(VIDEO) REVIJA AUTOGOLOVA I PROMAŠAJA U SUBOTICI: Zvezdi samo bod na gostovanju Spartaku

Golubovi zaustavili lidera

Fudbaleri Spartaka i Crvene zvezde remizirali su u derbiju 13. kola Superlige Srbije (1:1).

Zvezda je, posle drugog remija od početka sezone, i dalje prva na tabeli sa 32 boda, dok je Spartak sedmi sa 18.Crveno-beli su poveli u 37. minutu autogolom Aleksandra Radovanovića, a izjednačio je, takodje, autogolom Marko Petković.

Fudbaleri Spartaka i Zvezde odigrali su vrlo sadržajno prvo poluvreme, bilo je prilika na obe strane, a crveno-beli su uspeli da iskoriste jednu.Domaća ekipa je bolje počela meč, ali je Zvezda sredinom prvog dela igre preuzela kontrolu igre. U tim momentima je Marko Poletanović dva puta bio u prilici da zatrese mrežu Spartaka.

Izabranici trenera Miodraga Božovića su do prednosti stigli u 37. minutu, a strelac je bio igrač domaćih Radovanović. Dušan Andjelković je centrirao s leve strane, loptu je čekao Predrag Sikimić, ali se ispred njega intervenisao Radovanović i poslao loptu u svoju mrežu.

Obe ekipe su i istom ritmu počele i drugo poluvreme, a prvi su do gola mogli igrači Spartaka, odnosno Ognjen Mudrinski, ali je njegov udarac glavom odbranio Filip Manojlović.

Spartak je, ipak, stigao do izjednačenja u 64. minutu autogolom Petkovića. Posle kornera Spartaka napravila se velika gužva u kaznenom prostoru, a Petković je nespretno reagovao i poslao loptu i poslao je u mrežu.Zvezda je u finišu meča na sve načine pokušala da stigne do gola i pobede, ali su fudbaleri Spartaka uspeli da se odbrane.

Izjava Miodraga Božovića posle meča

Evo šta je rekao Andrej Ćernišov

Drugo poluvreme

90+6. minut - Kraj meča

90+6 minut - Pokušaj Lukovića iz slobodnog udarca, Mirković je skrenuo loptu u korner

90 minut - Mirković hvata loptu posle pokušaja Vijeire

90 minut - Kontra Spartaka, ali je Luković izblokirao Milića

88. minut - Počinje taktiziranje

83. minut - Zvezda ima inicijativu, ali nema prilika

73. minut - Bila je teška pozicija za Ivanovića, ali je napadač Spartaka uspeo da šutira. Manojlović je odbranio

71. minut - Nova dobra prilika i loš udarac Ruiza

66. minut - GOOOOOOOL 1:1 - I ovo je autogol. Petković nije uspeo da izbaci loptu iz gola Zvezde

64. minut - Posle gužve u šenaestercu, poništenje gol Spartaka. Jer je lopta izbijena iz ruku golmana Manojlovića

61. minut - Solidan pokušaj Babunskog

57. minut - Zicer za Mudrinskog i sjajna odbrana Manojlovića

54. minut - Dobra akcija Ruiza, koji se stuštio sam ka golu Spartaka, možda bio i malo sebičan, pa je Radovanović uspeo da ga izblokira

53. minut - Solidan pokušaj Ivanovića, odbranio je Manojlović

51. minut - Nešto sporija igra u prvim minutima nastavka

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

39. minut - Dobra prilika za Ivanovića, ali nema izjednačenja

37. minut - GOOOOOOL 0:1 - Dobar prodor Anđelkovića, koji je ubacio loptu u peterac, gde je Radovanović u pokušaju da interveniše ispred Suikimića sproveo u sopstvenu mrežu

34. minut - Nova akcija Petkovića i Poletanovica, napadač Zvezde još jednom nije bio precizan

28. minut - Torbica je dobio duel sa Lukovićem, ali lopta posle njegovog pokušaja nije otišla u okvir gola

27. minut - Kakva šansa za Zvezdu, Poletanović je promašio zicer

20. minut - Zvezda opet preti posle prekida, ali sada Rendulić nije bio precizan

18. minut - Poletanović je dobro šutirao, ali dobra intervencija golmana Mirkovića

15. minut - Dobar meč u prvih četvrt sata igre

5. minut - Solidan pokušaj Mudrinskog

3. minut - Dobar napad Spartaka, ali Mudrinski i Torbica nisu uspeli da loptu sprovedu u mrežu

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

SPARTAK: Mirković – Stojković, Ćalasan, Radovanović, Bašanović – Radovanović, Torbica – Milić, Kovačević, Ivanović – Mudrinski.CRVENA ZVEZDA: Manojlović – Petković, Rendulić, Luković, Anđelković – Poletanović, Le Talek, Babunski, Ruiz, Plavšić, Sikimić.

Tok meča

Popularni ''golubovi'' pokušaće da naprave iznenađenje i prekinu dugačak niz pobeda crveno-belih u međusobnim okršajima.Subotičani su ove sezone igrali sa dosta oscilacija i od starta sezone zabeležili po pet trijumfa i poraza, uz dva remija. Nakon što su remi na ovosezonskoj premijeri, zahvaljujući propustu ljudi iz Voždovca, pretvorili u pobedu službenim rezultatom (3:0) zabeležili su trijumfe i u duelima sa ekipama niškog Radničkog (3:1), OFK Bačke (3:1), Partizana (2:1) i Čukaričkog (4:2). Poraze su pretrpeli u susretima sa Radnikom (1:2), Novim Pazarom (2:5), Vojvodinom (0:5), Napretkom (0:1) i Radom(0:1), dok su remije zabeležili u duelima sa Javor Matisom (1:1) i u prethodnom kolu čačanskim Borcem (3:3). Zanimljivo je da subotički Spartak sa ekipom Vojvodine deli drugu poziciju na listi najefikasnijih timova elitnog ranga sa čak 22 postignuta pogotka, ali i ’’neslavnu’’ prvu poziciju na listi timova sa najviše primljenih pogodaka (23). Sa 17 osvojenih bodova ’’golubovi’’ trenutno zauzimaju 7.mesto na superligaškoj tabeli. Crveno-beli su na startu šampionata teškom mukom izborili remi sa ekipom Napretka (2:2), da bi potom usledila sjajna serija od sedam uzastopnih prvenstvenih pobeda. Savladane su redom ekipe Metalca (3:1), Mladosti (4:2), Voždovca (3:0), niškog Radničkog (3:0), Radnika iz Surdulice (5:0), Novog Pazara (4:1) i OFK Bačka (2:0). Ipak, serija je prekinuta porazom u 152.večitom derbiju od ekipe Partizana (0:1), da bi potom usledili trijumfi u duelima sa ekipama Vojvodine (4:1), Javor Matisa (4:2) i u prethodnom kolu Čukaričkog (3:1). Sa 31 osvojenim bodom crveno-beli trenutno zauzimaju 1.mesto na tabeli Super lige Srbije, uz pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Vojvodinu i šest u odnosu na trećeplasirani Partizan.Tokom prethodne sezone sutrašnji rivali su odigrali dva međusobna susreta, a daleko uspešniji bili su Beograđani. Prvi susret odigran je tokom jesenjeg dela šampionata u Subotici, a crveno-beli su slavili rezultatom 2:3(1:2). Strelci za domaći tim bili su Nemanja Milić i Milan Makarić, dok su golove za goste tom prilikom postigli Marko Grujić, Aleksandar Katai i Luka Jović. Drugi susret odigran je tokom prolećne polusezone u Beogradu, a crveno-beli su tom prilikom slavili ubedljivo rezultatom 4:0(1:0). Strelci za ekipu Crvene zvezde na tom susretu bili Luis Ibanjez (dva gola), Mihailo Ristić i Ugo Vijeira. Ako posmatramo rezultate međusobnih utakmica ova dva tima (u periodu 2009-2016) crveno-beli su daleko uspešniji sa 12 pobeda i samo 2 poraza, uz jedan susret završen nerešenim rezultatom. Zanimljivo je da su Beograđani prethodnih sedam mečeva sa ’’golubovima’’ rešili u svoju korist, od čega tri u Subotici.Domaći tim u ovaj meč ulazi sa željom da priredi iznenađenje, ali su svi u klubu svesni da ih čeka izuzetno težak duel protiv najboljeg tima u ligi. O tome je na redovnoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba ’’golubova’’, ruski stručnjak Andrej Černišov, koji je istakao da su svi igrači spremni za subotnji duel:’’Čeka nas teška utakmica protiv Crvene zvezde, najbolje ekipe u Srbiji. Lideri su na tabeli i prošlogodišnji prvaci koji su ove sezone jači za dva-tri dobra fudbalera. Dobro smo radili protekle nedelje, svi igrači su spremni za meč. Mudrinski je dobro, radio je ove nedelje sa ekipom, i sigurno je u kombinaciji za utakmicu. Možda bude i nekih promena u timu, možda samo promena pozicija. Zvezda ima dobre i brze igrače, pa moramo na to da odgovorimo.’’

On je potom govorio i o svojim razmišljanjima vezanim za pripremu taktike za ovaj susret istakavši da ne može baš sve planove da otkije, ali da zna odakle preti najveća opasnost:’’Imam taktiku u glavi, ne mogu sve da otkrijem. Znamo odakle preti opasnost, a ne možemo se striktno opredeliti za ofanzivnu ili defanzivnu taktiku. Ono što je za nas bitno je da budemo kompaktni. Igrači moraju da igraju sa srcem. Protiv ostalih ekipa je dovoljno odigrati 100 odsto, međutim, protiv Partizana i Crvene zvezde igrači moraju pružiti 120 odsto ukoliko želimo pozitivan rezultat.’’Šef stručnog štaba ’’golubova’’ se potom osvrnuo i na činjenicu da je njegov tim izuzetno efikasan, ali i da puno toga ’’škripi’’ u odbrani koja je ove sezone primila veliki broj golova:’’Svestan sam zašto dajemo toliko golova, ali znam i zašto toliko mnogo primamo. U napadu imamo iskusnije igrače, kao što su Torbica, Milić, Mudrinski i Ivanović, a sa druge strane u odbrani igraju mladi i neiskusni fudbaleri poput Bačanovića, Ćalasana, Radovanovića. Međutim, nisu oni krivi za golove, niti su krivi golmani. Kriva je cela ekipa jer odbrana počinje od napadača i radimo na tom elementu.’’U taboru gostiju svi očekuju izuzetno teško, ali uspešno gostovanje u Subotici, uprkos lošem terenu koji ih čeka. O tome je na redovnoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba Miodrag Božović koji je istakao da očekuje da će njegova ekipa nastaviti pobednički niz:’’Spartak je najprijatnije iznenađenje ovog dela šampionata i nema sumnje da nas čeka teška utakmica. Oni su vrlo efikasna ekipa, doduše i primaju dosta golova, ali ipak njihova udarna trojka u napadu je sposobna da dâ gol svakom timu. Teren će sigurno biti jako loš i to nam je još jedan razlog da damo svoj maksimum kako bismo ostvarili povoljan rezultat. Postoje stvari u našoj igri koje moramo da popravimo. Da je sve idealno, svakog bismo lako pobeđivali. Jesmo najbolji, ali nismo baš toliko superiorni. Ima nedostataka koji dođu do izražaja i pokažu da smo i mi od krvi i mesa.’’Trener Božović se potom osvrnuo i na činjenicu da su oba tima izuzetno efikasna ove sezone istakavši da očekuje veliki broj golova u duelu sa ’’golubovima’’:’’Utakmice koje mi igramo uvek obiluju šansama i golovima, nezavisno od protivnika. Ne bi trebalo ni u Subotici da bude drugačije. Siguran sam da će biti dosta pogodaka, ali nadam se da ćemo ih mi postizati. Napad je ključni deo ekipe Spartaka od koga nam preti najviše opasnosti. Milić je izrastao u ozbiljnog igrača, Ivanović takođe. Torbica iza sebe ima dosta iskustva, izvanredno izvodi prekide. Tu je i Mudrinski koji će imati poseban motiv, kao uostalom i svi bivši Zvezdini igrači. To je sasvim normalno, svi daju maksimum protiv nas i naspram sebe uvek imamo protivnika koji je maksimalno motivisan. Ta četvorka je Spartakov najveći adut. Černišov je dosta promenio igru ekipe, oni su sada mnogo bolji nego što je to bio slučaj prošle godine. Mislim da će biti najopasniji iz prekida, vidi se da dosta rade na tome, moraćemo da se spremimo za to.’’On je potom prokomentarisao i loše uslove za igru istakavši da će to obeležiti kraj jesenjeg dela šampionata u našoj zemlji:’’U narednih pet kola imamo četiri gostovanja i sigurno će nam to biti otežavajuća okolnost. Znamo u kakvom su stanju tereni u našoj zemlji, ali ne smemo da se žalimo na to, kako je nama tako je i protivniku. Moramo da se prilagodimo, da se borimo malo više nego što smo to radili do sada i da stavljamo igrače koji mogu da kopaju.’’Iskusni stručnjak se na kraju osvrnuo i na trenutnu kadrovsku situaciju naglasivši da u timu sigurno neće biti povređenog Gelora Kange, ali nije želeo da otkrije ko će biti njegova zamena:’’Ristić je propustio dosta zbog reprezentacije i zbog povrede tako da nisam siguran da li će se uopšte naći na terenu sutra. Kanga je povređen i sigurno neće igrati u Subotici. Neće ga zameniti ni Babunski, ni Luković, biće to neko treći. Svi ostali igrači su zdravi.’’