(KURIR TV) ĐURĐEVIĆ ISPRAVIO SUDIJSKU NEPRAVDU Partizan do boda u derbiju protiv Zvezde u 87. minutu

Neregularan gol Kange

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana remizirali su 1:1 (1:0) u 153. večitom derbiju odigranom u okviru 24. kola Superlige na stadionu "Rajko Mitić".

Crno-beli su do izjednačenja došli u 87. minutu golom Uroša Đurđevića, koji je tako ispravio nepravdu.

Glavni sudija Majo Vujović priznao je u 34. minutu gol Gejlora Kange, kojim je Zvezda povela, iako je pre toga lopta napustila granice terena. Ruiz je tada loptu, koja je prešla gol-aut liniju, vratio u srce Partizanovog šesnaesterca, gde je Boaći asistirao za neumoljivog Kangu.

Osim toga aktuelni šampion je samo još jednom zapretio crno-belom golmanu Filipu Kljajiću, u 18. minutu kada je Džon Ruiz tukao kao iz topa, ali pored stative.

U Partizanu žale za šansama Leonarda, Ostojića, Đurđevića...

Ipak, Đurđević je u 87. minutu odlično reagovao na petercu posle centaršuta Miroslava Vulićevića i doneo crno-belima izjednačenje i bod.

Situacija na vrhu tabele ostala je nepromenjena: Crvena zvezda i dalje beži Partizanu šest bodova (61-55). Međutim, Vojvodina je sada prišla crno-belima na samo bod (54), a već u sredu sledi novi derbi, jer aktuelni šampion gostuje na "Karađorđu".

Nikolić: Nisma zadovoljan bodom "Derbi utakmice nisu nikada lepe. U poslednjih pola sata smo ih baš pritisli. Situacija kod Zvezdinog gola bila je od mene daleko, ali ako je ta lopta bila u autu ovaj gol bi bio dovoljan za pobedu. Nisam zadovoljan remijem", poručio je trener Partizana Marko Nikolić za TV Arenu sport.

Božović: Važno je da nismo izgubili "Mnogo teška utakmica sa mnogo borbe i grešaka. Mislim da je rezultat realan. Boaći nas je poremetio sa povredom, ali u prvom poluvremenu smo dobro odigrali. U nastavku je Partizan bio bolji. Nismo zadovoljni bodom, ali je za nas njavažnije da nismo izgubili. Nastavljamo da se spremamo za Vojvodinu", rekao je trener Crvene zvezde Miodrag Božović.

KRAJ 1:1!

87. minut - GOOOLLL! - 1:1 - ĐURĐEVIĆ! Vulićević je centrirao, a Đurđević spretno reagovao na petercu.

84. minut - Poslednja izmena u Partizanu, TAVAMBA umesto KOSOVIĆA!

80. minut - Ovacije za MILIJAŠA, koji je zamenio KANGU.

78. minut - Luković dobija žuti karton zbog faula nad Jankovićem.

76. minut - Druga izmena kod Partizana, MILIĆ umesto RUIZA.

74. minut - Druga izmena kod Partizana, MIHAJLOVIĆ menja STEVANOVIĆA.

70. minut - Janković je izveo prekid, a Leonardo glavom poslao loptu pored gola.

19:30 - Zvaničan podatak - na tribinama je 41.132 gledalaca.

64. minut - JANKOVIĆ umesto JEVTOVIĆA! Nikolić hoće ofanzivniji Partizan. Leonardo će sada biti istureniji.

63. minut - Kao i u prvom poluvremenu, i u drugom je Partizan jače počeo, a posle desetak minuta Zvezda je uspostavila ravnotežu.

61. minut - Pokušaj Ruiza. Kostarikanac je prošapo levom krilu i šutirao, Kljajić se izvio i odbio loptu u korner.

56. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Leonardo je prošao po levoj strani, ubacio pred gol, a Đurđević je sa dva, tri metra, doduše ometan od Lukovića, loptu poslao preko gola.

52. minut - Crno-beli su i drugo poluvreme počeli ofanzivnije od rivala.

49. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Posle kornera sa leve strane Ostojić je sa pet, šest metara glavom poslao loptu preko gola.

46. minut - PARTIZAN PONOVO TRAŽI PENAL! Posle prekida Đurđević je šutirao kroz noge Ruizu, a Manojlović je odbranio. Crno-beli su, međutim, tvrdili da je prethodno Donald igrao rukom u svom šesnaestercu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme...

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45+4. minut - LEONARDO je izveo slobodnjak sa više od 20 metara, gađao je ćošak, ali je Manojlović sjajno intervenisao.

41. minut - Pokušaj Plavšića...

38. minut - NOVE VARNICE! Ovaj put "pokačili" su se Leonardo i Letalek.

34. minut - GOOOLLL! - 1:0 - KANGA! Ruiz je izbegao start Vulićevića, lopta mu je pritom pobegla u gol-aut, ali je on dao povratnu za Boaćija, koji ju je prosledio do Kange, a Gabonac je zatresao mrežu Partizana. Sudija Vujović je ipak pokazao na centar.

33. minut - Žuti karton za Evertona zbog prekršaja nad Kangom.

18:29 - Pogledajte kakva je atmosfera na Jugu i Severu

21. minut - Zvezda se oslobodila početnog pritiska. Poslednjih nekoliko minuta crveno-beli imaju više loptu u posedu.

19. minut - ŽUTI KARTON ZBOG SIMULIRANJA! Plavšić je požuteo posle duela sa Leonardom u kaznenom prostoru Partizana.

18. minut - RUIZ! Snažan šut Kostarikanca sa 18 metara, svi su zanemeli, a lopta je prohujala za malo pored gola.

14. minut - PRVE ČARKE! Pokačili su se Petković i Everton.

13. minut - Prvi pokušaj domaćina. Boaći je šutirao, ali je izblokiran.

11. minut - Partizan diktira ritam na početku.

9. minut - Utakmica je nastavljena...

7. minut - Prekid meča! Vujović je prekinuo igru zbog dima usled bakljade sa Juga.

7. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Leonardo je izmešao Zvezdinu odbranu i šutirao sa pet, šest metara, ali je Manojlović je loptu izbacio u korner.

6. minut - Stevanović je pao u kaznenom prostoru Zvezde posle duela sa defanzivcem crveno-belih, ali Vujović je pokazao da se igra nastavi.

1. minut - Utakmica je počela!

KURIR JE NA LICU MESTA! POGLEDAJTE ATMOSFERU OKO STADIONA!

17:59 - Koreografija Delija

17:59 - Kapiteni sa sudijama

17:55 - Vreme idealno

17:53 - Sve je spremno za početak

17:45 - Poleteli golubovi... Crvena zvezda pustila je 72 goluba, jer danas slavi 72. rođendan...

17:44 - Sever i Jug!

17:41 - BOAĆI IPAK IGRA!

Kakav dribling Grofa Božovića! Boaći ipak igra! Vujaklija ostaje na klupi... U prvom protokolu u timu je bio Vujaklija, a u izmenjenom Zvezdin napad predvodi Boaći.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović - Petković, Frimpong, Luković, Anđelković - Donald, Le Talek - Plavšić, Kanga, Ruiz - Boaći. PARTIZAN: Kljajić - Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić - Jevtović, Everton - Kosović, Stevanović - Leonardo, Đurđević.

17:38 - Opsadno stanje ispred Marakane

17:36 - Ristić: Mnogo sam nervozan! Povređeni prvotimac Crvene zvezde Mihailo Ristić: "Mnogo mi je teško, mnogo sam nervozan, ali verujem u ove momke", rekao je Ristić za TV Arenu sport.

17:28 - Sudije na čelu sa Majom Vujovićem na zagrevanju

17:23 - Tribine se pune, pripadnici organa reda spremi!

17:07 - Grobari upozoravaju na prerušene Delije! Više o tome pročitajte OVDE.

17:02 - Ovako su 1985. godine navijači Zvezde i Partizana zajedno išli na derbi! Više o tome pogledajte OVDE.

16:56 - POZNATI SASTAVI! VUJAKLIJA UMESTO BOAĆIJA, KOSOVIĆ PRE JANKOVIĆA!

Trener Zvezde Miodrag Božović nije mogao da računa na povređenog Ričmonda Boaćija, umesto koga je u prvi tim uvrstio Srđana Vujakliju. S druge strane, šef struke Partizana Marko Nikolić u sastav je uvrstio Nebojšu Kosovića pre Marka Jankovića.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović - Petković, Frimpong, Luković, Anđelković - Donald, Le Talek - Plavšić, Kanga, Ruiz - Vujaklija. PARTIZAN: Kljajić - Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić - Jevtović, Everton - Kosović, Stevanović - Leonardo, Đurđević.

16:36 - Nenad Kovačević i Dragan Mladenović sede u kafiću pred početak derbija

16:00 - Grobari stigli ispred severne tribine Marakane, nisu mogli dalje od policije, te su samo zapalili jedan kontejner