(VIDEO) VELIKI PREOKRET ZVEZDE ZA 2 MINUTA: Unuk Šabana Šaulića doneo tri boda šampionu

17. kolo Super lige

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Gornjem Milanovcu ekipu Metalca 2:1 (0:0) u 17. kolu domaće Superlige.

Metalac je vodio od 68. minuta golom kapitena Stefana Panića, a sebičnost pojedinih igrača kluba iz Gornjeg Milanovca, koji je imao prilike i za ubedljiviju prednost, koštala je ekipu.

Zvezda je golovima rezervista Petra Orlandića u 88. i Luke Adžića u 89. minutu stigla do pobede.Pobedu Crvenoj zvezdi doneo je mladi Luka Adžić, inače sin bivšeg igrača Zvezde Ivana Adžića i unuk pevača Šabana Šaulića. Luka Adžić je dugo bio povređen i sada je počeo da gradi karijeru u prvom timu Crvene zvezde, a dugo je bio kapiten mlađih kategorija crveno-belih.

Metalac, Crvena zvezda, Foto: crvenazvezdafk.com

Crvena zvezda je zadržala prvo mesto sa 44 boda. Crveno-beli imaju šest bodova prednosti nad Vojvodinom i Partizanom.Zvezda će u narednom kolu 30. novembra dočekati Mladost, a Metalac će gostovati Napretku.

Izjave trenera

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

89. minut - Luka Adžić! Zvezda vodi Mladi fudbaler je ddoneo veliki preokret

88. minut - Orlandić izjednačujeOdbrana Metalca nije stigla da reaguje

81. minut - Zvezda napadaAli sve to deluje jalovo

74. minut - Sebični Kaisedo

72. minut - Plavšić je bio u priliciAli je njegov šut glavom zaustavio golman domaćih

67. minut . GOOOOOOOL Panić 1:0 Gužva u kaznenom prostoru Zvezde, posle koje je Panić zatresao mrežu Zvezde

61. minut - Kakav pokušaj Poletanovića Golman Metalca je sjajno intervenisao

57. minut - Nema nikakvih uzbuđenja

50. minut - Igra se između dva šensaestercaTempo je nešto lošiji nego u prvom delu meča

46. minut - Počelo je drugo poluvremeSa centra su krenuli fudbaleri Metalca, a kasnilo se malo zbog bakljade Delija

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

42. minut - Stojanović je proverio budnost Manojlovića Siguran je golman Zvezde

41. minut - Period bez šansi Igra se brzo na oba dela terena, ali poslednjih desetak minuta nema uzbuđenja

32. minut Manojlović sprečio gol Golman Zvezde sklonoio je loptu ispred Kaiseda

31. minut - Stojanović pored gola Fudbaler Metalca je probao posle kornera, ali lopta nije išla u okvir gola

25. minut - Opet Sikimić Lopta se posle karambola odbila do Sikimića, ali on iz neposredne blizine nije pogodio okvir gola

22. minut - Manojlović uspešniji od KaisedaNapadač Metalca je dobio duel sa Le Talekom, ali nije supoeo da nadmudri golmana Zvezde

21. minut - Sikimić pored golaNapadač Zvezde je pokušao iz prve, ali je lopta pogodila mrežu sa spoljne strane

19. minut - Nova bomba DonaldaAli je lopta kao i prvi put kada je pokušao Holanđanin otišla preko gola

13. minut Zapretio je Metalac Stoajnović je iako u duelu sa Fibelom uspeo da šutira i natera golmana Zvezde Filipa Mladenovića da loptu izbije u korner

8. minut - Projektil DonaldaAli lopta je posle njegovog udarca sa 18 metara otišla kraj gola

6. minut - Pokušao je i SikimićAli lopta posle njegovog pokušaja glavom nije išla ka golu

1. minut - Velika šansa za Zvezdu Anđelković je bio u prodoru, njegov šut odbio je golman Metalca, a u nastavku akcije niko nije uspeo da je prosledi u mrežu.

1. minut - Počela je utakmica Prvi udarac izveli su igrači Crvene zvezde Prvo poluvreme

Sastavi

METALAC - CRVENA ZVEZDA (15.00)Gornji Milanovac Stadion Metalca

Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo)

METALAC: Belić - Nikodijević, Otašević, Bondarenko, Simović - Panić - Mijić, Stojković, Stojanović, Mladenović - Kaisedo. Rezerve: Radić, Ivanović, Dopuđ, Rovčanin, Čumić, Pavlović, Jovanović.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović - Petković, Le Talek, Fibel, Anđelković - Donald, Poletanović - Srnić, Plavšić, Ristić - Sikimić. Rezerve: Supić, Račić, Cvetković, Andrija Luković, Stojanović, Adžić, Orlandić

Tok utakmice

Crveno-beli u meč ulaze kao apsolutni favoriti, ali sigurno je da će domaći tim koji poseduje izuzetan kvalitet pokušati da napravi veliko iznenađenje.

Ekipa iz Gornjeg Milanovca nakon 16 odigranih prvenstvenih kola na svom kontu ima 20 osvojenih bodova i zauzima 8. mesto na superligaškoj tabeli. Zanimljivo je da je ekipa Metalca jedna od najuspešnijih u odbrani svog gola, primili su ih samo trinaest, ali i jedna od najneefikasnijih ekipa u elitnom rangu takmičenja sa samo osam postignutih golova.

Crvena zvezda u ovaj meč ulazi sa željom da zabeleži novu pobedu i tako napravi prvi korak u ostvarenju cilja da do kraja polusezone ostvari maksimalan učinak. Crveno-beli su tokom ove sezone na šesnaest odigranih susreta ostvarili čak trinaest pobeda i zauzimaju prvo mesto sa 41 bodom, tri više u odnosu na Partizan koji ima utakmicu više.

Dva tima su tokom ove sezone već odigrala jedan susret, a crveno-beli su na svom stadionu slavili rezultatom 3:1 (2:0). Golove za domaći tim postigli su tom prilikom Džon Ruiz, Ugo Vijeira i Marko Poletanović, dok je jedini pogodak za goste postigao Nemanja Mladenović.

Ako posmatramo rezultate prethodnih devet međusobnih susreta (u periodu 2009-2016) fudbaleri Crvene zvezde su bili daleko uspešniji sa sedam pobeda, jednim remijem i jednim porazom. Zanimljivo je da su Milanovčani oba puta kada su ostali neporaženi igrali na svom stadionu.