(VIDEO) ŠOK NA MARAKANI: Ludogorec u produžecima ugasio Zvezdin san o Ligi šampiona

Sledi borba za Ligu Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde završili su učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona pošto su u revanšu 3. kola poraženi od Ludogoreca na stadionu "Rajko Mitić" 2:4.

Meč u Beogradu završen je istim rezultatom kao onaj u Razgradu - 2:2, pa su o učesniku plej-ofa za Ligu šampiona odlučivali produžeci. Već posle sedam minuta igre u prvom produžetku postavlje je konačan rezultat.Domaćin je poveo u 17. minutu "bombom" Donalda, izjednačio je Kafu samo sedam minuta kasnije napravivši slalom kroz odbranu Zvezde, slično kao i u Razgradu. U nastavku je usledio šou Brazilca Vandersona. Prvo se pobrinuo da Ludogorec ode na odmor sa prednošću od 2:1 pogotkom u 40. minutu, koji ide na dušu golmana Kahrimana, a pošto je Luis Ibanjez iz penala u 62. minutu izjednačio i uveo duel u produžetke, Vanderson je sa još dva gola, u 92. i 97. minutu, doneo slavlje gostima.

"Šteta zbog ovih navijača i atmosfere", rekao je Božović posle meča za televiziju "Sport klub"

"Bilo je mnogo gluposti da bismo pobedili ovako iskusan tim", dodao je Zvezdin trener i na kraju se osvrnuo na potez Kange kojim je saigrače ostavio na cedilu:"Imali smo igrača više i trebalo je da mi budemo hladne glave".

KRAJ - 2:4!

97. minut - GOOOLLL!!! VANDERSON - 2:4! Treći gol Brazilca.

92. minut - GOOOLLL!!! VANDERSON - 2:3!Ludogorec vodi 3:2! U strelce se upisao Vanderson. Crveno-belima je za prolaz dalje potrebna pobeda

Kraj regularmog toka - 2:2!

76. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Vijeira se odlično oslobodio rivala, lopta je došla do Donalda, koji je pucao, a lopta prohujala pored gola.

70. minut - Vura je zamenio Kafua, to je druga izmena u Ludogorecu.

62. minut - GOOOLLL - 2:2 - IBANJEZ iz PENALA!

60. minut - PENAL! Katai je snažno šutirao, golman Stojanov je odbio loptu, Vijeira i Palomino su krenuli na loptu, Portugalac je pao, a sudija Banti bez razmišljanja pokazao na belu tačku.

57. minut - I druga izmena Grofa Božovića, Ruiza je poslao na teren umesto Moučea.

54. minut - Opasan napad gostiju završen je pokušajem Vandersona iz daljine, za malo pored gola.

53. minut - Prva izmena u Zvezdi, Vijeira je zamenio Srnića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Palomino je zamenio Kešerua u poluvremenu.

CRVENI KARTON U POLUVREMENU! Prilikom izaska s terena zakačili su se Kanga i Djukov, Gabonac je mlatnuo rukom, kapiten Ludogoreca je pao, a sudija Banti je pokazao crveni karton Zvezdinom fudbaleru, pa će u nastaku snage biti izjednačene.

Kraj prvog poluvremena - 1:2!

44. minut - CRVENI KARTON za Plastuna! Ukrajinac iz Ludogoreca je dobio drugi žuti karton zbog prekršaja nad Mučeom na sredini terena. Prvi je dobio tri minuta ranije.

40. minut - GOOOLLL - 1:2 - VANDERSON! Šutirao je sa 18 metara, a lopta je prošla Kahrimanu kroz ruke.

36. minut - ŠANSA za LUDOGOREC! Vanderson je primio loptu na ivici kaznenog prostora, izbacio iz ravnoteže svog čuvara i šutirao - pored gola.

33. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Katai je prošao dvojicu protivničkih igrača po levoj strani i šutirao, ali pored gola.

24. minut - GOOOLLL - 1:1 - KAFU! Brazilac je prošao petoricu Zvezdinih igrača i zakucao loptu u mrežu. Kafu je na sličan način postigao prvi gol za Ludogorec u Razgradu.

17. minut - GOOOLLL - 1:0 - DONALD! Golčina sa 25 metara!

14. minut - Još jednom su gosti zapretili, posle kornera Kafu je probao glavom, ali za malo neprecizno.

7. minut - Šut Marselinja iz daljine, za trenutak je izazvao muk na "Marakani", ali je Kahriman skrenuo loptu u korner.

3. minut - Prva nesigurnost Zvezdine odbrane. Fibel je pogrešio, ali je Rendulić ispravio njegovu grešku.

1. minut - Utakmica je počela!

20:30 - PORUKA ZA UEFA!

20:29 - SPEKTAKULARNA ATMOSFERA!

Trener Crvene zvezde Miodrag Božović odlučio se za isti sastav kao prošlog utorka u Razgradu, dakle, bez napadača, sa Aleksandrom Kataijem kao najisturenijim.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman – Cvetković, Rendulić, Fibel, Ibanjez – Le Talek, Donald – Mouče, Kanga, Srnić – Katai.

LUDOGOREC: Stojanov – Minev, Moci, Plastun, Natanijel – Đakov, Abel, Kafu, Marselinjo, Vanderson – Kešeru.

Sudija: Luka Banti (Italija).

20:24 - Na "Marakani" skoro 50.000 ljudi! Ludogorec ima oko 50 navijača

20:14 - Zaglušujuća buka!

Navijači Zvezde su strašnim zvižducima ispratili igrače Ludogoreca sa zagrevanja.

20:00 - Sada je već oko 40.000 gledalaca na stadionu

19:54 - Ovacije za Dejana Stankovića

Proslavljeni reprezentativac i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Dejan Stanković stigao je na stadion i dobio jake ovacije.

19:52 - "Delije" pitaju "Delije"

19:49 - Koreografija spremna!

19:45 - Na tribinama je već više od 20.000 gledalaca

Na stadion "Rajko Mitić" već je ušlo više od 20.000 gledalaca, a reke navijača oko stadiona su nepregledne.

19:42 - Sudi Italijan Banti

Postoji jedna zanimljiva priča o sudiji Luki Bantiju koju možete pročitati OVDE.

19:22 - Trener Ludogoreca: Igraćemo da damo gol

"U ovoj fazi Lige šampiona nema lakih utakmica. U ovom revanšu obe ekipe moraju da igraju najbolje što mogu. Rezultat iz prvogmeča je 2:2, ali Ludogorec je kvalitetna ekipa i igraće na to da postigne gol", rekao je Georgi Dermendžijev, trener Ludogoreca.

19:09 - Spremni su i oni navijači Zvezde koji će je bodriti od kuće

19:04 - Navijači se okupljaju na tribinama...

18:56 - I Slaviša Stojanović uz crveno-bele

18:52 - Grof: Kao da je smak svetaTrener Crvene zvezde Miodrag Grof Božović bio je dobro raspoložen dan pred revanš sa Ludogorecom."Jedva prođoh ispred stadiona od gužve. Svi samo pričaju o utakmici. Atmosfera je kao da će biti smak sveta", nasmejao je sve prisutne na konferenciji uoči meča Miodrag Božović.Meč decenije, predznak koji nosi utakmica, nije baš po volji iskusnog stručnjaka."Godinu dana smo se borili da dođemo do ovakvog meča i naravno da smo zadovoljni zbog toga. Ne bih ovo proglašavao mečom decenije jer će klub nastaviti da postoji i ako ispadnemo. Naravno, daćemo sve od sebe da prođemo dalje. Igraćemo kao i uvek na pobedu, a do toga možemo do dođemo na više načina. Bitno nam je samo da prođemo u sledeću fazu", dodao je Grof.

18:44 - Terzić posle prvog meča: Očekivao sam 3:1, imali smo ih

"Očekivao sam da veliki deo posla završimo u gostima. Znao sam da ćemo dati gol u drugom poluvremenu. Očekivao sam da ćemo pobediti sa 3:1 jer smo ih imali. Sledi nam revanš u Beogradu gde će nam biti potrebna velika podrška navijača. Zadovoljan sam rezultatom i igrom u Razgradu", bio je prvi komentar posle prve utakmice generalnog direktora Crvene zvezde Zvezdana Terzića.

18:40 - Gazda Ludogoreca: Eliminisaćemo Zvezdu!

"Moramo dobro da analiziramo igru. Nisam zadovoljan kako smo igrali, ali imamo revanš u Beogradu. Ubeđen sam da ćemo eliminisati Crvenu zvezdu", rekao je gazda Ludogoreca Kiril Domuščijev posle prvog meča.

18:35 - Spektakl!

Navijači dugo čekaju na ovakvu priliku da Crvena zvezda na korak od Lige šampiona, odnosno da obezbedi makar učešće u Ligi Evrope. Ulaznice za "Sever" za revanš sa Ludogorecom su odmah planule, a ubrzo zatim i za ostale tribine. Sigurno je da će "Delije" napraviti spektakl na punoj "Marakani".

18:30 - "Delije" vatrometom, topovskim udarima i petardama budile fudbalere Ludogoreca

Navijači Crvene zvezde u noći između ponedeljka i utorka koristeći pirotehniku ometali su san fudbalera Ludogoreca. Ekskluzivni Kurirov video pogledajte OVDE.

18:25 - Podsetite se golova iz Razgrada