(VIDEO) ORLOVI POKLEKLI U POLUFINALU EP: Srbija odigrala za divljenje, ali poražena od Rusije

Sa Kazahstanom za bronzu

Futsal reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva, koje se igra u beogradskoj Areni.
1 / 16 Foto: Dado Đilas

Srbija je večeras u polufinalu posle produžetaka poražena od Rusije 3:2. Meč je u regularnom delu završen bez pobednika 2:2.Rusija će po šesti put u istoriji igrati u finalu EP, dok je Srbija plasmanom u polufinale ostvarila najveći uspeh. Utakmicu u Beogradskoj areni pratio je 11.161 gledalac.Golove za Srbiju postigli su Kocić u 26. i Simić u 36. minutu. Strelci za Rusiju bili su Lima u 13, Abramov u 33. i Romulo u 44. minutu.Naša selekcija će u subotu od 18.30 sati igrati za bronzu sa Kazahstanom, koji je poražen od Španije 5:3. Rusija će u finalu od 21.00 sat igrati sa Španijom.

TOK UTAKMICE

Produžeci50. minut - Kraj utakmiceSrbija nije uspela da se plasira u finale EP. Naša selekcija je poražena sa 3:2.48. minut - I dalje bez promene rezultataSrbija je izvela golmana i uvela još jednog igrača, ali se Rusija dobro brani.47. minut - Rusija drži loptu46. minut - Počeo je drugi produžetak

45. minut - Velika šansa za SrbijuVelika prilika za Srbiju. Golman Rusije je zaustavio udarac Perića. Kraj prvog produžetka44. minut - Rusija vodi 3:2Rusija vodi 3:2. Romulo je posle dodavanja iz auta iskoristio grešku igrača Srbije i smestio je loptu u mrežu iza Aksentijevića

43. minut - Kakva šansa za Rusiju 41. minut - Počeo je prvi produžetak

II poluvreme40. minut - Srbija - Rusija 2:2, produžeciSrbija je imala indirekt 38. sekundi pre kraja, ali je golman Rusije zaustavio šut jednog igrača Srbije. Drama se nastavlja, produžeci u Areni

38. minut - Kakva šansa za RusijuAbramov je imao veliku šansu za Rusiju, ali je njegov udarac završio visoko preko gola

36. minut - GOLLL!!! Srbija dolazi do 2:2Simić je iskoristio asistenciju Perića i izjednačio na 2:2. Rusi su ponovo kompletni

35. minut - Eder Lima je isključen
33. minut - Rusija vodi 2:1
32. minut - Utakmici prisustvuje više do 11.000 navijača

29. minut - Velika prilika za SrbijuSrbija je imala šansu da dođe do vođstva, ali je Kocić bio neprecizan 28. minut - Rusija se oslobodila inicijative SrbijeRusija se oslobodila inicijative Srbije i imala je nekoliko šansi da ponovo dođe do vođstva26. minut - GOLLL!!! Kocić donosi izjednačenjeSrbija konačno stiže do izjednačenja. U listu strelaca se upisao Kocić. Ovo je njegog peti gol na EP. Posle izjednačenja, Srbija je imala dve šanse, ali je odlično intervenisao Gustavo, koji se vratio na gol Rusije.

24. minut - Srbija oštećena za penal

22. minut - Srbija napada, Rusi se braneSrbija je imala dve velike šanse na startu drugog poluvremena. Rajčević i Perić su bili neprecizni

21. minut - Počelo je drugo poluvreme

I poluvreme20. minut - Kraj prvog poluvremena. Rusija vodi 1:0Posle prvih 20 minuta Rusija vodi 1:0.

16. minut - Nova šansa za Srbiju

15. minut - Velika prilika za ŽivanovićaSrbija se otvorila posle primljenog gola. Velika prilika za naš tim, a odbrana Rusije je zaustavila udarac Živanovića. Samo minut kasnije golman Rusije je zaustavio udarac Kocića

13. minut - Rusija vodi 1:0Rusija je povela 1:0. U listu strelaca upisao se Lima

10. minut - Prošlo je prvih 10 minuta i dalje bez golova

6. minut - Strahovit šut PerićaSrbija se otvorila, a Perić je odlično šutirao. Međutim, golman Rusije se bacio i izbacio loptu u korner3. minut - Rusija ima inicijativuReprezentativci Rusije su ušli ofanzivno u meč. Dva puta u prva tri minuta je pokušao Lima. Jednom je šutirao pored gola, a drugi put je intervenisao golman Srbije Aksentijević1. minut - Utakmica je počelaPrvi napad na utakmici ima reprezentacija Srbije

I poluvremeFoto: Aleksandar Radonić

18:15 - Utakmicu vodi Englez Mark BirketUtakmicu vodi Engez Mark Birket, koji je sudio meč Ukrajina - Srbija

18:00 - Arena se puniPola sata pre početka meča Arena se puni. Oba tima izašla su na trening. Igrači treniraju uz grčki sirtaki.

Ostanite uz Kurir sport i iz minuta u minut pratite dešavanja u Areni.

Zlatna levica Miloša SimićaPodsetimo se još jednom kako je Simić "zapalio" Arenu golom u poslednjoj sekundi.

"Ništa nisam na umu posle tog gola, krenuo sam u trk i noge su me same nosile. Pozvao bih navijače da u polufinalu navijaju kao grupa iz Kragujevca, jer nam to mnogo znači", rekao je Simić.

17:20 - Promocija futsala važnija od premijaČelnici FSS odlučili su da, bez obzira na krajnji rezultat, premiraju futsal reprezentaciju i stručni štab sa 100.000 evra."Nismo razmišljali o premijama! Okupili smo se 8. januara i od tada smo zajedno. Treniramo i živimo kao jedna porodica. Drago nam je što se pažnja javnosti usmerava na ove momke. Lepo je i da se to čuje. Ovo je do sada najbolja promocija ovog sporta. I po poseti i po interesovanju. Ovo je nešto što bi trebalo da pomogne da se futsal razvija u Srbij", rekao je selektor Kovačević.

17:00 - Selektor Kovačević: Nadam se finalu!Selektor našeg nacionalnog tima Aca Kovačević smatra da su Rusi favoriti, ali veruje da će u zanimljivoj i neizvesnoj utakmici pobediti Srbija i izboriti istorijsko finale."Dobro se znamo! Za ovih devet godina nije bilo takmičenja u kom nismo igrali. Pobedili smo ih samo na EP u Mađarskoj, dok su oni poslednji put slavili nedavno u Izmiru na kvalifikacijama za SP. Nadam se da ćemo se plasirati u finale, ali i da se to ne desi, napravili smo veliki uspeh za srpski futsal", rekao je Kovačević. Opširnije možete pročitati OVDE