kaznenom prostoru Spartaka, ali je Kocić odmahnuo rukom.

66. minut - Crveno-beli su zapretili posle duže vremena. Posle kornera sa desne strane koji je izveo Katai, sa distance je tukao Vijeira, ali je lopta otišla preko gola.

63. minut - Vodi se velika borba, ali u poslednjih desetak minuta bez šansi.

52. minut - ŠANSA ZA SRNIĆA! Plavšić je odlično dugom loptom pronašao Srnića, koji je po levoj strani ušao u šesnaesterac Spartaka, šutirao u suprotni ugao, ali pored gola.

48. minut - 2:2 - Evrogol Milana Makarića! Marko Petković je izgubio loptu na sredini terena, ona je preko Torbice došla do Makarića, koji se na 18 metara od gola namestio i levom nogom šutirao precizno. To je bio četvrti gol Makarića ove sezone.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Delije su napravile bakljadu.

16:07 - Tribine su se tokom prvog poluvremena napunile, sada ima više od 6.000 gledalaca.

15:58 - UMALO INCIDENT! Domaći navijač je po završetku prvog poluvremena sišao na teren i verbalno napao sudiju Igora Kocića. Redari su brzo reagovali i vratili ga na tribine.

Kraj prvog poluvremena - 1:2 Zvezda je boljom igrom posle rano primljenog gola zasluženo došla do preokreta.

45+6. minut - 1:2 - strelac Aleksandar Katai! Vijeira je sa leve strane prograo Aleksandra Kataija, kome onako usamljenom nije bilo teško da zatrese mrežu.

45. minut - Prvo poluvreme produženo je čak šest minuta... Zbog ukazivanja pomoći Janoševiću.

39. minut - PREČKA! Neverovatan, šmekerski pokušaj Aleksandra Kataija da lobuje golmana Mirkovića, ali je lopta završila na prečki.

34. minut - Na drugoj strani "požuteo" je Donald.

32. minut - Žuti karton dobio je Kovačević zbog starta sa leđa nad Vijeirom.

31. minut - 1:1 - strelac Marko Grujić! Doskorašnji fudbaler Spartaka Plavšić centirao je sa leve strane, lopta je preletela "buket" igrača u kaznenom prostoru domaćina, došla na drugoj strani do Grujića, koji se namestio i precizno pucao.

27. minut - Konačno izmena. Nikola Mirković pred golom Spartaka zamenio je povređenog Budimira Janoševića. Nekoliko minuta trajale su dve lekarske intervencije, a onda i sam čin izmene.

22. minut - Golman Janošević je ponovo na zemlji... Očigledno je da neće moći da nastavi igru.

15:21 - Na tribinama je oko 4.500 gledalaca.

20. minut - Crveno-beli ne paniče. Imaju rezultatski zaostatak, ali strpljivo pletu mrežu oko gola Subotičana.

19. minut - Vijeira je zakačio Janoševića, kome se i dalje ukazuje pomoć.

17. minut - Odlična reakcija golmana Janoševića, koji je izašao na 25 metara od gola kako bi intervenisao ispred Vijeire.

14. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Katai je prošao po levom krilu i poslao loptu pred gol Spartaka, a za malo ispred Srnića našao se Kovačević i izbio je u korner.

15:11 - Gosti imaju znatno veću podršku sa tribina, ali ni domaći nisu bez vernih pristalica.

10. minut - Ibanjez je pokušao iz slobodnog udarca - preko gola.

6. minut - 1:0! Strelac Nemanja Milić! Nije akcija domaćina delovala opasno, Milić je ušao u kazneni prostor Zvezde po levoj strani i kada je video "rupu" između Donalda i Pavićevića, šutirao je i pogodio mrežu.

5. minut - Teren na stadionu u Subotici je u daleko boljem stanju nego prethodnih sezona.

4. minut - Što bi se reklo, u toku je početno ispitivanje snaga.

15:03 - U domaćem timu nema povređenog Mezeija, kao ni od ranije odsutnog Božovića. Kod gostiju ponovo je među starterima Luković (Jovanović ostao na klupi), a među najboljih 11 se vratio i Srnić posle odslužene suspenzije zbog crvenog kartona dobijenog u Jagodini.

1. minut - Meč je počeo!

15:57 - Glavni sudija je Igor Kocić.

15:56 - Spartak je digao veliku prašinu kada je prošle nedelje na megdan OFK Beogradu izašao sa rezervnim sastavom. Subotičani će danas pokušati da prekinu seriju od pet poraza u mečevima sa crveno-belima, uz gol razliku 3:15.

15:54 - Crvena zvezda je u odličnoj seriji od osam uzastopnih pobeda.