(VIDEO) ZMAJEVI POKLEKLI NA KROVU: Anđelković golčinom vratio Zvezdu na pobednički kolosek

Minimalac crveno-belih protiv Voždovca

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima ekipu Voždovca 1:0 (0:0) u meču 19. kola Superlige Srbije.

1 / 3 Foto: Saša Pavlić

Jedini gol na utakmici postigao je Dušan Anđelković u 54. minutu.Crvena zvezda je prva na tabeli sa 48 bodova, dok je Voždovac 10. sa 21.Crveno-beli su po prvi igrali na krovu TC Vožovac na terenu sa veštačkom travom. Utakmicu je posmatralo oko 1.500 navijača.

Voždovac je prvi imao veliku šansu i to u 9. minutu preko Dražića, ali je on šutirao pored gola Manojlovića. Voždovac je u 14. minutu tražio penal posle igranja rukom Anđelkovića u kaznenom prostoru Zvezde, ali je sudija pokazao da se meč nastavi. Do kraja prvog poluvremena oba tima su imali po nekoliko šansi, ali nije bilo promene rezultata.Zvezda je povela u 54. minutu golom Anđelkovića i to iz slobodnog udarca. Potom je usledilo nekoliko prilika Zvezde, ali je Sikimić bio neprecizan. Voždovac je u finišu mogao do izjednačenja, ali promene rezultata nije bilo.

71. minut - Srnić šutira preko gola
69. minut - Sikimić ponovo u šansi
63. minut - Nova prilika za Zvezdu
55. minut - GOLL!! Zvezda vodi 1:0
46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

39. minut - Slobodan udarac za Zvezdu
26. minut - I dalje bez golova na utakmici Voždovac - Zvezda 19. minut - Nova šansa za Voždovac
14. minut - Fudbaleri Voždovca traže penal

9. minut - Kakva prilika za Voždovac!Velika prilika za domaći tim. Dražić je izašao sam ispred golmana Zvezde, a onda je šutirao pored gola

5. minut - Prva šansa za ZvezduPrva šansa za Zvezdu. Poletanović je šutirao sa 15 metara, a njegov udarac izblokirala je odbrana domaćeg tima

1. minut - Utakmica je počela

Voždovac igra preporođeno od kako je ekipu preuzeo Ilija Stolica. "Zmajevi" na poslednja tri meča imaju dve pobede i remi. Zvezda je na poslednja četiri meča tri puta pobedila u gostima, ali je pre nekoliko dana remizirala na svom terenu protiv Mladosti.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa 45 bodova, dok je Voždovac deseti sa 21. Utakmica će početi u 13.00 sati.