(VIDEO) SIKIMIĆ SRUŠIO GRAĐEVINARE: Zvezda posle mnogo muke savladala Rad i ostala na čelu tabele

Lider nastavio niz

Fudbaleri Crvene zvezde ostali su lideri na tabeli i posle 14. kola, pošto su danas posle problema na svom stadionu sa 2:1 pobedili Rad, a junak je bio Predrag Sikimić.

Sikimić je postigao oba pogotka za Zvezdu pred oko šest i po hiljada gledaca na stadionu "Rajko Mitić", u 48. i 75. minutu, dok je gol za Rad u 65. dao đorđe Denić.Zvezda ima 36 bodova, šest više od Vojvodine i Partizana, s tim da novosadski klub ima utakmicu manje. Rad je osmi sa 18.Crveno-beli su bili bolji u prvom poluvremenu, ali je golman Rada Nenad Filipović bio raspoložen i nekoliko puta je zaustavljao dobre šuteve domaćina.Sikimić je doneo prednost svom timu posle tri minuta drugog dela, posle gužve u kaznenom prostoru gostiju. Džon Ruis je šutirao, Filipović odbranio, a lopta se odbila do napadača Zvezde, kome nije bilo teško da postigne pogodak.Rad je izjednačio uprkos inicijativi Zvezde. Aleksandar Lutovac je posle napada gostiju centrirao, a Denić je ostao sam na sedam metara od gola i udarcem glavom savladao Filipa Manojlovića.Zvezda je ipak uspela da dođe do nove prednosti, ponovo preko Sikimića. On je izbegao ofsajd posle dodavanja Mičela Donalda, izašao sam ispred Filipovića, lako ga savladao i doneo svom klubu tri boda.Zvezda će u sledećem kolu gostovati narednog vikenda Borcu u Čačku, dok će Rad na Banjici dočekati Metalac.

TOK UTAKMICE:

90+4. minut - Kraj utakmice

89. minut - Sjajna kontra ZvezdeIspred Sikimića koji je bio na gol liniji jedan igrač Rada je izbacio loptu u polje

85. minut - Dobar pokušaj RistićaMladi fudbaler Zvezde je šutirao iskosa, ali je lopta otišla pored gola

75. minut - GOOOOOL 2:1 - Opet Sikimić Jedan fudbaler Rada je zakasnio sa izlaskom, pa je napadač Zvezde ostao sam pred golmanom Filipovićem, kojeg je rutinski savladao

70. minut - Ristić menja Ruiza Trener Crvene zvezede Božović ubacuje ofanzivnijeg igrača

65. minut - GOOOOOOOOL 1:1 Denić izjednačioLutovac je centrirao a Denić sjajnim trzajem glavom izjednačio

56. minut - Slobodan udarac za Rad Centaršut Mladenovića nije bio opasan po gol domaćeg tima

48. minut - GOOOOOOOOOOOL 1:0 SikimićAnđelković je centrirao u gužvi u šesnaestercu Rad Sikimić se najbolje snažao i zatresao mrežu. Fudbaleri Rada su se bunili pošto sumatraju da je Sikimić igrao rukom pre gola

46. minut - Srnić umesto Lukovića Crvena zvezda će u nastavku igrati bez Andrije Lukovića, koga je zamenio Slavoljub Srnić

45. minut - Kraj prvog poluvremenaSudija Brdar nije nadoknadio ni minut igre u prvom delu

36. minut - Sikimić pada u šensaestercu Rada Ali nije bilo snažnijeg duela, pa ni penala

31. minut - Opet šansa za LukovićaMladi fudbaler Zvezde nije najbolje primio loptu

29. minut - Zvezda ima inicijativu Zvezda pokušava sa krila, posebno na strani na kojoj su Plavšić i Petković, a poslednju opasnost golmanu Rada pripredili su Andrija Luković i Sršan Plavšić

21. minut - Luković šutira preko golaAndrija Luković je pokušao iz tzv. "skraćenog kornera" da pogodio mrežu Rada, a lopta je završila tik iznad gola

14. minut - Sikimić šutira glavom pored golaNova šansa za Zvezdu, a Sikimić šutira pored gola

6. minut - Umalo autogol Ćuluma
4. minut - Zvezda je preuzela inicijativu
1. minut - Utakmica je počela