SPARTAK PRETIO, CRNO-BELI DAVALI GOLOVE: Partizan pobedio u Subotici 3:0 i plasirao se u finale Kupa

Za trofej 11. maja

Fudbaleri Partizana pobedili su Spartak u Subotici 3:0 (1:0) u revanšu polufinala Kupa Srbije i plasirali se u finale.

1 / 2 Foto: Partizan.rs

U prvom meču u Beogradu nije bilo golova.Strelci u pobedi crno-belih u Subotici bili su Nemanja Mihajlović u drugom, Dušan Vlahović u 84. i Ivan Bandalovski u 90. minutu.

koji je remijem sa Borcem u Čačku (1:1) u revanšu polufinala obezbedio plasman u završnicu takmičenja

Kada je u 80. minutu Spartak ostao bez isključenog Ognjena Mudrinskog, koji je crveni karton dobio zbog udaranja Marka Jovanovića, sve je bilo rešeno, a tačku na dvomeč u finišu su stavili mladi Vlahović, na asistenciju Mihajlovića, i Bandalovski, koji je namestio prvi gol.

Trener Partizana Ivan Tomić izjavio je da rezultat nije pravi odraz stanja na terenu.

"Jako dobro smo otvorili meč, poveli iz prvog napada i lepe akcije. Utakmica je bila teška, što smo i očekivali, jer je Spartak ekipa koja se odlično brani i igra na kontre. Rezultat nije realan, imali su nekoliko odličnih šansi, ali je naš golman osujetio njihove udarce", rekao je Tomić posle utakmice za televiziju "Arena sport".

Njegov kolega sa klupe Spartaka Andrej Černišov žalio je zbog propuštenih šansi u drugom poluvremenu.

"Rano smo primili gol protiv kvalitetnog tima, što je kasnije dosta uticalo. Teško nam je bilo da se vratimo, ali smo propustili da postignemo dva gola. Posle crvenog kartona sve je bilo gotovo i Partizan nas je dokusurio", zaključio je Černišov.

Sastavi timova:

Spartak: 12 Mirković, 4 Jočić, 6 Kovačević, 9 Mrkela, 11 Milošević, 16 Milić, 18 Šljivić, 19 Ilić, 21 Farkaš, 28 Mudrinski, 40 Tomić.Klupa: 1 Janošević, 8 Torbica, 14 Mezei, 15 Novaković, 26 Jondić, 27 Makarić, 30 Branković.

Trener: Andrej Černišov

Partizan: 50 Šaranov, 2 Bandalovski, 23 Jovanović, 51 Gogoua, 14 Bogosavac, 8 Brašanac, 27 Kosović, 22 Ilić, 7 Mihajlović, 91 Stevanović, 86 Božinov.Klupa: 12 Kljajić, 19 Subić, 21 Jevtović, 80 Golubović, 5 Stevanović, 9 Vlahović, 20 Lukić.

Trener: Ivan Tomić

Tekstualni prenos meča:

90. minut - 0:3 - BANDALOVSKI!

88. minut - Izmena u Partizanu, izašao je Ilić, a ušao Lukić.

84. minut - 0:2 - DUŠAN VLAHOVIĆ! Mihajlović je centrirao sa desne strane, a mladi napadač glavom poslao loptu u mrežu.

82. minut - Bakljada navijača Spartaka.

80. minut - CRVENI KARTON! Isključen je igrač Spartaka Ognjen Mudrinski. Udario je Marka Jovanovića, pa mu je sudija Bojan Nikolić pokazao put u svlačionicu.

77. minut - Nova promena u Spartaku. Izlazi Šljivić, ulazi Makarić.

72. minut - Nova sjajna prilika za domaćina! Sjajna odbrana Šaranova posle udarca Novakovića sa 10-ak metara udaljenosti. Spartak ima inicijativu, konstantno napada.

68. minut - Stefan Ilić se sjajno okrenu i šutirao ka golu Partizana, ali fantastični Bojan Šaranov je ponovo dobro intervenisao.

66. minut - Strašna prilika za Spartak. Najpre je Novaković pokušao sa pet metara udaljenosti, ali Šaranov sjajno brani. Lopta se odbija do Mudrinskog, ali napadač Spartaka šutira pravo u golmana crno-belih.

62. minut - Izmena i u Spartaku, umesto Milića ulazi Novaković.

62. minut - Božinov je napustio igru, zamenio ga je mladi Vlahović.

58. minut - Konačno šansa u drugom poluvremenu. Alen Stevanović je šutirao sa nekih 20-ak metara udaljenosti, ali golman Spartaka je sjajno intervenisao.

52. minut - Spartak znatno agresivniji na startu drugog poluvremena.

46. minut - Izašao je Gogua, ušao mladi Miladin Stevanović.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena. Partizan posle prvih 45. minuta igre vodi golom Nemanje Mihajlovića sa 1:0.

45. minut - Mudrinski dobija žuti karton.

40. minut - Mrkela dobro centrira sa leve strane, ali Bogosavac dobro interveniše.

38. minut - Problemi za crno-bele. Gogua i Jovanović se žale na povredu zadnje lože.

32. minut - Najbolja prilika za Spartak na meču! Milić je istrčao sam ispred golmana, šutirao, ali sjajni Šaranov se isprečio u poslednji čas.

26. minut - Prekid sa strane. Mihajlović je izveo slobodan udarac, ubacio loptu u šesnaesterac, ali odbrana Spartaka otklanja opasnost.

25. minut - Bandalovski dobija žuti karton.

23. minut - Šansa za Partizan. Posle velike gužve u šesnaestercu Božinov je pokušao iz okreta, međutim, udarac Bugarina je bio prilčno slab.

18. minut - Slobodan udarac za Spartak. Mrkela je šutirao, ali lopta pogađa Brašanca u živom zidu.

14. minut - Spatak je pokušao iz kontre da ugrozi gol gostiju. Lopta je stigla do Mrkele u kazneni prostor, usledio je udarac, ali pored gola.

8. minut - Partizan nastavlja sa napadima. Crno-beli drže loptu i konstantno napadaju go domaćina.

2. minut - GOL! Partizan vodi 1:0, strelac je Nemanja Mihajlović. Bandalovski je sjajno ušao u šesnaesterac, došao gotovo do gola, zavrnuo na peterac do mladog Mihajlovića koji je rutinski poslao loptu u mrežu.

1. minut - Utakmica je počela

16:28 - Igrači izlaze na teren

16:20 - Slaba poseta u Subotici